2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Nem választotta miniszterelnökké a konzervatív Néppárt (PP) jelöltjét a spanyol parlament a szerdán megtartott első szavazáson Madridban.

Alberto Núnez Feijoót 172 képviselő támogatta igen szavazattal, 178-an ellene voksoltak.

A júliusi általános választásokon győztes PP elnöke és miniszterelnök-jelöltje saját pártjának 137 igen voksa mellett a Navarrai Népi Unió (U.P.N.) és a Kanári-szigeteki Koalíció (CCa) egy-egy képviselője, valamint a VOX 33 fős frakciójának szavazatait kapta meg.

Kormányfővé választásához a parlament abszolút többségére, 176 képviselő támogatására lett volna szükség.

Alberto Núnez Feijoót, a Néppárt jelöltjét tapsolják meg a képviselők beszéde után  a spanyol parlament alsóházában Madridban 2023. szeptember 27-én. Fotó: EPA/SERGIO PEREZ
Alberto Núnez Feijoót, a Néppárt jelöltjét tapsolják meg a képviselők beszéde után a spanyol parlament alsóházában Madridban 2023. szeptember 27-én. Fotó: EPA/SERGIO PEREZ

A szavazás második körét 48 órával az elsőt követően tartják meg a törvényhozás alsó házában, ezúttal a jelenlévők egyszerű többsége is elegendő ahhoz, hogy a jelöltből kormányfő legyen. Eredménytelenség esetén VI. Fülöp spanyol király újabb miniszterelnök-jelöltet kérhet fel.

Pedro Sánchez ügyvivő kormányfő, a választásokon másodikként végzett PSOE főtitkára már jelezte kormányalakítási szándékát, amennyiben Alberto Núnez-Feijoót nem választja kormányfővé a parlament.

Ha két hónapon belül a spanyol parlament nem választja meg az új miniszterelnököt, újból parlamenti választásokat kell kiírni, várhatóan január közepére.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést tart az Európai Bizottság egy csoportja a magyar kormány lépése miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 18:02
A magyar és a szlovák kormány leálíltotta a dízelszállítást Ukrajna felé. Bár Ukrajna importjának csak kis részét adja a két ország, az Európai Bizottság összehívta az olajkoordinációs csoportot.
Makro / Külgazdaság Nagyot ugrott csütörtökön az európai gázár, a Brent is emelkedik
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 16:13
A szerdai záróértékhez képest 7,89 százalékkal emelkedett az európai gázár a TTF holland gáztőzsdén. A Brent olaj ára is hordónként több mint 1 dollárral emelkedett csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Európai elfogatóparancs alapján keresik a Magyarországon élő lengyel expolitikust
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 14:21
Marcin Romanowski mellett a korábbi igazságügyi miniszter, Zbigniew Ziobro is Magyarországtól kapott menekültstátuszt. Mindkettejüket több bűncselekménnyel gyanúsítják.
Makro / Külgazdaság Elárulta a minisztérium, melyik vonallal kezdik a HÉV-felújítást
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 13:51
Nem akar hannoveri villamosokat látni a HÉV-ek helyén az Építési és Közlekedési Minisztérium, ezért új járműveket szereznek be. 
Makro / Külgazdaság Áramot és gázt sem adna többet Ukrajnának a magyar kormány – politikai döntés miatt áll a Barátság?
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 13:05
Minden lehetséges válaszlépést fontolóra vesz a kormány, úgy tudják, bármikor újraindíthatná az olajvezetéket az ukrán vezetés – hangzott el a csütörtöki Kormányinfón.
Makro / Külgazdaság Bárki is nyerje a választásokat, nagyon erős bizonytalanság jöhet – mondja a Hold Alapkezelő alapítója
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. február 19. 10:03
Szabó László a február 18-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 92. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Szép számot közölt Románia
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:52
Romániában 8 százalékkal nőtt 2025-ben az építőipari termelés – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Csak erős forint kell, és megy minden, mint a karikacsapás
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 06:50
A forint euróval szembeni árfolyama az elmúlt időszakban folyamatosan erősödött; az elmúlt 11 hónapban a hazai fizetőeszköz 7,3 százalékkal értékelődött fel.
Makro / Külgazdaság Bejelentést tett az energiaügyi államtitkár a stratégiai kőolajkészletekről
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 19:22
Az Energiaügyi Minisztérium államtitkára posztolta ki közösségi oldalán. 
Makro / Külgazdaság Mindenkit meglepett a kanadai infláció
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:12
Kanadában a fogyasztói árak az elemzői várakozásoknál és az előző havinál is kevésbé emelkedtek éves szinten januárban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG