2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Három nap alatt közel 28 ezer új fertőzött és 460 áldozat a koronavírus hétvégi mérlege, a legérdekesebb adat most a kórházakból érkezett: miközben több mint 500-an bekerültek, a lélegeztetőgépen lévők száma nagyot csökkent.

A hétvégi összesített adatokat közölte hétfőn reggel a hivatalos kormányzati tájékoztatási portál. Eszerint az elmúlt három nap alatt összesen 27 830 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 096 718 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Ez azt jelenti, hogy napi átlagban 9277 új fertőzöttet azonosítottak; az elvégzett 124 615 mintavétel 22,3 százaléka lett pozitív.

Elhunyt 460 beteg, így az elhunytak száma 34 326 főre emelkedett. A 153-as napi átlag valamivel alacsonyabb az elmúlt hét hétköznapjainak napi átlagánál.

A gyógyultak száma 14 717-tel emelkedett (a három nap átlaga: 4905), jelenleg 877 251 fő mondhatja el magáról hivatalosan, hogy átesett a betegségen. Az aktív fertőzöttek száma 12 653 fővel 185 141 főre emelkedett a három nap alatt. 

Jelenleg 7438 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 538-an vannak lélegeztetőgépen. A kórházban ápoltak száma elég sokkal, 525-tel emelkedett a három nap alatt, a lélegeztetőgépen lévők száma viszont a közlés alapján 157-tel csökkent - ez óriási esés, főleg annak tükrében, hogy (heti összesítést nézve) 13 hete folyamatosan emelkedik a lélegeztetőn lévők száma - a múlt héten például 82-vel nőtt a gépi lélegeztetettek száma. A mostani, napi átlagban 52 fős csökkenés magyarázatát egyelőre nem tudjuk.

A beoltottak száma 6 120 959 fő, közülük 5 839 078 fő már a második oltását is megkapta, 2 477 399 fő pedig már a harmadik oltást is felvették. A három nap alatt 33 485-tel nőtt az összes beoltott száma, ennyi korábban oltatlan használta ki tehát az előzetes regisztráció nélküli oltakozás lehetőségét három nap alatt.

Az Oltási akció első hetén összesen 784 ezren vettek fel oltást, közülük 643 ezren már a megerősítő harmadik oltást vették fel és 96 ezer eddig oltatlan ember is úgy döntött, hogy felveszi az első oltását. A kormány meghosszabbította az oltási akciót, így december 5. vasárnapig akár előzetes időpontfoglalás nélkül is lehet menni az oltópontokra reggel 7 óra és este 19 óra között.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Leesett az elemzők álla ettől a német adattól – itt a fordulópont?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:39
Messze túlszárnyalta a várakozásokat a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Újabb 30 milliárd forintot kapott az Orbán-kormány, de 37 is lehetett volna
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:07
Változatlan hozammal értékesítették a kincstárjegyeket.
Makro / Külgazdaság A világ vezérigazgatói is aggódva várják ezt az évet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 10:43
Harmaduk sem vár bevételnövekedést. Mesterséges intelligencia, vámok, kiberkockázatok is hozzájárulnak a borús hangulathoz.
Makro / Külgazdaság Kínából rendel? Akkor készüljön, vége a jó világnak!
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:46
A vásárlók, a webshopok és a logisztikai cégek is meg fogják érezni az új uniós szabályozást.
Makro / Külgazdaság Tételes beszámoló helyett már csak nyilatkozatot kér a kormány a pénzért cserébe
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:04
Bizonyos támogatások esetén elég lesz ezzel igazolni, hogy jól költötték el az állam pénzét.
Makro / Külgazdaság Ilyet még soha nem láttak Japánban – főhet a kormány feje
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 08:47
Amióta léteznek ilyenek, azóta nem volt ilyen magas a húszéves államkötvények hozama.
Makro / Külgazdaság Aggódhat a kormány egy újabb közvélemény-kutatás eredménye miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 08:34
A Fidesz-szavazók egy jó része is úgy érzi, hogy rosszabbul él, mint négy éve. A bizonytalanok körében pedig elsöprő többségnek megy rosszabbul a sora.
Makro / Külgazdaság Jókora gyomrost kap januárban Vlagyimir Putyin rendszere
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 07:14
Közel felére esik vissza a háborút is finanszírozó bevételi forrás.
Makro / Külgazdaság Felmentik a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkárát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 06:58
Dr. Darnai Ferenc már az elődminisztériumban is ugyanezt a pozíciót töltötte be.
Makro / Külgazdaság Putyin erre az adatra elégedetten csettinthet
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 19:33
Lassult a fogyasztói árak emelkedése.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG