3p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bár kevesebben haltak meg, mint egy évvel ezelőtt, kevesebb gyerek is született.

Az első negyedévben a születések száma 1,9, a halálozásoké 6 százalékkal kevesebb volt, mint 2017 azonos időszakában. A természetes fogyás 11 százalékkal, 1933 fővel csökkent 2017. január–márciushoz képest. 2018 márciusában az élveszületések száma 5,3 százalékkal kevesebb, a halálozásoké pedig 12 százalékkal több volt az egy évvel korábbinál. Az 5935 fős természetes fogyás 1836-tal magasabb volt az előző év márciusához képest – közölte a legfrissebb adatokat a Központi Statisztikai Hivatal a Privátbankár.hu-val.

Márciusban: 7106 gyermek született, ami 5,3 százalékkal, számszerűen 395-tel elmaradt a 2017. márciusitól. Az elhunytak száma 13 041 fő volt, ez 12 százalékkal, 1441-gyel több az előző év márciusinál.

Többen haltak meg

A halálozások számának emelkedése és a születések számának csökkenése következtében a természetes fogyás a 2017. márciusi 4099-cel szemben 5935 fő volt, ami 45 százalékos emelkedést jelent. A házasságkötések száma csökkent, a 2709 anyakönyvezett házasságkötés 1,9 százalékkal, 52-vel kevesebb volt a 2017. márciusinál.

Január–márciusban: 21 731 gyermek jött világra, ami 413-mal, 1,9 százalékkal elmaradt a 2017. január–márciusi születésszámtól. Januárban 0,5 százalékkal több, februárban 0,8 százalékkal, márciusban pedig 5,3 százalékkal kevesebb volt az élveszületések száma 2017 azonos hónapjaihoz képest.

A teljes termékenységi arányszám becsült értéke 1,45 volt, ami megegyezik az előző év azonos időszakára számított értékkel.

36 623-an haltak meg, 6 százalékkal, számszerűen 2346-tal kevesebben, mint az előző év azonos időszakában. 2018. januárban 22 százalékkal, februárban 4,2 százalékkal kevesebben hunytak el, mint egy évvel korábban, márciusban viszont 12 százalékkal emelkedett a halálozások száma.

A halálozások számának csökkenése nagyobb volt, mint az élveszületéseké, ennek következtében a természetes fogyás a 2017. január–márciusi 16 825-tel szemben 14 892 fő volt, ami 11 százalékos javulást jelent.

Kevesebben mondták ki a boldogító igent

A házasságkötések száma 0,5 százalékkal, 32-vel kevesebb volt az előző év azonos időszakában regisztráltnál. Januárban és februárban átlagosan 0,6 százalékkal emelkedett, márciusban viszont 1,9 százalékkal csökkent a szám.

Orbán álma

Orbán Viktor miniszterelnök néhány hete azt mondta, szeretne egy átfogó, 20-30 éves megállapodást kötni a magyar nőkkel a magyar jövőről, a nekik nyújtható, kiszámítható perspektívákról, mert "a demográfia rajtuk áll vagy bukik, ez az ő döntésük."

Kovács Zoltán kormányszóvivő arról beszélt: a demográfia talán a legfontosabb pillérje a kormányzásnak, mivel egy mind népesedési, mind gazdasági szempontból fenntartható ország építéséhez alapvető fordulatot kell elérni ezen a területen.

1,2-1,3-as reprodukciós mutatókkal indult a kormány és most 1,5 körül tartanak, bár nyilván nagyon sok munka van még addig, hogy 2 fölé vigyék ezt az adatot - mondta. Meg kell teremteni annak a feltételeit, hogy minél több gyermek szülessen az országban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nemet mondott a magyar kormány – bukik az EU B-terve?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 12:39
A kötvénykibocsátást elutasította Magyarország.
Makro / Külgazdaság Fontos döntés született Magyarországról, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:13
Megtörtént az év utolsó hitelminősítő felülvizsgálata.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy milyen kartellezést lepleztek le a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:24
Tiltott módon egyeztettek az érintett cégek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: kiábrándító képet adnak gazdaságunkról a legújabb GDP-adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:59
Lényegében 2022 nyarától nem képes érdemi növekedést felmutatni a magyar gazdaság.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb benzint hoz a Mikulás az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:22
Az átlagárak tovább csökkenhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjött az adat, ami eldöntheti, hogy merre mozdul a GDP az év végén
Imre Lőrinc | 2025. december 5. 08:30
Éves szinten nagyobb a csökkenés a szeptemberi mutatóhoz képest, havi alapon viszont ismét enyhén bővült az ipar teljesítménye októberben.
Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
Makro / Külgazdaság Megint változik a benzinár pénteken
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:08
Sőt, a gázolajé sem marad ugyanannyi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG