2p

A háború elmúlt óráinak történései dióhéjban.

  • Meghalt két brit állampolgár Ukrajna keleti térségében – közölték kedden az áldozatok családtagjai. A bejelentés szerint, amelyet az egyik áldozat, a 28 éves Chris Parry családjának képviseletében a londoni külügyminisztérium tett közzé, Parry és a 47 esztendős Andrew Bagshaw akkor vesztette életét, amikor a Donyeck megyei Szoledar városából próbáltak helyi lakosokat evakuálni. A városért az elmúlt hetekben heves harcokat vívtak az ukrán és az orosz erők, és a moszkvai védelmi minisztérium nemrégiben bejelentette a hadműveleti szempontból fontos település elfoglalását.

Ukrán katonák célra tartanak a délkelet-ukrajnai Zaporizzsja régióban tartott gyakorlatozáson 2023. január 24-én. Fotó: MTI/AP/Katerina Klocsko
Ukrán katonák célra tartanak a délkelet-ukrajnai Zaporizzsja régióban tartott gyakorlatozáson 2023. január 24-én. Fotó: MTI/AP/Katerina Klocsko

  • A Bulletin of the Atomic Scientists a világot fenyegető egzisztenciális kockázatokat szemléltetni hivatott világvége óráját Oroszország ukrajnai inváziója miatt 90 másodpercre éjfélre állította vissza, ami a legközelebb volt az éjfélhez annak 1947-es bemutatása óta.
  • Ukrajnának elegendő szén- és gáztartaléka van a tél hátralévő hónapjaira, annak ellenére, hogy ismételten orosz támadások érik az energiarendszerét – mondta Denisz Smihal miniszterelnök.
  • Pekka Haavisto finn külügyminiszter jelezte, hogy szünetelnek a Törökországgal folytatott tárgyalások arról, hogy az északi állam Svédország mellett csatlakozzon a NATO-hoz, ami közlése szerint a közelgő törökországi választások nyomásának tudható be.

(MTI, The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Egyelőre hiába unszolja Trump az amerikai olajcégeket venezuelai beruházásokra
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 08:12
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a Fehér Házban tartott pénteki találkozón arra szólította fel a nagy amerikai olajvállalatok vezetőit, hogy legalább 100 milliárd dollár értékben ruházzanak be Venezuela olajiparának újjáépítésébe.
Makro / Külgazdaság A bécsi kutató megbecsülte az EU-Mercosur megállapodás ausztriai hatását
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 17:25
Oliver Reiter közgazdász, a Bécsi Nemzetközi Gazdasági Összehasonlítások Intézetének (wiiw) munkatársa fejtette ki véleményét.
Makro / Külgazdaság Többen dolgoznak az Egyesült Államokban, de van, akiknek ez sem elég
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:45
A vártnál kevesebb munkahely jött létre, de a munkanélküliség csökkent decemberben.
Makro / Külgazdaság Az orosz-ukrán békekötést is befolyásolhatja Trumpék venezuelai akciója
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:25
Az elmúlt napok legfontosabb katonai és politikai fejleménye a venezuelai elnök elfogása volt. Az akcióval Donald Trump egyértelműen erőt mutatott, szemben a korábbi hónapok tétlenségével. Ez akár Moszkva számára is fontos üzenet lehet, ráadásul az oroszok számára gazdasági szempontból is sok érv szólna a béke mellett.
Makro / Külgazdaság Most a vásárlók cáfoltak rá az elemzőkre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:05
Havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben novemberben.
Makro / Külgazdaság Mi történik? Zúdulnak a külföldi autók Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 10:15
Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
Makro / Külgazdaság Az amerikai védőpajzsra és az elszálló hiányra reagált Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:55
A friss devizakötvény-kibocsátásról és az elszálló költségvetési hiányról is nyilatkozott a nemzetgazdasági miniszter.
Makro / Külgazdaság Mindenkit megleptek a németek, ez nekünk is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:10
Németországban az elemzők által várt csökkenés helyett 0,8 százalékkal nőtt az ipari termelés novemberben, havi alapon – közölte a német statisztikai hivatal (Destatis) pénteki jelentésében.
Makro / Külgazdaság Bejött a tavalyi Black Friday az online boltoknak: óriási a bővülés
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:30
Miközben a kiskereskedelmi forgalom volumene alig változott októberről novemberre, az internetes és csomagküldő kiskereskedelem 12 százalékkal bővült az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Rég volt ilyen, közel hároméves csúcson a kínai infláció
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:15
De így is hihetetlen, mennyire alacsony.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG