1p
A miniszterelnök az EU-csúcsról üzent.

Viharos körülmények között sikerült visszaverni azt a támadást a brüsszeli csúcstalálkozón, amely arra irányult, hogy több pénzt, több jogot kapjanak a migránsok - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára feltett videóban.

Szerinte a brüsszeli csúcs békésnek indult, joviális tanácskozásnak tűnt, de viharosra sikeredett.

Orbán szerint Magyarországot a migráció kapcsán több ország is megtámadta, és egy utolsó akciót vezettek annak érdekében, hogy azokat a célokat, amelyekkel a migránsokat be tudják hozni az Európai Unióba, most áterőszakolják a miniszterelnökök tanácsülésén.

"Azért mondom hogy utolsó kísérlet, mert hamarosan európai választások lesznek, és a dalnak vége lesz" - mondta a miniszterelnök.

Hozzátette: most még volt egy nagy támadás: több pénzt, több jogot a migránsoknak, és visszaszorítani azokat az országokat, amelyek nem kérnek a migrációból.

Ezt a támadást viharos körülmények között sikerült visszavernünk, a tanácskozás még folytatódik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A magyar euróval kapcsolatban az Európai Központi Bank is bizakodó
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 07:01
Az EKB elnöke, Christine Lagarde a magyar euróról beszélt a Bloombergnek, de ehhez még nehéz feltételeket kell teljesítenie a Tisza-kormánynak.
Makro / Külgazdaság Mutatjuk, hogy milyen gazdasági helyzetet örököl a Tisza: szinte azonnal lépnie kell az új kormánynak
Imre Lőrinc | 2026. április 15. 05:59
Már a vasárnapi országgyűlési választások előtt nagyon sok hazai és nemzetközi elemző elmondta, bárki is alakíthat majd kormányt április 12-e után, a korábbihoz képest egy fegyelmezettebb költségvetési politikát kell folytatnia, hogy Magyarország elkerülhesse a legrosszabb, bóvli-forgatókönyvet. De vajon mennyivel örököl most nehezebb gazdasági helyzetet a Tisza-kormány, mint az elmúlt 16 évben a Fidesz-KDNP?
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás marad hivatalában
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:21
Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Péter felszólítása ellenére sem mond le tisztségéről. A Sándor-palota közlése szerint az államfő szigorúan az alkotmányos előírásokat követve hívja majd össze az új Országgyűlést, és tesz javaslatot a miniszterelnök személyére.
Makro / Külgazdaság Híre hamva sincs a Magyar Pétert bennfentes kereskedelemmel vádoló vizsgálatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 18:59
Megszüntette a főügyészség a Magyar Péterrel kapcsolatos büntetőeljárást.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij elárulta mikor fejezik be a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:52
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Berlinben Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Közleményt adott ki az üzemanyagkészletekért felelős szövetség
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:41
Tájékoztatást adott a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség.
Makro / Külgazdaság Az EU üzent a magyar helyreállítási források hazahozataláról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:21
Az európai uniós szóvivő szerint a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket.
Makro / Külgazdaság Egy mandátum átvándorolt a Tiszától a Fideszhez
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:59
Még mindig várható átrendeződés a mandátumokat illetően a vasárnapi választások eredményeiben, hiszen az átszavazók és a levélszavazatok, valamint az újraszámlálás miatt négy egyéni választókerület sorsa továbbra is kérdéses.
Makro / Külgazdaság A blokáddal is hatalmas öngólt lőhet Trump
Litván Dániel | 2026. április 14. 14:31
Az olajárak már kilőttek, az irániak fogadkoznak, a Hormuzi-szoros blokádját pedig nehéz és drága lenne fenntartani. Meg lehet így törni Iránt?
Makro / Külgazdaság Felemás eredmény jött a japán gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 13:37
Japán ipari termelése éves összevetésben nőtt, havi szinten csökkent februárban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG