2p

A két üzemanyagfajta közül szerdától csak a 95-ös oktánszámú literenkénti átlagára emelkedik, 5 forinttal, 501 forintra, míg a gázolajé ezúttal nem változik.

A szerdára bejelentett üzemanyagár változást követően a 95-ös benzin átlagára is átlépi a lélektanilag számító 500 forintos határt! - tette közzé a holtankoljak.hu. A hét közepén a gázolaj átlagára nem változik, viszont a benzin ára bruttó 5 forinttal kerül majd többe.

Így az átlagárak október 27-étől az alábbiak szerint alakulnak: 

95-ös benzin: 501 forint/liter 

Gázolaj: 512 forint/liter 

Ez azt jelenti, hogy a benzin már 80, míg a gázolaj 66 százalékkal kerül majd többe, mint másfél évvel ezelőtt! Vagyis egy átlagosnak tekinthető 40 literes teletankolás a benzinüzemű autókba közel 9 ezer, míg a dízelüzeműekbe 8200 forinttal drágább most, mint 2020 április végén.

Szerdától tehát már mindkét üzemanyagfajta átlagára 500 forint felett lesz, ami soha nem látott magasság. A gázolajé már hetekkel ezelőtt elérte ezt a kétes értékű dicsőséget. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy - a holtankoljak.hu körképe alapján - lesz olyan kút kis hazánkban, ahol a benzin literjéért 550, míg a gázolajért 565 forintot is elkérnek majd.

Az újabb drágulást az váltotta ki, hogy ha jelentősen nem is, de továbbra is emelkedő tendenciában van a hazai üzemanyagárak meghatározásánál irányadó északi-tengeri, Brent típusú olaj ára. Hordónkénti jegyzése a múlt hét elején 85 dolláron nyitott, kisebb nagyobb ingadozásokkal, a hét végén a 86 dolláros szintet közelítette, hétfőn reggel azonban átlépte azt és fél 10 magasságában 86,3 dolláron cserélt gazdát. 

Ugyanakkor a benzinár-emelésben az is közrejátszott, hogy a forint gyengélkedik a dollárral szemben, a múlt héten már a 313 forintos szintet is elérte az árfolyam, hétfő reggel pedig afölé is került, a zöldhasú egységéért 313,3 forintot kellett leszurkolni.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Költekezésbe kezdhet a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 15:27
Mindez az EU által elfogadott országspecifikus mentesítési záradékkal lehetséges. 
Makro / Külgazdaság Érződik a brit gazdaság teljesítményén a globális bizonytalanságok enyhülése
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 14:09
A vártnál sokkal nagyobb mértékben javultak a brit gazdaság júniusi aktivitási mérőszámai.
Makro / Külgazdaság Jegybanki előrejelzés: ennyibe kerülhet az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 08:59
Az energiaárak továbbra is kulcsfontosságúak a magyar gazdaság számára.
Makro / Külgazdaság Miért nem jutnak sokan saját otthonhoz Magyarországon? – a lakhatási válság számokban
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 06:57
Bár több a lakás, mint a háztartás, egyre többen nem jutnak saját otthonhoz – derül ki a GKI elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
Makro / Külgazdaság Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:21
30 milliárd forinttal, ráadásul kisebb kamattal, mint legutóbb.
Makro / Külgazdaság Óvatos optimizmus Németországban
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 11:36
Túl van a legmélyebb ponton a német gépgyártás?
Makro / Külgazdaság Az egész világ és Donald Trump is erre a döntésre vár – nyilatkoztak az illetékesek
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 10:36
Kamatot vág-e a Fed? És mikor? Megszólalt a Trump által sokat kritizált elnök, illetve az amerikai pénzügyminiszter is.
Makro / Külgazdaság Ki fog itt tanítani?
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:51
Tovább nőtt a meghirdetett tanári állások száma.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG