2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A protekcionista amerikai gazdaságpolitika káros lehet, de a magyar kormányfő jó kapcsolata a régi-új elnökkel pozitívumokat is hordozhat.

Orbán Viktor számára akár létkérdés is lehet, hogy a következő amerikai elnök tevékenysége révén a magyar gazdaság komoly növekedést tudjon 2025-ben generálni, ami forrásokat biztosítana a választási osztogatáshoz is – írja laptársunk, a szintén a Klasszis Média égisze alá tartozó Mfor csütörtök reggeli cikkében. A cikk emlékeztet, nagyon komoly problémát jelent, hogy a két nagy párt, a Republikánus Párt és a Demokrata Párt között konszenzus tapasztalható a Kínával szembeni politika kapcsán. Ráadásul a magyar kormány által elítélt tömbösödésnek első elnöksége alatt éppen Donald Trump adott lendületet, amikor különböző büntetővámokat vetett ki. A lap szerint szinte biztosra vehető, hogy mindez az új elnöki időszak alatt sem fog változni, így az utóbbi időszak erőteljes magyar-kínai közeledése aligha lesz ínyére az új Trump-adminisztrációnak.

Laptársunk kiemeli, ha Donald Trump valóban protekcionista gazdaságpolitikát folytat, beleértve a védővámokat, az biztosan negatív hatással lesz a magyar gazdaságra is, ugyanis az amerikai védővámok akadályozhatják, de legalábbis drágíthatják a magyar cégek exportját az USA-ba.

A gazdasági protekcionizmus káros lehet az uniós, így a magyar gazdaságra is
A gazdasági protekcionizmus káros lehet az uniós, így a magyar gazdaságra is
Fotó: X / Orbán Viktor

Az Mfor megjegyzi, a visszatérő elnök révén viszont Orbán Viktor levegőhöz juthat. Mint a cikk írja, az sem meredek elképzelés, hogy közvetítő szerepre törekszik majd az USA és az EU között, miután az európai politikusok közül neki van a legjobb kapcsolata Trumppal. Ha ez megvalósulna, akkor akár az is feltételezhető, hogy ezért a szerepért azt várja, hogy az EU félreteszi a korábbi vitákat, és így a magyar kormány hozzájut a befagyasztott uniós forrásokhoz – olvasható az írásban.

A teljes cikk a szintén a Klasszis Média által megjelentetett Mfor oldalán ide kattintva olvasható. >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nagyon pipa lesz, ha meglátja, hogyan alakul a benzin ára
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:02
Erre lehet számítani akutakon, már a keddi naptól.
Makro / Külgazdaság Szerdától olcsóbbak lehetnek a hitelek?
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 09:57
Az Mfor Elemzői Konszenzus nem hozott egységes eredményt: egyesek már kedden várnak kamatcsökkentést az MNB-től, mások csak márciusban.
Makro / Külgazdaság Kibújt a szög a zsákból: ezért is stagnálhatott a gazdaság tavaly
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 08:30
A növekedés egyik fő motorja lefulladt: a tavalyi negyedik negyedévi beruházások a nyers adatok szerint 1,3, szezonálisan kiigazítva 1,7 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint 2024 azonos időszakában – tette közzé a KSH.
Makro / Külgazdaság Ennyi volt, szertefoszlik egy álom: nem lesz elektromos Lambo
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 08:24
Úgy ítélték, hogy ezeket bizony el kell engednie a vállalatnak.
Makro / Külgazdaság Léket kapott a MAGA-terv: sorra faképnél hagyják a nagyhatalmak az USA-t
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 06:14
Kína még ráadásul fel is szólította az egyoldalú intézkedések kapcsán az Egyesült Államokat.
Makro / Külgazdaság Trump mondott egy kövéret, és újra elsütötte kedvenc fegyverét
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 08:25
Az lehet, hogy hallott Trump globális vámjairól, de az már a múlté. Újra emel az elnök.
Makro / Külgazdaság Robert Fico: Hétfőn az áramszállítást is leállítják Ukrajnába, ha nem indul el az olaj Szlovákiába
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 14:10
A szlovák miniszterelnök a hét végére adott gondolkodási időt Zelenszkijnek. 
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír: zavartalan lesz a kőolajszállítás Szerbiába Horvátország felől
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 12:32
A Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat a horvát kormánnyal együttműködésben 2026. március 20-ig érvényes engedélyt szerzett az amerikai pénzügyminisztérium Külföldi Vagyoneszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC), amely lehetővé teszi a kőolaj további zavartalan szállítását a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részére – közölte szombaton a horvát társaság.
Makro / Külgazdaság Nagy drágulás jöhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 10:10
Nem kizárt, hogy 7-8 forinttal is emelkednek a hazai benzin- és gázolajárak – jelzi előre az Mfor Üzemanyagár-figyelő.
Makro / Külgazdaság Donald Trump nem adja fel: új vámot vezetett be
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 08:22
Donald Trump amerikai elnök új, 10 százalékos globális vámot vezetett be a Legfelsőbb Bíróság által hatályon kívül helyezett vámok helyett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG