3p

Ameddig nincs elég vakcina, addig maradnak a korlátozások.

Február 1-jéig meghosszabbítják a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozó intézkedéseket - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. 

A miniszterelnök jelezte, hogy abban hisz, hogy a mostani helyzetben jobb fenntartani a korlátozásokat. Amennyiben az esetszámok csökkennek és lesz elegendő vakcina, akkor lehet könnyíteni. Azt is hangsúlyozva ugyanakkor, hogy nem egyszerűen el akarja hárítani a válságot, hanem azt akarja, hogy 2021 egy kiemelkedően jó éve legyen a magyaroknak. Az első egy-két hónap még döcögni fog, de utána be kell gyújtani a rakétáka.

A miniszterelnök jelezte, 42549 egészségügyi dolgozót oltottak be eddig. Orbán Viktor örömmel nyugtázta, hogy a fenntartások az oltással kapcsolatban folyamatosan csökken. Megkezdték az idősotthonokban is az oltásokat, a lakók 80, míg a dolgozók 50 százaléka kérte eddig a vakcinát. Orbán Viktor ennek kapcsán igyekezett mindenkit megnyugtatni, hogy biztonságos az oltás, és azt is jelezte, hogy ő is be fogja magát oltatni, ha sor kerül rá.

Elmondta azt is, hogy az áldozatok kapcsán vannak viták, hogy mi a kevés és mi a sok, ő úgy véli, hogy egyetlen áldozat is sok. Mint mondta, mindenki másképp tartja nyilván az elhunytakat, nehéz összevetéseket csinálni. Egy lehetőség van: véget ért a 2020-as év, összesíteni lehet, hogy hányan vesztették életüket, és ezt össze lehet vetni a 2019-es évvel.

Szerinte mindent meg kell tenni, hogy legyőzzük a járvány, ennek legfontosabb eszköze pedig a vakcina.

Orbán Viktor azt hangsúlyozta, hogy most vakcinát kell szerezni, és nem várni kell rá.

Az Unióban ugyan megállapodtak, hogy együtt szerzik be, de ez elég vontatottnak tűnik. Így szerinte minden kipróbált és más országokban bevált oltóanyagra le kell csapni, ezért tárgyalnak a kínaiakkal, az oroszokkal, és az izraeliekkel is.

Orbán Viktor szerint gratulálni kell a briteknek a gyors oltással, mint a műsorban elhangzott, az Egyesült Királyságban már több embert oltottak be, mint az Európai Unióban összesen. Azt is jelezte, felteszi majd azt a kérdést Brüsszelben, hol vannak az európai vakcinák. Az oltási tervvel kapcsolatban azt mondta, akkor jelent sikert, ha beoltották az időseket, és megmentettek mindenkit, akit meg lehetett.

Aki nem oltatja be magát, az viselje a következményeit

 - mondta a miniszterelnök. Aki azt is jelezte, hogy a kormány felelőssége, hogy minél több vakcinát szerezzenek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Örülhet Merz kancellár: pöttömnyi lett az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 15:01
Februárban a vártnál kevésbé nőttek a fogyasztói árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken publikált, előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Embereket küld Orbán Viktor a Barátság vezeték megrongálódott részéhez
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 13:03
Szlovákiával közösen állít fel és küld Ukrajnába vizsgálóbizottságot a magyar kormány. Vajon beengedik őket?
Makro / Külgazdaság Több vagy kevesebb német dolgozik?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:49
Magas szinten, de stagnél a német munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Lehet irigykedni: tovább gyorsult a horvát gazdaság növekedése
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:24
Huszadik hónapja tart a növekedés, 2025 végén pedig még tovább is gyorsult a horvát GDP bővülése.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire is vágyik igazán Orbán Viktor a Barátság vezeték körüli csörtében?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:14
Pénzzel és szimbolikus győzelemmel távozhat a pástról a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Rég nem látott csúcsra ugrott a magyar munkanélküliség
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 11:24
 Januárra ez a fajta szezonalitás nem jellemző, így valós létszámleépítésekről lehet szó.
Makro / Külgazdaság Tényleg közeledik az 1000 forintos benzinár?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:16
Ha igen, akkor egyelőre kis lépésekben. Itt vannak a pénteki átlagárak és a szombati előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Többmilliárd dolláros mentővet dobnak Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:04
Az IMF-hitel segít fenntartani a gazdasági stabilitást, 1,5 milliárdot azonnal meg is kap Ukrajna.
Makro / Külgazdaság Olajblokád alá vettek minket Orbán Viktor szerint, felhívja Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:12
Szokásos péntek reggeli interjúját adta a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Januárban is tovább fogyott a magyar, de többet házasodtunk
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:56
Tovább romlottak a mutatók, az előző véhez képest is 2,8 százalékkal kevesebb gyerek született Magyarországon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG