2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Egyre több szuperprodukciót forgatnak Budapesten, Andy Vajna elmondta, miért.

Budapest tíz kiváló forgatási helyszínét mutatta be a héten a CNN Travel, a médium szerint a magyar fővárost egyre gyakrabban látogatják a különböző filmes produkciók, hogy a város különböző pontjain  készítsék el a nagy költségvetésű filmeket. A listán szereplő helyszínek rövid bemutatása mellett a cikk néhány filmet is felsorol amelyeket az adott helyszínen, vagy annak közelében forgattak az utóbbi években.

A tízes mezőnyben szerepel:

  • Danubius Hotel Gellért szálloda és a Szent Gellért Gyógyfürdő (Evita, Én, a kém),
  • Four Seasons Hotel Gresham Palace (A kém),
  • a Bálna Budapest (Mentőexpedíció),
  • Andrássy út és az Oktogon (Evita, Bel Ami - A szépfiú)
  • Szent István-bazilika (Inferno)
  • Gozsdu-udvar (Vörös zsaru, Kémjátszma),
  • Magyar Állami Operaház (Vörös veréb, Szerelem és halál, München, Az operaház fantomja),
  • Országház és a Duna (A szállító 3., Atomszőke),
  • Hősök tere (Die Hard - Drágább, mint az életed),
  • Szabadság tér (Szárnyas fejvadász 2049, A kém, Atomszőke).

A magyar főváros több hollywoodi sztárnak is otthont adott a forgatások ideje alatt, köztük Angelina Jolie-nak, Ryan Goslingnak, Harrison Fordnak és Jennifer Lawrence-nek is.

A cikk szerint a Magyar Nemzeti Filmalap tevékenységének köszönhetően Magyarország az egyik legbefolyásosabb szereplőjévé vált az európai filmiparnak. A magyar filmgyártást a hatvanas évekig a kommunista időszakkal azonosították, ez azonban a 2010-es évek elején megváltozott, amikor Andy Vajna filmügyi kormánybiztosként elindította Magyarországot a modern filmipar irányába – írják.

A producer elmondta: a minden Magyarországon forgatott produkciónak járó 25 százalékos adóvisszatérítés vonzó lehetőség a produkciók számára, továbbá Magyarország és Budapest fantasztikus forgatási helyszíneket és kiválóan felszerelt infrastruktúrát biztosít a filmes produkcióknak. Itt található például a kontinentális Európa legnagyobb medencéje, amelyet a Szárnyas Fejvadász 2049 forgatásán is felhasználtak – tette hozzá.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Varga Mihály nagy lépésre készül: mondják a szakértők
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 12:14
Csaknem másfél év után újra csökkenhet az alapkamat. 
Makro / Külgazdaság Ön is kérdezhet a Hold Alapkezelő befektetési szakértőjétől – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 09:22
A Klasszis Média immár 6. évfolyamában járó egyórás élő adásának mai vendége a Hold Alapkezelő társalapítója, a cég felügyelőbizottságának elnöke lesz. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Becsörtet a Tűz Ló, de előtte még megpihen a világgazdaság
Imre Lőrinc | 2026. február 18. 05:44
Amilyen mozgalmasan indult az év a világgazdaságban, olyannyira lelassulhatnak az események a következő néhány hétben. Beköszöntött ugyanis a kínai holdújév, ami fennakadásokat okozhat a globális értékláncokban. Kínában nemcsak a Tűz Ló éve veszi kezdetét, hanem az új ötéves terv is, ami a korábban megszokotthoz képest gyengébb növekedési számokat hozhat magával.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany Németországban – túl nagy volt a várakozás
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 13:09
Németországban és az euróövezetben is romlottak a gazdasági várakozások februárban. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogyan változnak az árak a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 10:58
Stabilak a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit köszönhet a magyar gazdaság a Nestlének
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 09:58
Adók és járulékok befizetése által 13,5 milliárd forinttal növeli a magyar költségvetés bevételeit.
Makro / Külgazdaság A vezérigazgatók bíznak cégük idei növekedésében
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 07:00
21 országban 1200 döntéshozó részvételével készült nemzetközi felmérés.
Makro / Külgazdaság Felszabadítaná a Mol az olajtartalékot, a kormányhoz fordultak
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 17:52
Indokoltnak látják.
Makro / Külgazdaság Brutális számok: Putyin vasmarka is kevés lehet, hogy ezt megfogja
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 12:28
Hiába az erőskezű vezető, úgy néz ki lejtőre került az orosz gazdaság.
Makro / Külgazdaság Zelenszkijék miatt Szijjártó Péternek azonnali segítség kell
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 07:29
Szorít az idő, az újraindítás elmaradt, ezért üzent a magyar külügyi vezető.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG