2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Több fontos esemény is az Ukrajna ellen immár 122. napja orosz katonai invázió során. Ezeket gyűjtöttük össze.

  • Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma azt állítja, hogy június eleje óta jelentős megrázkódtatás ment végbe az orosz hadsereg főparancsnokságában, ami a légideszant erők (VDV) parancsnoka, Andrej Szerdjukov vezérezredes és a déli hadseregcsoport (SGF) parancsnoka, Alexandr Dvornikov tábornok eltávolításához vezetett.
  • Orosz rakéták katonai infrastruktúrát találtak el Ukrajna északi és nyugati részén – közölték helyi tisztviselők. A csapások katonai létesítményeket értek a Zsitomir régióban, az ország északi részén, ahol egy ember meghalt, valamint az északi Deszna városát is. Négyen megsebesültek a nyugat-ukrajnai Javoriv katonai létesítménye elleni támadásban.
  • Az orosz hatóságok eltávolították a lengyel zászlót a Szovjetunió által az 1940-es katyni mészárlás során meggyilkolt lengyelek ezreinek az emlékművéről, miközben Moszkva és Varsó között az ukrajnai háború miatt megromlott a viszony.
  • Lengyel katonák egy csoportja halt meg Ukrajnában egy orosz légicsapás után. Egyszerre 80-an veszítették az életüket Donyeck régióban egy orosz légicsapásban. A katonák önkéntesként csatlakoztak az ukránokhoz.

Rakéta becsapódása nyomán keletkezett kráter a kelet-ukrajnai Bahmutban 2022. június 24-én. Fotó: MTI/AP/Efrem Lukackij
Rakéta becsapódása nyomán keletkezett kráter a kelet-ukrajnai Bahmutban 2022. június 24-én. Fotó: MTI/AP/Efrem Lukackij

  • Ukrajna Moldova mellett áll Moszkva fenyegetései közepette – mondta az ország külügyminisztere. „Oroszországnak csak annyi maradt, hogy fenyeget más államokat, miután évtizedeken át kudarcot vallott az agresszión, a kényszeren és a tiszteletlenségen alapuló politikája” – írta Dmitro Kuleba a Twitteren, hozzátéve, hogy ez „csak Oroszország gyengeségét mutatja”. Ez azután történt, hogy Ukrajnát és Moldovát is elfogadták EU-tagjelöltként.
  • Az ukrán pénzügyminisztérium közleménye szerint Németország megállapodást írt alá az ukrán állami költségvetés 1 milliárd eurós támogatásáról. Ez a forrás a Nemzetközi Valutaalapon keresztül jut el Ukrajnába.
  • Az Egyesült Államok által szállított Himars rakétarendszereket már hadrendbe állították Ukrajnában, és célpontokat találnak el az Oroszország által elfoglalt kelet-ukrajnai területeken – közölte szombaton az ukrán hadsereg vezérkari főnöke.

(The Guardian, MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Egy napon belül odaítélhetik az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitelt
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:17
Ezt Kaja Kallas, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője jelentette be kedden Brüsszelben.
Makro / Külgazdaság Akár szerdától zúdulhat az olaj a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:16
A Bloomberg szerint indul a tesztüzem a Barátság vezetéken, és akár másnaptól jöhet az olaj Magyarországra.
Makro / Külgazdaság Kemény feltételeket szabott Magyar Péter Ficónak az együttműködésre
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:38
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére.
Makro / Külgazdaság 120-180 literrel kevesebbet lehetne tankolni az átlagfizetésből a hatósági árak nélkül
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 07:31
Az üzemanyag-tartalékok mélypontra zuhantak, ezért előbb-utóbb az új kormánynak is ki kell vezetnie a hatósági árazást. Addig még 886 liter benzint, vagy 857 liter dízelt lehet tankolni az átlagfizetésből – a számok piaci árak mellett jelentősen csökkennének.
Makro / Külgazdaság Közel 150 ezer magyar dolgozik Ausztriában, de megtorpant a kivándorlás
Kollár Dóra | 2026. április 21. 05:46
Havi szinten enyhén csökkent a „sógoroknál” dolgozó magyarok száma, de ez szezonális okokra vezethető vissza. Egy évvel ezelőtthöz képest összességében stagnálás látható. 
Makro / Külgazdaság Uniós pénzekre várva: mire költhetnénk az eurómilliárdokat?
Imre Lőrinc | 2026. április 20. 19:16
Sürget az idő a befagyasztott európai uniós források, különösen a Helyreállítási Alap vagy teljes néven Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) milliárdjainak hazahozatala szempontjából. Nem véletlen, hogy a hétvégén az Európai Bizottság delegációja Budapestre látogatott, hogy a leendő Tisza-kormány képviselőivel tárgyaljon a pénzek feloldásáról – hangzott el a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság Ezekért a termékekért érheti meg a szlovákiai bevásárlás
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 19:01
Vöröshagymáért, vagy almáért megéri átmenni a határ túloldalára, és az Unicum is olcsóbb. Az uborka ára viszont Magyarországon alacsonyabb.
Makro / Külgazdaság Csak a dollárral szemben tudott erősödni a forint hétfőn
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 18:26
Továbbra is 307 közelében áll a dollár-forint árfolyam, a magyar fizetőeszköz még erősödni is tudott hétfőn. Hasonló árfolyamot utoljára 2021-ben láthattunk. Az euróval és a svájci frankkal szemben viszont gyengült a forint.
Makro / Külgazdaság Feleannyira sem emelkedett az átlagnyugdíj értéke, mint az átlagfizetésé
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:08
Az átlagkereset reálértéke 4,8 százalékkal emelkedett, eközben az átlagnyugdíjé csak 2,3 százalékkal. Tovább folytatódik tehát a nyugdíjak leszakadása a fizetésektől.
Makro / Külgazdaság Kiderült, kik vezetik az új kormány hét minisztériumát
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 15:25
A pénzügyminiszter, illetve a gazdasági és energetikai miniszter neve mellett öt másik embert is bejelentett Magyar Péter hétfőn délután. Az is kiderült, mivel foglalkoznak majd azok a minisztériumok, ahol egyelőre nincs kijelölt vezető.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG