3p

A beolvadás előtt álló MKB Bank emblematikus belvárosi székházát egy vadonatúj cégháló segítségével kötötték be a leggazdagabb magyar Andrássy úti cégközpontjába - írja a 24.hu.

Az MKB Bank emblematikus székháza december közepe óta már nem az – egyébként a nagy bankfúzióig jelentős részben Mészáros Lőrinc tulajdonában álló – MKB Bank, hanem egy frissen létrehozott, és a milliárdos cégközpontjába, az Andrássy út 59.-be bejelentett gazdasági társaság, a Status Property Magántőkealap a végső tulajdonosa - írja a 24.hu.

Az egykori Magyar Királyi Tiszti Kaszinó 120 éves épülete, amely a Fidesz feltőkésítésével a rendszerváltás utáni politikatörténet alakulásában máig ható szerepet játszott, közel három évtizede került az MKB Bankhoz. A hatalmas ingatlant az 1993-as megvásárlása után felújították, majd a pénzintézet ingatlanhasznosító cégébe apportálták. Az utóbbi időszakban – több céges átalakulást követően – az MKB Üzemeltetési Kft. volt a tulajdonos - emlékeztetett a 24.hu.

A Takarékbankkal és a Budapest Bankkal fuzionáló MKB Bank tavaly novemberben adott ki egy szűkszavú közleményt, amelyben azt jelentette be, hogy a bank közvetlen, 100 százalékos tulajdonában álló MKB Üzemeltetési Kft. saját vállalkozást alapított. A lap szerint a közleményben arról nem esett szó, hogy ebbe a pár napos, Status Palace nevű társaságba egy újabb apporttal azonnal át is pakolták a teljes bankszékházat.

A tulajdoni lap szerint a két külön helyrajzi számon nyilvántartott, összesen több mint 5000 négyzetméteres tömböt a földhivatal december 12-én írta át a Status Palace Kft. nevére, maga a cég pedig három nap múlva már az új tulajdonosnál kötött ki. A bank a december 15-i rövid közleményében tette közzé, hogy az MKB Üzemeltetés megvált a Status Palace-tól.

A vevő szintén egy Status nevű cég volt, így Mészáros Andrássy úti irodaházában felállt a Status Palace Kft. – Status Real Estate Kft. – Status Property Magántőkealap tulajdonosi sor, amelynek létrehozásában a cégbirodalom kipróbált emberei működtek közre. A két kft.-t például Gombai Gabriella vezetésével alapították, aki tavaly júniusban az MKB Bank igazgatóságába is bekerült, a nyáron pedig rábízták egy másik, Mészároshoz köthető vagyonkezelő ügyvezetői posztját.

A székházeladással kapcsolatban a lap megkereste az MKB Bankot, szerettek volna többet megtudni a tranzakció részleteiről és arról, hogyan függ össze az ingatlan gyors kiszervezése a három bank összeolvadásával. A pénzintézet kommunikációs osztálya levelükre azt írta, hogy a kért információk az üzleti titok körébe tartoznak, ezért nem áll módjukban válaszolni. Jóllehet az ingatlan eladási áráról sem adtak információt, a tulajdoni lapokból kiderül, hogy a vásárlásához a Budapest Bank adott kölcsönt a Status Real Estate Kft.-nek.

December elején a székház mindkét, külön helyrajzi számon nyilvántartott részére 4,55 milliárd forintos jelzálogot jegyeztek be - írta a 24.hu.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Spórolna a kormány a képviselőkön: itt a friss törvény
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:47
Sok szabály változik.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint nagyon jók voltak a fizetések áprilisban
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:30
A nettó átlagkereset 541 200 forint volt a a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint áprilisban.
Makro / Külgazdaság Közeleg a határidő, változtatna az örökbefogadási rendszeren a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:04
A visszajelzések alapján elhalasztanák az egységes rendszer bevezetését.
Makro / Külgazdaság Fontos papír jött Amerikából a Mol-NIS ügyben
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 07:36
Lejárt volna az engedély, ha nem lép az OFAC.
Makro / Külgazdaság Brüsszelből újabb remek hírt kaphat a Magyar-kormány
Csabai Károly | 2026. június 17. 05:43
Bár a jókora kellemes meglepetést okozott májusi hazai éves inflációnál a harmonizált fogyasztóiár-index magasabb lett, még így csak öt olyan uniós ország akad, amelyben alacsonyabb lehet ez a mérőszám – derül ki a legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körkép becsléséből. Bizonyosságot az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán délelőtt megjelenő adataiból kaphatunk.
Makro / Külgazdaság Bejött a személyzet nélküli bolt a Coopnak Szegeden, újabb üzleteket állíthatnak át
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 17:46
A bolt bevétele 23,6 százalékkal nőtt, amióta kiterjesztették a nyitvatartást. Éjszaka és ünnepnapokon egy alkalmazás segítségével lehet bemenni vásárolni.
Makro / Külgazdaság Tankoljon! Megint látványosan változik a piaci ár
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 11:17
Hét közepétől ismét megváltozik a helyzet a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Meglépték: a japánok végül hozzányúltak a kamatokhoz
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 06:09
Nem hagyták cserben a piacot.
Makro / Külgazdaság Mi lesz az olajárral Trump bejelentése után? Ezt mondják a szakértők
Sipos Ildikó | 2026. június 16. 05:46
Az amerikai elnök engedélyezte a Hormuzi-szoros díjmentes megnyitását és az amerikai haditengerészeti blokád azonnali feloldását. A lapunk által megkérdezett elemző szerint ugyanakkor még sok fontos kérdést kell tisztázni.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb lesz a piaci alapú tankolás
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 12:35
A benzin ára nem változik, de a gázolajé 7 forinttal csökken. A védettárú tankolás költségei nem változnak holnaptól.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG