2p

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1011,04 pontos, 1,84 százalékos emelkedéssel, 55 925,58 ponton, új történelmi csúcson zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma 13,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. A BUX mellett az OTP is történelmi csúcsot döntött csütörtökön.Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI kérdésére kifejtette, hogy a nyugati tőzsdék jó hangulata a magyar részvénypiacot is fellendítette. Bosnyák Zsolt szerint az emelkedés az OTP és a Mol erősödésének is köszönhető. Mindkettő árfolyamát a befektetői várakozások emelték, az elemzők jó adatokra számítanak a pénteken megjelenő negyedéves gyorsjelentésekben - tette hozzá.

Történelmi csúcson. Fotó: OTP
Történelmi csúcson. Fotó: OTP

 

Az OTP-részvények 19 400 forinttal döntöttek rekordot. Értékük 615 forinttal, 3,27 százalékkal nőtt, forgalmuk 8,2 milliárd forintot tett ki.

A Mol 64 forinttal, 2,34 százalékkal 2794 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
A Magyar Telekom árfolyama 435 forint maradt, forgalma 58,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 45 forinttal, 0,51 százalékkal 8850 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,5 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4335,89 ponton zárt csütörtökön, ez 1,67 pontos, 0,04 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kétharmad kell az Orbán-rezsim teljes leváltásához?
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 19:10
A jelenlegi alaptörvény 38 sarkalatos törvényt nevesít.
Makro / Külgazdaság Közel a 80 százalékos részvételi arány – megérkeztek a legújabb adatok!
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 19:05
Megérkeztek a fél 7-es adatok.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor hatodszor vagy Magyar Péter először? Kövesse velünk az eredményeket!
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 19:00
A Privátbankár esti élő közvetítése a 2026-os országgyűlési választásokról.
Makro / Külgazdaság Egyre nő a Magyar Péterre fogadók száma a Polymarketen
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 18:57
Egyre nagyobb a különbség a Polymarketen, ahol Magyar Péter és Orbán Viktor győzelmére fogadnak.
Makro / Külgazdaság Putyin bejelentkezett: ő teremt majd békét a Közel-Keleten?
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 18:08
A háborúból egyelőre egészen szépen profitáló Oroszország elnöke azt állítja, szívesen közvetítene a felek közt.
Makro / Külgazdaság Szinte hihetetlen: négyből három magyar választópolgár már szavazott
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 17:54
Most már biztos, hogy a legmeredekebb részvételi jóslatok válnak be.
Makro / Külgazdaság Trump bejelentette: mostantól ő zárja le a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 16:13
Trump nem tűri, hogy Irán pénzt keressen a Hormuzi-szorosban, ezért azokat a hajókat, amelyek fizetnek Iránnak az áthaladásért, az USA fogja feltartóztatni. Hogy végült tényleg megteszi-e, azt nála sosem lehet tudni.
Makro / Külgazdaság Nem fogytak el a szavazók, megint nagyot léptünk a történelmi rekord felé
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 15:53
Nem csak délelőttre hozták előre a szavazást a választópolgárok – úgy néz ki, tényleg óriási rekord lesz a részvétel.
Makro / Külgazdaság A Fidesznek kedvezhet a magas részvétel?
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 14:58
Trump kutatója szerint igen.
Makro / Külgazdaság Megvan, mikortól kezdenek jönni a választási eredmények
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 14:32
A Nemzeti Vélasztási Iroda várhatóan este 8-tól közli az adatokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG