2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Nem eggyel, kettővel, ha kell. Mindez a 2020-as költségvetés felrúgását jelenti?
Orbán Viktor miniszterelnök Tusványoson. (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Ha jövő év tavaszán beigazolódik az európai gazdaság kilátásaira tett helyzetértékelésünk, 2020 tavaszán egy második gazdaságvédelmi akciótervre lesz szükség, ősszel pedig egy harmadikra is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 30. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén.

A kormányfő hangsúlyozta: az akcióterveknek a versenyképességet kell javítaniuk.

A miniszterelnök a közeljövőről szólva kitért rá: Magyarországnak lesznek csatái jogállamisági kérdésekben is, "ide jó idegek kellenek" azért, hogy "ne nevessük el magunkat", és ezzel "ne sértsük meg partnereinket".

További fontos kérdésnek nevezte, hogy mi történik a Fidesz és a KDNP tagságával az Európai Néppártban. Ehhez egyelőre várni kell, hogy az EPP-ben tisztuljon a helyzet, a néppárt eldöntse, milyen jövőt szán magának, és erre az EPP őszi kongresszusán kerülhet sor.

A miniszterelnök egyébként jövő héten találkozik az Európai Bizottság új elnökével, Ursula von der Leyennel Brüsszelben.

Orbán ezzel hatályon kívül helyezte a 2020-as költségvetést?

Orbán mostani szavai azt jelenthetik, hogy jövőre két olyan nagy horderejű bejelentés érkezhet, amely lényeges hatással lehet a 2020-as költségvetésre, illetve a rákövetkező évek állami költéseire, az áthúzódó hatások miatt - írja a miniszterelnök beszédére ragálva gyorselemzésében az Mfor.hu. A portál elemzése megjegyzi: miközben a 2020-as büdzsét már elfogadta a parlament, abból kiindulva, hogy a magyar gazdaság szereplőinek előnyös, ha minél hamarabb tisztába kerülnek a következő év fiskális politikájával, azzal, hogy mire mennyi pénz juthat. Most előállt tehát az a helyzet, amire a költségvetés tavaszi elfogadása miatt sok kritikus figyelmeztetett: az idejekorán megszavazott büdzsén várhatóan módosítani kell, lehet, hogy két körben is. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb akadály hárult el az Ukrajnának nyújtandó hitel elől?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:41
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.
Makro / Külgazdaság Százmilliárdos támogatásokat kaptak tavaly a kormánytól az akkucégek
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:20
Látványosan visszatért tavaly a nagy volumenű ipari támogatások korszaka a magyar gazdaságpolitikában. A külföldi beruházóknak adott, egyedi kormányzati támogatások összege a sokszorosára emelkedett 2024-hez képest, ugyanakkor az intenzitás csökkent. A CATL debreceni gyára és a Samsung gödi üzeme is több mint százmilliárd forintos ösztönzőt kapott. De a német Rheinmetall fegyvergyártó is kifejezetten jól járt.
Makro / Külgazdaság „A putyinozás primitív” – ezt üzente Orbán Viktor a szombati évértékelőn
Kollár Dóra | 2026. február 14. 12:36
Szombaton tartották a miniszterelnöki évértékelőt.
Makro / Külgazdaság Rögtön nekiállna az euró bevezetésének a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 11:38
Már az első száz napban elkezdené a Tisza megteremteni a magyar euró lehetőségét.  
Makro / Külgazdaság Ítéletet mondtak Magyarország szomszédjáról az éj leple alatt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 09:39
Megjelent a Fitch minősítése Romániáról.
Makro / Külgazdaság Gondot jelez a mutató Romániában, de van remény
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:21
Romániában 0,9 százalékkal csökkent az ipari termelés 2025-ben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Pozitív inflációs meglepetés Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:41
Az Egyesült Államokban az elmezők által vártnál jelentősebben lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme januárban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics pénteken közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Repülőrajt Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:01
A múlt év utolsó negyedévében gyorsuló ütemben nőtt a szlovák gazdaság teljesítménye, éves összehasonlításban 1 százalékos GDP-növekedést könyvelt el – közölte a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) pénteken.
Makro / Külgazdaság Meglepetés az orosz jegybanktól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 14:01
Az orosz jegybank pénteken 16,0 százalékról 15,5 százalékra csökkentette az irányadó jegybanki kamatot, miközben a szakértők a kamat szinten tartására számítottak.
Makro / Külgazdaság Lesújtó ítéletet mondott Bod Péter Ákos a hazai korrupció okairól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:01
A korrupció intézményesülésének megfordítása erkölcsileg, társadalmilag és gazdaságilag is hasznos lenne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG