4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Orbán interjút adott a közmédiában, a miniszterelnök a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában járt. Itt mindenkit arra kért, hogy menjen el szavazni az európai parlamenti választásokon, emellett pedig ismételten szidta Brüsszelt egy sort.
Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió stúdiójában. Forrás: MTI/Kovács Tamás

Meg kell mutatni a brüsszelieknek, hogy Magyarországon az történik, amit a magyar emberek akarnak, és nem Brüsszelben fogják mindenfajta, éppen balra húzó és tolódó pártok meg Soros György-féle ilyen civil szervezetek irodáiban eldönteni, mi történik Magyarországon és Európában - jelentette ki Orbán Viktor. Hozzátette, hogy „mi nem vagyunk hajlandóak azt csinálni, amit Brüsszel diktál, ha az a magyaroknak nem jó.”

Nekiment Brüsszelnek

Brüsszel 2010-ben megszorításokat követelt, amire a magyar kormány válaszképpen hazaküldte az IMF-et és adót csökkentett. Aztán azt akarták - folytatta -, hogy a bankok a devizahiteleket százszorosan bevasalhassák az embereken, ám a kormány ehelyett elszámoltatta a bankokat. Brüsszel magas rezsit is akart, Magyarország ehelyett rezsicsökkentést vezetett be - tette hozzá.

Aztán azt mondták, engedjük be a migránsokat, mi meg kerítést építettünk. Aztán most azt mondták, hogy fogadjuk vissza a migránsokat, mi meg nem vagyunk hajlandóak elfogadni a kötelező betelepítési kvótát - mondta Orbán Viktor.

Nem érdekli, hogy Merkel mit mond

Arra a felvetésre, hogy Angela Merkel német kancellár szerint nem lehet, hogy egyes tagállamok nem fogadnak be migránsokat, a kormányfő úgy reagált: a bevándorláspárti országok és azok vezetői nem adták fel azt az elképzelésüket, hogy Közép-Európát is átalakítják. Szerinte azonban az erkölcsi előny Közép-Európánál van, mert a Nyugattal szemben a közép-európaiak nem akarják ráerőltetni a nyugatiakra a saját életükről szóló elképzelésüket.

Rázhatja az öklét akárki, Magyarország nem fog engedni abból az alapvető jogából, amiből ezer éve nem engedünk, vagyis továbbra is a magyarok fogják eldönteni, mi történjen az életüket meghatározó fontos kérdésekben – mondta.

A miniszterelnök szerint a brüsszeli bürokrata elit egy buborékban él, elveszítette a kapcsolatát a valósággal, azonban nekünk itt két lábbal kell állnunk a földön, a nemzeti érdekekből kell kiindulni. A brüsszeli bürokraták nem mondhatják meg nekünk, hogy mit csináljunk, mi mondjuk meg nekik, hogy mit kell tenniük - fogalmazott.

Ezt gondolja az EPP-ről

A Fidesz európai néppárti (EPP) tagsága ügyében a pártelnök-miniszterelnök úgy fogalmazott: időt nyertünk, és onnan nézve, hogy 13 párt kezdeményezte a Fidesz eltávolítását az EPP-ből, a végkifejlet elfogadható. Majd az európai választások után eldöntjük a Fideszben, mi jó Magyarországnak, a néppárton belül kell-e folytatnunk, vagy valamifajta új pártszövetségben van inkább a helyünk - mondta. Hozzátette: a szóban forgó 13 párt kivétel nélkül bevándorláspárti, a migrációt nem megállítani, hanem törvényesíteni akarják.

A kormányfő szerint az EPP már nem az az erős párt, mint ami Helmut Kohl idején volt, hanem szerencsétlen sorsúvá vált, elveszítette a szuverenitását, és baloldalról diktálnak neki, sőt együttműködni akar a baloldallal, amiből az fakad, hogy eltűri a kettős mércét, különösen ha közép-európai országokkal szemben alkalmazzák. Az EPP-nek vissza kell nyernie a szuverenitását, nem lehet egy ilyen félbaloldali, sodródó párt - mondta, hozzátéve: amikor az EP-választás után a Fidesz dönt arról, hogy a néppártban folytatja-e, akkor az egyik döntő szempont éppen az lesz, hogy folytatódik-e a kettős mérce alkalmazása, bevándorlásellenes lesz-e az EPP, kiáll-e a keresztény értékek védelme mellett, vagy tolódik továbbra is balra. Utóbbi esetben a Fidesznek valami új dolgot kell csinálnia - jelentette ki.

Közölte: semmilyen pártfegyelem érdekében nem adom fel azokat a fontos dolgokat, amelyeket a magyar emberek eldöntöttek, így a keresztény kultúra védelmét és a migráció megállítását.

Orbán Viktor megjegyezte, hogy egyébként a fontos dolgok nem a pártmegbeszéléseken, hanem a miniszterelnökök tanácsában dőlnek el, ezért az érdekérvényesítő befolyásunkra ennek nincs semmilyen hatása.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jeges megoldást tesztel Dél-Korea a közel-keleti válság kikerülésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 12:49
Az északi útvonalon jóval gyorsabban juthatnának el Európába az áruk.
Makro / Külgazdaság Nagyvállalatoktól kér pénzt Magyar Péter október 23-ára
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:54
Az lenne „méltányos és helyes” a miniszterelnök szerint, ha a magyar vállalatok is „beszállnának” az ünneplés költségeibe.
Makro / Külgazdaság Felülvizsgálja a kormány a Mol 35 éves koncesszióját
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:16
Gajdos László szerint keményen fogják képviselni a lakosság érdekét az ügyben.
Makro / Külgazdaság Vasárnap reggel már négy paksi turbina termel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 09:53
Szerdára pedig már a magyar fogyasztás 35 százalékát fedezheti az erőmű termelése.
Makro / Külgazdaság Keddtől fontos számokat közölnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:41
Összeül a monetáris tanács, kiderül a részletes igazság a költségvetés helyzetéről, de a keresetekről és a munkaerőpiacról is adatokat közöl a KSH:
Makro / Külgazdaság Élőben jelentkezett be Magyar Péter Paksról – de milyen híreket hozott?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:19
Elindítottak egy turbinát, de ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter fantasztikus hírt közölt Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 15:05
Újraindul a termelés a paksi 3-as blokkban.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Minden eddigi rekordot megdöntött a Velencei-tó szintje
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 22. 13:04
Strandidő és hosszú hétvége: ilyenkor általában megtelik a Velencei-tó partja, az emberek hosszú sorokban állnak a lángosért vagy a jégkásáért. Ezúttal viszont a természet győzött: a strandokról eltűnt a víz, a vendéglátás pedig vendégek nélkül maradt. 
Makro / Külgazdaság Fázni fog Németország télen? Aggasztó adat érkezett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:46
Történelmi mélypontra süllyedt a németországi gáztározók töltöttsége az év ezen időszakában – közölte az Ines szakmai szövetség a dpa hírügynökséggel.
Makro / Külgazdaság Csúcsra pörgött az euróövezet gazdasági aktivitása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 12:31
Az idei leggyorsabb ütemben nőtt az euróövezet gazdasági aktivitása augusztusban, miközben az új megrendelések és az exportkereslet is erősödött, a vállalatok pedig ismét növelték foglalkoztatásukat – derült ki az S&P Global BMI-felmérésének pénteken ismertetett előzetes adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG