1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Bár javult a külkereskedelmi mérlegünk márciusban, ez annak köszönhető, hogy tavalyhoz képest az export kevésbé csökkent, mint az import. mint az import.

2013 harmadik hónapjában az export euróban számított értéke 2,8, az importé 5,6%-kal csökkent 2012. márciushoz viszonyítva. A külkereskedelmi mérleg többlete 20 millió eurós javulást mutatott 2012 első negyedévéhez viszonyítva.

2013. márciusban – első becslés szerint – a kivitel értéke 6,9 milliárd eurót (2074 milliárd forintot), a behozatalé 6,1 milliárd eurót (1842 milliárd forintot) tett ki. A külkereskedelmi mérleg egyenlege az év harmadik hónapjában 753 millió euró (232 milliárd forint) volt, ami 165 millió eurós (59 milliárd forintos) javulás az előző év azonos hónapjához képest. A márciusi kivitel 76, a behozatal 71%-át az Európai Unió tagállamaival bonyolítottuk le.

2013. január–márciusban - előzetes adatok szerint - a kivitel értéke 19,9 milliárd euró (5885 milliárd forint), a behozatalé 18,2 milliárd euró (5370 milliárd forint) volt, az euróban számított értékek a tavalyihoz viszonyítva közel változatlanok voltak. A külkereskedelmi mérleg 20 millió eurós (20 milliárd forintos) javulást mutatott a 2012. január–márciusi többlethez viszonyítva.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt 28 forintot emelkedhet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:51
Csütörtökről péntekre 11 forinttal emelkedett a dízel átlagára, szombaton pedig további 17 forinttal emelkedik a nagykereskedelmi ár, amelyet a kutak átháríthatnak a tankolókra. A benzin nagykerára 7 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Elárulta a NAV, miért tartják Budapesten a hét ukrán pénzszállítót
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:17
Pénzmosással gyanúsítják azt a hét pénzszállítót, akik Ausztriából Ukrajába vittek volna 35 millió euró készpénzt és 9 kilogramm aranyat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt is hozzátette, ebben az évben mennyi készpénzt és aranytömböt vittek Magyarországon keresztül Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Nem csak a napsütés miatt örülhetnek ma a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:30
A csaknem két éve folyamatosan negatív ipari termelés ha árnyalatnyival is, de januárban éves szinten végre emelkedett. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: A Magyarországon áthaladó, Ukrajnának fontos dolgokat le fogjuk állítani
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:19
Pénteken beszélt erről a miniszterelnök a Kossuth Rádióban, és azt is elmondta, megfelelő választ kell találnia a kormánynak az ukrán vezetés részéről érkező zsarolásra.
Makro / Külgazdaság Magyarország és Románia között épülhet új út
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:51
Véglegesíthetik a román és a magyar kormány közötti megállapodás szövegét a Kübekházánál lévő új határátkelőről. A terv már akkor megszületett, amikor még ellenőrzőpontot is kellett volna építeni, de azóta Románia is tagja lett a schengeni övezetnek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Nem elegáns, hogy az MNB hirdetésének szövege egybevág a kormányéval
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. március 5. 18:54
Ez is elhangzott a 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 93. adásában, ahol a volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász mellett Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács 2013-2025 között tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke volt élő műsorunk másik vendége. Az adást most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Orbán Viktornak: a fegyveresek majd elintézik – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:43
Az ukrán elnök reméli, hogy a magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG