2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Mégsem álltak le vasárnap a különvonatok Salzburgban, a migránsokat folyamatosan szállítják Németországba.

 

Illegális bevándorlók várakoznak egy hídon, miután rendőrök feltartóztatták őket az osztrák-német határ ausztriai oldalán fekvő Salzburgban 2015. szeptember 17-én. (MTI/AP/Kerstin Joensson)

 

Továbbra is közlekednek a migránsokat szállító különvonatok Ausztria és Németország között, hétfőn délelőtt 400 ember szállításáról gondoskodtak a salzburgi városvezetés tájékoztatása szerint.

Tegnap káosz volt

A hét végén a salzburgi városvezetés arra hívta fel a figyelmet, hogy hétfőtől nem járnak a menedékkérőket az ausztriai Salzburgból Németországba szállító különvonatok. Ezt később a német belügyminisztérium cáfolta. Salzburg vezetése azzal számolt, hogy a különjáratok leállítása esetén a salzburgi pályaudvaron várhatóan kritikus helyzet alakul majd ki, hiszen a városba naponta kétezer ember érkezik és a szolgálatot teljesítők már így is a kapacitásaik határán vannak.

Vasárnap este csaknem négyszáz menekültet szállító vonat hagyta el a salzburgi pályaudvart Németország irányába, így a pályaudvar melletti, szükségszállásként működő parkolóházat még éjszaka ki tudták üríteni. Az éjjeli órákat csupán néhány tucat menekült töltötte a salzburgi pályaudvaron.

Újra rendet raknak

A tervek szerint hétfőn ismét kiürítik, kitisztítják és kifertőtlenítik a parkolóházat, és csak este 10 óra után nyitják meg a menekültek előtt. Az épület befogadóképességét higiéniai és biztonsági okokból napokkal ezelőtt ezer helyett 800 főben határozták meg.

Wilfried Haslauer tartományi vezető szóvivőjének tájékoztatása szerint hétfőn várhatóan két vonat indul majd Németország fele, az egyik a Ruhr-vidék a másik pedig Berlin irányába. Hétfőn délelőtt ismét sokan, csaknem 700-an érkeztek a salzburgi főpályaudvarra.

Az osztrák-német határon hétfőn délelőtt néhány száz menekült várakozott arra, hogy átjusson Ausztriából a németországi Freilassing településre. Az itteni határszakasz ausztriai oldalán hétfő délelőtt már elkezdték a menekültek ellátására létesített helyek bővítését.

Szombaton tizenkétezren, vasárnap 8400-an lépték át az osztrák-magyar határt Burgenland tartománynál. Vasárnap nyolcezren Miklóshalmánál (Nickelsdorf), háromszázan Rábakeresztúrnál (Heiligenkreuz im Lafnitztal) mentek át. Hétfő hajnalban több mint kétezren érkeztek Burgenland tartományba ismét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Alig van infláció az egyik legnagyobb uniós országban
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 13:31
Olaszországban 1,9 százalékkal, az előző havival megegyező ütemben nőttek a fogyasztói árak áprilisban éves összevetésben – derült ki az olasz statisztikai hivatal, az Istat pénteken közzétett végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Hatalmasat kaszált Trump az Egyesült Arab Emírségekben
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 12:22
Nagy üzleteket kötött az amerikai elnök.
Makro / Külgazdaság Tetszetős, de minden alapot nélkülöző állítás – ügyvédek a devizahiteles ítélet következményeiről
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 10:19
Csak kevés szerződésre vonatkoztatható az uniós bíróság ítélete?
Makro / Külgazdaság Nőtt a munkanélküliség az OECD tagországaiban
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 09:59
Elmozdulás a történelmi szinten is kirívóan alacsony adathoz képest.
Makro / Külgazdaság Nem jöttek jó hírek Tokióból
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 09:14
Visszesés, egy éve az első.
Makro / Külgazdaság Teljes hátraarcot csinál Belgium energiaügyben
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 08:19
Mégsem zárják be az atomerőműveket.
Makro / Külgazdaság Vannak, akik fityiszt mutatnak Trump vámjainak
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 16:20
A Fidelity szerint továbbra is bőséges lehetőség kínálkozik a közép- és kelet-európai részvénypiacokon.
Makro / Külgazdaság Szabadesésben az ország életbiztosítása
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 15:49
Állami milliárdok, ipari zuhanás – nem tér magához az akkugyártás.
Makro / Külgazdaság Öt nap alatt szétkapkodták a kkv-k az állami százmilliárdokat
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 14:41
Egy hét alatt kimerült az EXIM Jövő Exportőrei Forgóeszközhitelének keretösszege.
Makro / Külgazdaság Egyre pesszimistább a hazai gazdasággal kapcsolatban a CIB Bank
Herman Bernadett | 2025. május 15. 14:12
  A kereskedelempolitikai feszültségek miatt rendkívül nagy bizonytalanság jellemzi a külső gazdasági környezet alakulását 2025-ben, amely a magyar gazdaság teljesítményére is rányomhatja a bélyegét – vélik a CIB Bank elemzői. A korábban vártnál jóval szerényebb – kevéssel egy százalék feletti – ütemben növekedhet a magyar GDP.   
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG