3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Határozatban ítélte el Puigdemont leváltását a katalán parlament.

A katalán parlament függetlenségpárti többsége határozatban ítélte el Carles Puigdemont volt katalán elnök leváltását. A Junts pel Catalunya (Együtt Katalóniáért) nevű függetlenségi párt által benyújtott határozat kimondja, hogy illegális és illegitim volt Puigdemont menesztése az elnöki posztról tavaly október 27-én. Továbbá elismeri annak jogszerűségét, hogy ismét elnökké választhassák a politikust.

A határozat kiáll az alkotmánybíróság szerint alkotmányellenes október 1-i katalán függetlenségi népszavazás érvényessége mellett, és egyebek mellett követeli az állami beavatkozás megszüntetését, az intézmények visszaállítását Katalóniában.

Minden követ megmozgatnak: visszahívnák a katalán elnököt

Több katalán függetlenségi párt is azon dolgozik, hogy újraválasszák Carles Puigdemontot. Részletek >>>

A helyi törvényhozás először ülésezett január 17-i megalakulása óta, a szavazásnál három, a függetlenségi törekvéseket elutasító ellenzéki párt elhagyta az üléstermet. A voksolás előtt Miquel Iceta, a katalán szocialista párt vezetője elmondta: nincs értelme még szimbolikusan sem megújítani egy olyan irányt, amely már megbukott. Quim Torra, az Együtt Katalóniáért szónoka viszont azt hangsúlyozta, hogy szerinte megéri tovább harcolni a köztársaságért és a függetlenségért.

Csak ábránd a függetlenség?

A legnagyobb frakcióval rendelkező Állampolgárok nevű liberális középpárt helyi vezetője, Inés Arrimadas elmondta: a függetlenségi pártoknak nincs menetrendje, sem projektje a katalánok számára. Mennyi ideig fogják fenntartani ezt a fikciót? – tette hozzá. A parlamenti ülést követően a párt bejelentette: az alkotmánybírósághoz fordul képviselőik jogainak megsértése miatt, mert Roger Torrent házelnök elutasította felülvizsgálati kérelmüket a határozattal kapcsolatban.

A függetlenségpárti felszólalók mind megemlítették: a függetlenségi folyamat nyomán indult bírósági eljárások miatt leváltott elnök és egykori kormányának négy tagja Brüsszelben tartózkodik hónapok óta, míg mások előzetes letartóztatásban vannak. Mariano Rajoy spanyol kormányfő úgy nyilatkozott, hogy egy olyan elnököt kell megválasztani, akinek nincs problémája az igazságszolgáltatással.

Katalóniában az óta van patthelyzet, miután a függetlenségi pártok Carles Puigdemont, leváltott elnököt javasolták ismét a katalán kormány élére, a politikus azonban több hónapja önkéntes száműzetésben él Brüsszelben, mivel bírósági eljárás indult ellene a tavaly október 1-i függetlenségi népszavazás alkotmányellenes megrendezése, és a katalán függetlenségi nyilatkozat elfogadása miatt. Az alkotmánybíróság határozata alapján az elnökjelöltnek személyesen is meg kell jelennie a parlamenti vitán és szavazáson, a politikus ellen kiadott elfogatóparancs azonban kizárja ezt.

A spanyolok legyőzték a katalánokat - most a Balkánon szállnak harcba

A katalán sokk után a spanyol központi kormányzat a Balkánon folytatná harcát a szeparatizmus ellen Európában. Márpedig Koszovót továbbra is a szegénység, a maffiakormányok és a kilátástalanság sújtja és igenis európai védernyőre van szüksége. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fázni fog Németország télen? Aggasztó adat érkezett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:46
Történelmi mélypontra süllyedt a németországi gáztározók töltöttsége az év ezen időszakában – közölte az Ines szakmai szövetség a dpa hírügynökséggel.
Makro / Külgazdaság Csúcsra pörgött az euróövezet gazdasági aktivitása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 12:31
Az idei leggyorsabb ütemben nőtt az euróövezet gazdasági aktivitása augusztusban, miközben az új megrendelések és az exportkereslet is erősödött, a vállalatok pedig ismét növelték foglalkoztatásukat – derült ki az S&P Global BMI-felmérésének pénteken ismertetett előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Újabb ország kapcsolja lejjebb az atomerőművét az extrém időjárás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 11:46
A Duna „példa nélküli és kritikusan alacsony” vízállása miatt Bulgária csökkenteni fogja az áramtermelést a kozloduji atomerőműben – jelentette be csütörtökön az energiaügyi minisztérium.
Makro / Külgazdaság Változnak a feladatok az iparkamaránál, meg is van az első vezéráldozat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 14:18
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara indoklása szerint a jövőben változnak a feladatok, ezért más típusú vezetés szolgálja jobban a hazai vállalkozói közösség érdekeit.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter jó híre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 20:06
Nem kell leállítani az üzemelő turbinákat.
Makro / Külgazdaság Közelít a nyugat-nílusi láz Magyarország felé?
Kormos Olga | 2026. augusztus 19. 18:44
Európában nyáron ismét több nyugat-nílusi láz okozta megbetegedést jelentenek, a héten épp Hollandiában diagnosztizálták egy páciensnél hat év után újra. Egyelőre Magyarország tiszta ebből a szempontból. De van-e okunk félni?
Makro / Külgazdaság Ön is ellenőrizheti, hogy mit csináltak Magyar Péterék 100 nap alatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 18:14
Erről Magyar Péter videóban számolt be.
Makro / Külgazdaság Véget ért az ukrán pénzszállítók kalandos története
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 15:22
Nem történt bűncselekmény.
Makro / Külgazdaság Ilyen is van: Magyarország lepipálta Németországot és Franciaországot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 11:26
Az Eurostat mai közlése megerősíti a Privátbankár Európai Inflációs Körkép megállapításait, miszerint a júliusi 1,6 százalékos harmonizált fogyasztóiár-indexünknél az Európai Unióban csak két országé volt alacsonyabb, Svédországé és Csehországé.
Makro / Külgazdaság Az előző rendszerek egyik aduászához nyúl hozzá a Tisza-kormány
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 19. 10:34
A kormány több, jelentős helyi tiltakozást kiváltó beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja – jelentette be a héten Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. A tárcavezető korábban azt is jelezte, hogy módosítják az építészeti törvényt abból a célból, hogy a kiemelt beruházások esetében se kerülhessenek háttérbe a településfejlesztési, környezetvédelmi és természetvédelmi szempontok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG