A tartomány jelenlegi elnöke, Artur Mas a mai választást egyfajta függetlenségi döntésnek nevezte. Ha a jobbközép, a republikánus baloldal, és az elszakadáspártiak összefogása ma erős többséget tud szerezni a voksolás után, 2017-ben kimondhatják a tartomány függetlenségét.
Ez természetesen óriási konfliktust jelentene mind Spanyolországgal, mind az egész Európai Unióval, ráadásul félő, hogy láncreakciót indítana el, hiszen Skóciában sem haltak még el az elszakadást támogató hangok.
A múlthetihez képest, egyelőre kevésbé tűnik sikeresnek az ukrán művelet.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




