3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Európa országai sorra bekéretik orosz nagyköveteiket Navalnij halála miatt, az elhunyt ellenzéki aktivista özvegye azt tervezi, hogy átveszi férje helyét. Háborús összefoglaló. 

  • Új büntetőeljárást kezdeményeztek Oleg Navalnij, a börtönben elhunyt orosz ellenzéki politikus, Alekszej Navalnij fivére ellen - jelentette kedden a TASZSZ.
  • A lengyel külügyminisztérium beidézte Oroszország nagykövetét, mondván, hogy „felszólította az orosz hatóságokat, hogy vállalják a felelősséget Alekszej Navalnij haláláért, és folytassanak teljes és átlátható vizsgálatot halála körülményeinek és okának megállapítására”. Hétfőn Franciaország, Finnország, Németország, Litvánia, Spanyolország, Svédország és Hollandia is azt közölte, hogy bekérették az orosz nagykövetségek diplomatáit.
  • Ljudmila Navalnaja, Alekszej Navalnij édesanyja azt követeli, hogy Oroszország elnöke, Vlagyimir Putyin adja át fia holttestét. „Vlagyimir Putyin… hadd lássam végre a fiamat” – könyörgött Navalnaja egy videóüzenetben.  Az X közösségimédia-platform Julia Navalnaja fiókját kedden felfüggesztették, miután „a platform manipuláció és spam elleni védelmi mechanizmusa” tévesen úgy jelölte meg, hogy megsértette a szabályokat.

Az Ukrán Önkéntes Hadsereg (UDA) kiképzésén vesznek részt ukrán civilek Kijev térségében 2024. február 17-én. Az UDA-t 2015 decemberében alapította a Jobb Szektor (PSZ) elnevezésű ukrán nacionalista mozgalom egykori vezetője, Dmitro Jaros. Az ukrajnai orosz invázió 2022. februári kezdete után Jaros bejelentette, hogy az önkéntes katonai alakulat összes zászlóalját a frontra telepíti. Az UDA szerint a szervezet önkéntesei eddig kétezernél több civilt képeztek ki honvédelmi feladatok ellátására. Fotó: MTI/EPA
Az Ukrán Önkéntes Hadsereg (UDA) kiképzésén vesznek részt ukrán civilek Kijev térségében 2024. február 17-én. Az UDA-t 2015 decemberében alapította a Jobb Szektor (PSZ) elnevezésű ukrán nacionalista mozgalom egykori vezetője, Dmitro Jaros. Az ukrajnai orosz invázió 2022. februári kezdete után Jaros bejelentette, hogy az önkéntes katonai alakulat összes zászlóalját a frontra telepíti. Az UDA szerint a szervezet önkéntesei eddig kétezernél több civilt képeztek ki honvédelmi feladatok ellátására. Fotó: MTI/EPA

  • Észtország miniszterelnöke, Kaja Kallas kijelentette, hogy országa feloszlatta az orosz biztonsági szolgálatok hibrid hadműveletét. A Belső Biztonsági Szolgálat (ISS) és az ügyészség közölte, hogy letartóztattak 10 embert, akikről úgy vélik, hogy Oroszország javára léptek fel a miniszterek és egy újságíró autói elleni támadásokkal kapcsolatban.
  • Ukrajna miniszterelnöke, Denys Shmygal tokiói látogatása során „egzisztenciális háborúnak” minősítette Oroszország teljes körű invázióját országa ellen„Tehát nem beszélhetünk fáradtságról, mert ez egy egzisztenciális háború – nem lehet elfáradni, amikor a jövőnkért, az életünkért… a globális biztonsági rendért küzdünk” – mondta.
  • Az ukrajnai Szumi régióban egy lakóépületet orosz dróntámadás érte kedden, öt ember halálát okozva - közölték a hatóságok. 
  • A lengyel gazdák keddi tiltakozása a korábbi tüntetésekhez képest tovább fokozódott, az ukrán határátkelőhelyek szinte teljes blokádjával, és országszerte fennakadások voltak a kikötőkben és az utakon.
  • Az orosz külügyi hírszerzés vezetője azt mondta, hogy az az orosz pilóta, aki átállt Ukrajnába, és akit a múlt héten lelőttek Spanyolországban, „erkölcsileg már úgyis halott” volt, amikor a disszidálását megtervezte.
  • Az orosz FSZB biztonsági szolgálatai közölték, hogy letartóztattak egy amerikai-orosz nőt, akit hazaárulással gyanúsítanak, mert pénzt gyűjtött az ukrán hadsereg számára. Az uráli Jekatyerinburg városában működő FSZB közölte , hogy „elfojtotta az illegális tevékenységét” egy 33 éves Los Angeles-i, kettős állampolgárságú nőt vettek őrizetbe.
  • Svédország mintegy 7,1 milliárd svéd korona (541 millió font) értékben adományoz katonai segélyt Ukrajnának, ami az ország eddigi legnagyobb hozzájárulása.  
  • Felvette a szélsőséges és terrorista tevékenységet folytató személyek listájára Lindsey Graham amerikai szenátort kedden az orosz pénzügyi felügyelet.
  • Az Európai Bizottság a 2024-es évre első összegként 83 millió euró (mintegy 31,5 milliárd forint) humanitárius segélyt különített el az ukrajnai háború által érintett, Ukrajnában és Moldovában élő menekültek támogatására - közölte kedden az uniós testület. (The Guardian, MTI)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ilyenre is alig akad példa a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:52
Nem mozdulnak az üzemanyagárak. 
Makro / Külgazdaság Új államtitkára van Lőrincz Viktória településfejlesztési miniszternek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:37
Új államtitkárt neveztek ki a Vidék- és Településfejlesztési Minisztériumban: Bencsik András augusztus 15-től közigazgatásért felelős államtitkárként dolgozik az intézményben. 
Makro / Külgazdaság Év végéig marad az 5 százalékos lakásáfa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:14
Közeledik a határidő az építkezni vágyók számára: idén december 31-én lejár az új építésű ingatlanokra vonatkozó kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs, és az adómérték automatikusan 27 százalékra ugrik vissza, ami jelentős drágulást hoz majd várhatóan a családi házak kivitelezésében. A szakértő figyelmeztet: aki a következő években tervez építkezni, annak már most rá kell kapcsolnia, hogy ne csússzon ki a határidőből.
Makro / Külgazdaság Főszerepben: Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:29
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Makro / Külgazdaság Használhatatlan, túlárazott kínai kazánok akadtak fenn Kátai-Németh Vilmos szűrőjén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:04
Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést Kátai-Németh Vilmos, szociális és családügyi miniszter a Fidesz kormány idején rendelt 400 darab konténerkazán beszerzésével kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Mekkora lendületet adhatnak az uniós források? Palócz Évát erről is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:49
A Kopint-Tárki vezérigazgatója augusztus 24-én, hétfő délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Újabb százmilliárdos csontváz esett ki Lázár János szekrényéből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 13:57
Százmilliárd forintos állami spórolásról számolt be a pénzügyminiszter vasárnap az M6-os autópálya koncessziós jogainak felülvizsgálatával kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Kapitány István bejelentkezett a gátról: így megy az építkezés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 13:36
Helyszíni szemlét tartott Kapitány István Pakson, hogy első kézből tájékozódjon a dunai fenékküszöb építésének aktuális állásáról. A politikus közösségi médiás bejegyzésében kiemelte: Magyarországon korábban még nem volt példa arra, hogy katonai helikopterekkel segítsék egy, az energiaellátás biztonságát szolgáló vízügyi műtárgy építését.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Magyar Péter „a vízen jár”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 10:55
Magyar Péter miniszterelnök a Duna közepén, a honvédség által helikopterrel beemelt egyik 2 tonnás betonkockán fotózkodott.
Makro / Külgazdaság Senki nem tudja, mi jöhet a magyar benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 10:34
Jelenleg elképzelhetetlen, merre indulnak el az árak a következő napokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG