Az egyikük egy 16 éves lány, róla már pár napja értesült a sajtó a Der Spiegel magazin szerint. A hölgyek konzuli védelemre jogosultak, német diplomaták meg is látogatták őket bagdadi börtönükben, de ügyükben iraki bíróság dönt, mivel iraki területen követtek el bűncselekményeket, és az ítélet halál is lehet.
Az iraki hatóságok már napokkal értesítették Németországot, és azonosították a nőket, akiket Moszulban fogtak el, miután a várost visszafoglalták az Iszlám Államtól. A Spiegel szerint az egyikük marokkói származású, egy másik vélhetően csecsen, de német útlevéllel rendelkezett, vagyis nem kifejezetten magas, szőke, hogy úgy nem mondjuk, árja német lányok mentek dzsihádistáknak.
Német becslések szerint 930-an csatlakoztak az országból az Iszlám Államhoz, 20 százalékuk nő, 5 százalékuk még nem nagykorú.
A helyzet eszkalálódása Oroszországnak kedvez.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




