3p

A nagyvállalatokkal fizettetné meg Orbán Viktor a magyar energetikai korszerűsítéseket - derült ki a miniszterelnök péntek reggeli rádiós megszólalásakor. A kormányfő közölte, hogy Nagy-Britanniával új együttműködési területeket keres, erről tárgyal a nap folyamán Londonban a kollégájával.

Két eltérő álláspont viaskodik Brüsszel a klímavédelem költségei terén. A nyugat-európai államok többsége azonos teherviselést szeretne, a magyar kormány - néhány közép-európai országgal együtt - viszont a gazdasági fejlettségi szint szerinti költégmegosztást akar - mondta Orbán Viktor a Kossuth rádióban.

"Fizessenek a klímarombolók" -

szögezte le, utalva a legnagyobb széndioxid kibocsátó vállalatokra. Szerinte nem lehet elvárni, hogy az energetikai szempontból jóval kevésbé fejlett országok polgárai is azonos részt álljanak a teljes számlából. Elmondása szerint egy-másfél hónap múlva az Európai Bizottság 12 jogszabálytervezetet tesz le az asztalra, erre kell megadni majd a magyar választ.

Rezsiharcban nem ismer lehetetlent (fotó: MTI)
Rezsiharcban nem ismer lehetetlent (fotó: MTI)

"Folytatnunk kell a rezsiharcot, nem akarjuk, hogy új adókat fizessenek a magyarok, hogy abból lehessen korszerüsíteni" - mondta és közölte, hogy az nem elég, hogy a kormány módosításokat javasol Brüsszelben, mert később az Európai Parlament elé is odakerülnek a tervezetek, ott is "meg kell vívni a küzdelmet".

Orbán Viktor még pénteken Londonba utazik, ott Boris Johnson kormányfővel tárgyal a kétoldalú együttműködésről. Erről az útról azt mondta, hogy új területeket szeretne keresni és van is néhány javaslata. Ezen kívül nagyon sajnálta, hogy a britek kiléptek az EU-ból, mert így "elvesztettünk egy fontos szövetségest" az unión belül.   

A járvány eredményeit ismét kiemelte, de aggasztónak mondta, hogy még mindig sokan nem oltatták be magukat. Úgy látja, hogy a Nyugat messze lemaradt tőlünk és szerinte idővel megváltozik a nyugat-eruópai országok álláspontja a keleti vakcinákkal kapcsolatban is.
"Lesz elektromos verzió a kártyáknál" - utalt a háttérben zajló informatikai fejlesztésekre, amik egységesebb utaskezelést tesznek lehetővé az Európán belüli forgalomban. Egyébként elismerte, hogy az egész lakosságot megviselte a járvány, mint mondta:

"A bérből és fizetésből élőket, mint amilyen én is vagyok, nagyon megviselt ez az egész".

Az őszödi beszéd 15 éves évfordulójáról szólva pedig megdöbbenésének adott hangot, hogy a volt kormányfő még mindig a politikában van. "Harcolok vele, ő a főnök a túloldalon, a városházán újraalakult a Gyurcsány-kormány" - mondta többször is köhögéssel tarkított megszólalásában. 

   

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Baljós adat érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 19:59
Nem jó irányba tart a munkaerőpiac.
Makro / Külgazdaság Ha a Barátság vezeték leáll, nem fog újraindulni? Hernádi Zsolt megszólalt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 17:41
A Mol-vezér aggódik a Barátság vezeték miatt.
Makro / Külgazdaság Barátság vezeték: Szijjártó Péter nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 16:53
Részben újraindul a szállítás.
Makro / Külgazdaság Újabb pofon Ukrajnának? Pert indít a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 15:54
Ukrajnának szánt támogatások kifizetését támadja meg a kormány.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor magával vitte nyaralni a GDP-bővülést? Irigykedhetünk a horvát adatra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 12:59
Ez volt a 18. negyedév sorozatban, amikor bővült a gazdaság, és az első negyedévhez képest is tudtak még javítani.
Makro / Külgazdaság Megint bezsebelt az Orbán-kormány 20 milliárdot, ráadásul kicsit olcsóbban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 12:46
Ajánlat még többre is lett volna.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől drágulás jön a benzinkúton – de nem mindenkinek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 11:39
Most a benzinesek az egyenlőbbek.
Makro / Külgazdaság Már megint kerekedhet az elemzők szeme: mi történik Németországban?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 11:18
Rossz irányba mennek a dolgok?
Makro / Külgazdaság Megállt a Tisza áradása? Itt egy új közvélemény-kutatás
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:46
Nem tudott nyáron új szavazókat szerezni Magyar Péter pártja?
Makro / Külgazdaság Meghökkentő tényt közölt az állami hivatal
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:30
A nonprofit szektorban dolgozók jóval többet vihettek haza júniusban, mint a vállalkozásoknál és a költségvetésben alkalmazottak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG