2p
Hihetetlen nagyságú pénzek mozognak manapság az e-sportban. Most vasárnap egy New Yorkban megrendezett világkupán egy amerikai tinédzser vitte el a 3 millió dolláros első díjat.

Egy 16 éves amerikai tinédzser, Kyle Giersdorf (aki a talányos Bugha fantázianevet választotta a játékban) vitte el elsőként a 3 millió dolláros fődíjat a Fortnite Világkupán, az egyik legjelentősebb e-sport világversenyen  – irja a The Guardian. A második helyezett egy brit fiú, a mindössze 15 éves Jaden Ashmanlett, ő több mint 1 millió 200 ezer dollárt vihetett haza a verseny végén.

Az idei világbajnokság mindjárt rekordot is döntött, összesen mintegy 30 millió dollárt osztottak ki az induló játékosok között.

Eredetileg összesen 40 millióan próbálkozhattak idén azzal, hogy bejussanak a rendezvényre, ahol is a világ egyik legnépszerűbb e-sport videójátékban mérhették össze képességeiket. A verseny hónapokkal ezelőtt kezdődött a többfordulós elődöntőkkel, most hétvégén végül 30 különböző országból, összesen száz szerencsés kiválasztott utazhatott a New Yorkban megrendezett világkupára.

A 100 versenyző többsége tizenéves fiatal, ők otthoni számítógépükön vagy konzoljaikban gyakorolnak általában, mielőtt kvalifikáltatnák magukat a világversenyre.

Többségük minimum 50 000 dollárt zsebre is tett a verseny során, a The Guardian írásában meg is jegyezte, hogy a profi szerencsejáték hihetetlenül jövedelmező karrier lehet azon fiatalok számára, akik keményen ráfekszenek erre a sajátos területre.

Az úgynevezett e-sport egyébként világviszonylatban is hihetetlen számokat produkál, tavaly összesen 2,7 milliárd játékórát játszottak a Fortnite-tal, az egy főre jutó heti átlag játékidő pedig 6-10 óra között mozgott.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kamatot vágott a Fed
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 20:16
Megtörtént az amerikai kamatdöntés.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorék óriási hitelt vennének fel?
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 19:53
Jelentős összegről lehet szó. 
Makro / Külgazdaság Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva
Imre Lőrinc | 2025. december 10. 15:45
Az MBH Bank lefelé módosította az idei évi GDP-növekedési előrejelzését. A korábbi 0,8 százalék helyett már csak 0,4 százalékos bővülésre számít a pénzintézet, ami jövőre 2,8 százalékra gyorsulhat fel. Az infláció kedvezőbben alakulhat az év elején vártnál, és bár számos kockázat övezi a fogyasztói árindexet, a relatív erős forint ellensúlyozhatja a negatív hatásokat.
Makro / Külgazdaság Bokros Lajos megszólal – itt nézheti élőben a Klasszis Klub Live-ot
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 15:17
A közgazdász, a Horn-kormány 1995-96 közötti pénzügyminisztere fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij örömteli hírt kapott
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 13:59
Tovább mérséklődött az ukrán infláció emelkedésének üteme.
Makro / Külgazdaság Trump árgus szemekkel figyelheti az amerikai munkaerőpiacot
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 13:31
Beszédes adatokat tettek közzé.
Makro / Külgazdaság Egyre valószínűbb, hogy komoly adóemelés jön a választások után
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 12:05
Jelentősen növekszik a költségvetési hiány, miközben ugrásszerű növekedésre aligha lehet számítani.
Makro / Külgazdaság Kínában 21 havi csúcsra gyorsult az infláció – no de ennyire?
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 10:15
Kínában az elemzők által várttal összhangban 21 havi csúcsra gyorsult az infláció novemberben.
Makro / Külgazdaság Benyúlással előzné az Orbán-kormányt Brüsszel
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 09:01
Akár már a jövő hétre kicsavarhatnák Orbán Viktor kezéből az egyik legerősebb fegyverét. 
Makro / Külgazdaság Mindenképpen szükség lesz jövőre megszorításokra? Ön is kérdezheti élőben Bokros Lajost
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 07:51
A közgazdász, a Horn-kormány 1995-96 közötti pénzügyminisztere fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG