„Napról napra rosszabb a helyzet, nem látjuk a kiutat. A benzinkutaknak ígért támogatás elveszett a kormányváltás útvesztőjében, abból egyik tulajdonos sem látott még semmit. Egy-két nap, és a többi kúton is elfogy a készlet, le fognak állni, a tulajdonosok pedig úgy állnak hozzá: utánuk a vízözön” – mondta az Mfornak a Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) elnöke, Gépész László.
A szövetség vezetője arról is beszélt, hogy például Tokaj-Hegyalján már több kisebb töltőállomás is kifogyott az üzemanyagból, és ellátási foltok alakulhatnak ki Magyarországon. Máshol a tankolható mennyiséget korlátozzák: vannak olyan kutak is, ahol legfeljebb öt litert lehet tölteni az autóba.
A Tisza Párt egyelőre nem reagált az FBSZ felvetéseire: a kormánypárt kommunikációjában továbbra is kitart a benzin és a dízel hatósági árai mellett. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszterjelölt szerint nincs itt az ideje annak, hogy felülvizsgálják a benzin 595 forintos, illetve a dízel 615 forintos rögzített árát.
Gépész szerint nem egy árrésstop élhetőbb megoldás lenne a kis benzinkutak tulajdonosai számára, a hatósági ár mellett viszont veszteséges működést okoz a rezsi-, a bér- és a szállítási költségek kifizetése. Az automata benzinkutak számára pedig külön katasztrófát okoz ez a törvény, hiszen ott nem érvényesek a rögzített árak, emiatt pedig a forgalom is minimálisra csökkent. Az automata benzinkutakra azért nem érvényes a szabályozás, mert ott nem tudják személyesen ellenőrizni a magyar rendszámot, és ezáltal a jogosultságot sem.
„Ez egy vicc. Tudunk olyanról, hogy valaki a korábbi árkorlátozás során jól keresett a magyar rendszám bérbeadásával, és volt olyan eladó, aki elfogadta a kamionosoktól a tíz eurót, hogy hatósági áron tankolhasson” – mondta az FBSZ vezetője.
A teljes cikket a Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor oldalán olvashatják el.
Tajvan a legmeghatározóbb.



