1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Mesterházy Attila szerint Orbán Viktor megszorításokra készül, csak ezt nem meri elárulni az önkormányzati választások előtt.
Az MSZP új országos elnöksége megtartotta az első ülését, amelyen egyebek mellett megkezdték a felkészülést az önkormányzati választásokra - közölte Mesterházy Attila. A pártelnök szerint Orbán Viktor megszorításokra készül, csak ezt nem meri elárulni az önkormányzati választások előtt

Mesterházy Attila tájékoztatása szerint az elnökség meghallgatta és elfogadta Szigetvári Viktor kampányigazgató előterjesztését a kampány struktúrájára,  feladataira vonatkozóan és egyhangúlag megerősítették őt posztján.

Figyelemreméltónak nevezte Orbán Viktor reagálását arra, hogy az államfő október 3-ra tűzte ki az önkormányzati választás időpontját. Emlékeztetett arra,  hogy sajtóhírek szerint a miniszterelnök azért örül a korai dátumnak, mert így a költségvetést is korábban be tudja terjeszteni.

Mesterházy Attila ebből arra következtet, hogy ezek szerint a kormányfő olyan megszorító költségvetéssel készül az év végén, amelyet nem mer beterjeszteni az önkormányzati választás előtt. Ugyanazt teszi, mint eddig minden egyes választások előtt, meg akarja téveszteni a választókat - vélekedett. Az MSZP elnöksége úgy látja, ez nem tisztességes a választókkal szemben, ezért arra szólítják fel Orván Viktort, hogy ha van ilyen szándéka, legyen bátor  és terítse ki a kártyáit.

Mesterházy Attila kitért arra: az elnökség a kormány alkotmánymódosítási kezdeményezései miatt létrehoz egy alkotmány-előkészítő szakmai kollégiumot, amelynek ő a vezetője. Mint mondta, nemcsak politikusok, hanem szakmai, tudományos területek meghatározó személyiségeit szeretné felkérni arra, hogy vegyenek  részt a kollégium munkájában, hiszen az alkotmányozás folyamata nem pusztán egy jogi aktus, nélkülözhetetlen egy széleskörű tudásbázis felhasználása.

Jelezte: az elnökség felháborítónak és példátlannak tartja azt a rágalomhadjáratot, leszámolási kampányt, amelyet "Orbán Viktor kommandója" indított el  az MSZP volt miniszterelnökei, kormánytagjai, államtitkárai ellen. A kormány politikai koncepciós perek előkészítésével a saját tehetetlenségéről akarja elterelni a figyelmet, kriminalizálni akarja ellenfeleit és ehhez  minden aljas eszközt igénybe vesz - jelentette ki.

Kiemelte: elítéli az elnökség azt a stílust és módszert, ahogy a Fidesz-kormány különböző rendű és rangú megbízottai mindenféle előzetes egyeztetés,  mérlegelés nélkül arrogánsan, válogatás nélkül rúgják ki a különböző minisztériumoknál, háttérintézményeknél vagy állami cégeknél dolgozó embereket. Nem kíváncsiak a szakmai felkészültségükre, lehetőséget sem adnak arra, hogy bizonyítsák, ugyanolyan tisztességgel és lojalitással végzik a munkájukat az  új kormány mellett, ahogyan tették az előző mellett is - mondta.

Mesterházy Attila szerint ez a stílus azokat minősíti, akik oda küldik a kidobóembereiket. Egyetértünk azzal, hogy egy kormány meghatározhatja kivel kíván együttdolgozni és kivel nem, de ezt akkor sem teheti ilyen módszerek használatával és ilyen stílusban - közölte, hozzátéve: az MSZP elnöksége ezért  felszólítja a kormányt, hogy hagyjon fel ezzel az embertelen és megalázó módszerrel, ami elfogadhatatlan az európai demokráciákban.

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Új szerződés került napvilágra a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 17:13
A két ország megállapodott abban, hogy mintegy 1 milliárd cseh koronát (közel 40 millió eurót) fektet be a Barátság kőolajvezeték működésének átalakításába.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a BinX új számlacsomagjai
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:26
Az újonnan indult társas vállalkozások számára is elérhetővé váltak a BinX számlacsomagjai, tehát nem kell más szolgáltatónál számlát vezetni ahhoz, hogy egy cég a neobank ügyfele legyen – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ezzel tovább erősödhet a verseny a vállalkozói bankszámláknál, hiszen a Binx ajánlatai igen vonzónak számítanak a piacon.
Makro / Külgazdaság 180 fokos fordulat jöhet Frankfurtban?
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 15:41
Ezúttal is kamattartás várható az Európai Központi Bank csütörtöki ülésén, de az elnök, Christine Lagarde jelezheti az inflációs kockázatokat – vélik az Equilor Befektetési Zrt. elemzői.
Makro / Külgazdaság Gázpalack-felvásárlásba kezdtek az emberek
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 15:12
Pánikvásárlásba kezdtek a magyarok.
Makro / Külgazdaság Ez is ritka: vállveregetést kapott Magyarország Ursula von der Leyenéktől
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 14:51
Az EU statisztikai hivatalának most közzétett számai alapján februárban a 27 tagállam közül Magyarországon volt a hetedik legalacsonyabb a harmonizált fogyasztóiár-index.
Makro / Külgazdaság Kubával takarhatja el az Egyesült Államok a közel-keleti háború kudarcát?
Imre Lőrinc | 2026. március 18. 14:35
Bár az iráni válság miatt az Egyesült Államok vezetésének most kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy újabb frontot nyisson, a Kuba feletti hatalomátvétel továbbra sem kerül le Donald Trump célkeresztjéről. A karibi ország egyre mélyebb válságba sodródik, az amerikai elnök szankciói az utolsó cseppet jelentették a pohárban. Trumpnak eközben azért is fájhat a feje, mert a Hormuzi-szoros blokádja miatt akár 200 dollárig is kilőhetnek a hordónkénti kőolajárak.
Makro / Külgazdaság Gondterheltek az euróövezet tagállamai: a fogyasztói árakról van szó
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 14:12
Februárban, az előzetes becslésnek megfelelően, emelkedett az éves infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett végleges adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Villanyszerelő céget vásárolt Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 13:47
A felcsúti milliárdos cégbirodalma megérkezett Leányfalura.
Makro / Külgazdaság Hol a vége? 700 forint fölé drágul a dízel
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 12:25
Tovább emelkednek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Végre tényleg szívderítő lehet nézegetni Brüsszel legfrissebb jelentését
Csabai Károly | 2026. március 18. 05:44
Hála a februárban közel kilenc és féléves mélypontra zuhant inflációnak, Magyarország az Európai Unió 27 tagországából az előkelő, hatodik helyet foglalhatja el – Olaszországgal holtversenyben – az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat által ma publikálandó, a harmonizált fogyasztóiár-indexek alapján elkészített rangsorban. Még előrébb végeztünk a visszatekintő reálkamatok összevetésében, a negyedik helyen, dacára annak, hogy a jegybanki alapkamatunk tizenhat havi mozdulatlanság után csökkent – derül ki lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG