2p

Légvédelmi rakéta csapódott állítólag az épületbe.

Orosz rakétacsapás ért kedden egy kelet-ukrajnai múzeumépületet Kupjanszk város központjában, egy ember meghalt, további 10 megsebesült, többen a romok alatt rekedtek - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.

"Eddig egy halott múzeumi dolgozóról és 10 sebesültről tudunk. Több ember van a romok alatt. Folytatódik a helyreállítás. Minden szükséges szolgálat részt vesz" a mentésben

- írta Zelenszkij a Telegram üzenetküldő csatornán.

Az elnök egy videófelvételt is mellékelt, amelyen egy súlyos károkat szenvedett épület látható. Ablakai kitörtek, egyik fala leomlott, és a tető is tönkrement.

A régió kormányzója szerint a károkat egy SZ-300-as orosz rakéta okozta. Oroszország tagadja, hogy szándékosan civil célpontokat támadna.

Kupjanszk, amelynek a háború előtt 26 ezer lakosa volt, a Harkivi területen található, fontos vasúti csomópont. Az orosz csapatok tavaly több hónapig megszállva tartották, az ukrán erők a szeptemberi ellentámadásuk során űzték ki őket.

A "Donyecki Népköztársaság" Kijev által ellenőrzött részén fekvő Kosztyantyinivkában lövöldözéssel végződött egy vita az ukrán szélsőséges nemzeti zászlóaljak katonái és georgiai zsoldosok között, az incidensnek halottai és sebesültjei voltak. Erről Andrej Marocsko, a "Luhanszki Népköztársaság" (LNR) népi milíciájának nyugalmazott alezredese számolt be kedden a TASZSZ orosz hírügynökségnek.

Elmondása szerint az ukrán parancsnokság parancsba adta az ukrán radikálisoknak, hogy adjanak át egy "jól berendezett és jól felszerelt" ideiglenes körletet a georgiai zsoldosoknak. "Amikor a zsoldosok megérkeztek, szóváltás alakult ki, amely tűzharcba torkollott, három ember életét vesztette, és heten megsebesültek" - mondta Marocsko orosz hírszerzési adatokra hivatkozva, hozzátéve, hogy büntetőeljárás indult az ügyben.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Már csak az a kérdés, hogy mennyire van vége”
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 16:52
Megérkezett a Tisza elnökének válasza a miniszterelnök délelőtti megszólalására.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: „veszély van”
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 14:59
Háborús is, pénzügyi is. Interjúszerűséget adott hívei előtt a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Nincs haladék az amerikai szankcióknál – egyre nagyobb a baj Szerbiában
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 13:34
Megelégelte az időhúzást az amerikai hivatal. A Mol is felmerült, mint lehetséges vásárló.
Makro / Külgazdaság Brutális függésben Oroszország, a Lukoil európai leánycégét is eladhatták
Imre Lőrinc | 2025. november 15. 10:28
Vészjóslóan közeledik november 21-e, amikor életbe lépnek a két vezető orosz olajvállalattal szembeni amerikai szankciók. Az izgatottság leginkább Vlagyimir Putyinon uralkodhat el, ugyanis két legnagyobb vásárlója, úgy tűnik, kihátrál Oroszország mögül. Elegendő lehet ez az orosz elnök tárgyalóasztalhoz ültetéséhez? Ennek a kérdésnek jártunk utána.
Makro / Külgazdaság Hátraarc Donald Trumptól: fontos intézkedéseket von vissza
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 09:06
Beütött az infláció, az elnök visszavonulót fúj.
Makro / Külgazdaság Uniós GDP-rangsor: hol helyezkedik el a stagnáló Magyarország?
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 20:26
Az uniós rangsor hátsó részében találjuk Magyarországot az Eurostat friss, harmadik negyedéves GDP-adatait bemutató listáján. A lengyel gazdaság erős bővülésben van, miközben a németek stagnálnak, sőt: éves alapon alacsonyabb a bővülés ott, mint Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Adót vetne ki az EU az ultrafeldolgozott élelmiszerekre
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 17:56
A szív- és érrendszeri betegségek megelőzése érdekében megadóztatná az Európai Unió a boltokban kapható alkoholos koktélokat is.
Makro / Külgazdaság Közel harmadára csökkenti a Svájccal szembeni vámokat az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 17:28
A Trump-adminisztráció ezúttal Svájccal állapodott meg a vámcsökkentésről, miután az elmúlt hónapokban visszaesett az ország ipari exportja. 
Makro / Külgazdaság Az orosz külügy ismét egy budapesti békecsúcsról beszél
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 16:16
Nyitottak arra, hogy Vlagyimir Putyin és Donald Trump Budapesten találkozzon. Múlt héten Trump is arról beszélt, hogy örülne, ha Budapesten találkozhatna az orosz elnökkel.
Makro / Külgazdaság Csak úgy tűnik, hogy nincs, de Európának is lehet aduásza
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 14:52
Egyre inkább a racionalitás veszi át a szerepet az európai fenntarthatósági gyakorlatokban a zöld illúziók kergetése helyett. Az ESG-szempontok figyelembevétele ugyanis az adott cég üzleti megtérülése miatt fontos. A geopolitikai síkon pedig az új iparágak feletti kontroll az adott ország befolyásszerzését is elősegítheti. A Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia keretében Wieder Gergő, a KPMG szakértője arról is beszélt, hogy Kína és az Egyesült Államok szorításában mi lehet az Európai Unió ütőkártyája.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG