2p

Az Európa Tanács Miniszteri Bizottsága megnevezte a szervezet jövő tavasszal megüresedő emberi jogi biztosi posztjának három jelöltjét - közölte az Európa Tanács csütörtökön.

 A miniszeri bizottság által az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének (PACE) eljuttatott listán három jelölt szerepel. 

  • Az egyik Meglena Kuneva bolgár politikus, jogász, újságíró, korábbi bolgár miniszterelnök-helyettes, az Európai Bizottság 2007-2010 között szolgáló fogyasztóvédelemért felelős biztosa, jelenleg az Európai Uniónak az Európa Tanácshoz rendelt nagykövete.
  • A másik Manfred Nowak osztrák nemzetközi jogász, egyetemi tanár, emberi jogi szakértő, az ENSZ kínzásokkal foglalkozó korábbi különleges ügyésze.
  • A harmadik Michael O'Flaherty ír emberi jogi ügyvéd, az Európai Unió bécsi központú Alapjogi Ügynökségének (FRA) igazgatója.

Hárman vannak. Fotó: Depositphotos
Hárman vannak. Fotó: Depositphotos

Az Európa Tanács közleményében arról tájékozatott, hogy a parlamenti közgyűlés 2024. január 22. és 26. között esedékes téli strasbourgi plenáris ülésén választja meg az új emberi jogi biztost a három jelölt közül.

Az új biztos 2024. április 1-jén lép hivatalba, a pozíciót jelenleg betöltő emberi jogi biztos, Dunja Mijatovic megbízatásának lejárta után.

Az emberi jogi biztosi pozíciót 1999-ben hozta létre az Európa Tanács, hogy előmozdítsa az emberi jogok tudatosítását és tiszteletben tartását a strasbourgi székhelyű páneurópai szervezet 46 tagállamában. A biztost hat évre, meg nem újítható időtartamra választják.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Beüthet a ménkű a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 09:32
Az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint a jövő héten drágulhatnak az üzemanyagok.
Makro / Külgazdaság Az USA részesedése az EU LNG-importjában januárban 60 százalékra nőtt
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:59
Az Egyesült Államok adta januárban az Európai Unió cseppfolyósított földgáz- (LNG) importjának 60 százalékát – derült ki a pénteken közzétett adatokból –, ami megerősíti Washington szerepét Európa legnagyobb LNG-szállítójaként.
Makro / Külgazdaság Elszaladt az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:59
Németországban 2,1 százalékra gyorsult az infláció januárban.
Makro / Külgazdaság Bemondta az elemző, már most borult az idei GDP-terv
Imre Lőrinc | 2026. január 30. 12:45
A magyar gazdaság teljesítménye 2025 egészében elmaradt a várttól, és a negyedik negyedév sem hozta meg azt a lendületet, amiben reménykedni lehetett 2026-ra vonatkozóan. A legtöbb elemző rontotta, vagy legalábbis lefelé mutató kockázatokkal látta el az idei növekedési prognózisát. De megérkezett az első, 2 százalék alatti előrejelzés is.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint megvédték az országot a recessziótól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 12:15
A háború és a gyenge német ipar a felelős.
Makro / Külgazdaság Kifli.hu: átlagosan 26 ezer forint egy bevásárlás
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 10:25
Négyszeresére nőtt a Kifli.hu árbevétele Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe kerül egy tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 09:57
Változik a dízel nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Döbbenetes, hogy egy év alatt mennyi magyarral lett kevesebb
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:58
A becsült természetes fogyás 52 200 fő 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Itt a friss GDP-szám: Nagy Mártonék erre nem lehetnek büszkék
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:30
2025 negyedik negyedévében a gazdaság teljesítménye a nyers adatok szerint 0,7 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit Magyarországon. Az év egészében, szintén a nyers adatok alapján, 0,4 százalékkal, kiigazítással pedig mindössze 0,3 százalékkal bővült a GDP.
Makro / Külgazdaság Kapitány István: Készül a terv az euró bevezetésére
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:00
A Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője egyeztetés után bevezetné az eurót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG