3p
Orbán Viktor miniszterelnök reggel az Operatív Törzssel egyeztetett, majd utána a parlamentben tartott beszédében ismertette a legújabb intézkedéseket. Lezárják a határokat, bezárják a mozikat, szórakozóhelyeket, 15 óra után csak a patikák, drogériák, élelmiszer üzletek maradhatnak nyitva.
Illusztráció Forrás: MTI/Kovács Tamás

Orbán Viktor tartott beszédet hétfőn a Parlamentben, és újabb lépéseket jelentett be a miniszterelnök.

A miniszterelnök elmondta, hogy rendkívüli helyzet van, ami a kormánytól és az emberektől is komoly lépéseket követel meg.

Bejelentette, hogy az elmúlt napokban milyen döntéseket hoztak. Így egyebek mellett ezeket hozták meg:

  • rendkívüli jogrend bevezetése – veszélyhelyzet kihirdetése
  • beutazási korlátozások bevezetése
  • hatósági és önkéntes karantén azok esetén, akik külföldről érkeznek haza
  • nagyobb rendezvények korlátozása
  • egyetemeken intézménylátogatási tilalom
  • külföldi osztálykirándulások megtiltása
  • közoktatás áttért a távoktatásra
  • járványkórház felépítése kezdődött.

A miniszterelnök jelezte, hogy ezeken túl további intézkedések lesznek, megemlítve, hogy még jó néhány korlátozást vezetnek be. Ez ma a Parlamentben meg is történt a legfontosabb ezek közül:

  • Magyarország határait lezárják.
  • A rendezvényeket éjféltől betiltják. A mozikat, szórakozóhelyeket bezárják, a látogatószámtól függetlenül.
  • Boltzárat vezetnek be. A patikák, drogériák, élelmiszer üzleteken kívül más boltok 15 óra után nem tarthatnak nyitva!

Orbán Viktor elmondta azt is, hogy a gazdaságban már most látszódnak a bajok, a turizmusban komoly problémák vannak. Bártfai-Máger Andrea feladata, hogy kezeljék ezekben a szektorokban a helyzetet. Komoly munkanélküliség fenyeget, ezt valahogy kezelni kell, de a miniszterelnök szerint mindent megtesznek, hogy ezt tompítsák. A kormányfő kiemelte azt is, hogy Varga Mihály feladata, hogy a költségvetést újratervezzék, mint mondta, ez immár elkerülhetetlen.

Orbán Viktor továbbá elmondta, hogy felvették a kapcsolatot az MNB-vel mert a költségvetési lépések mellett monetáris intézkedésekre is szükség van.

Később a miniszterelnök arról számolt be, hogy szerinte nem működik a tesztelés, csak az a biztos, amikor az antitest megjelenik a szervezetben, azt lehet biztosan kimutatni, ezért nem ér semmit, ha több tesztet csinálnának.  Az orvosegyetemek tanárait pedig egészségügyi dolgozókká minősítették, behívhatók, ellátásra is vezényelhetők, és az egészségügyben már elrendeltekhez hasonlóan így ők sem hagyhatják el az országot.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A német munkanélküliség a vártnál kevésbé nőtt, de magasan maradt
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 11:35
A munkaerő-kereslet továbbra is lassul, ami a munkaerőpiac lassú fellendülését és a lendület tartós hiányát jelzi.
Makro / Külgazdaság Mintha egész Győrt elnyelte volna a föld – nagyot zuhant a munkaképes korúak száma a háború kitörése óta
Csabai Károly | 2025. november 28. 10:34
Ez is következik a péntek reggel közzétett foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatokból. A Nemzetgazdasági Minisztérium és a hazai makrogazdasági elemzők gyorsértékeléséből szemezgettünk.
Makro / Külgazdaság Azért a Karmelita kapott egy gyógyírt is
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 08:45
Bár a foglalkoztatottsági adatok nem lettek fényesek, a termelőiár-index tizenhárom hónapja nem látott alacsony szintet ért el.
Makro / Külgazdaság Nem örülhet Nagy Márton – esik a foglalkoztatottak száma
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 08:30
2025 októberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 674 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 217 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt.
Makro / Külgazdaság Megvan a megállapodás! Januártól ennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 21:16
Sajtóértesülés szerint megegyeztek a felek. 
Makro / Külgazdaság Magyarország szembemegy az Európai Unióval
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 16:11
Javult a gazdasági hangulatindex az euróövezetben és az Európai Unióban novemberben az előző hónaphoz képest, miközben Magyarországon romlott – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Körbeudvarolták Orbán Viktort Szabadkán
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:14
A miniszterelnök Aleksandar Vucic szerb elnökkel találkozott. 
Makro / Külgazdaság Az elemzői várakozásokat is túlszárnyalta a németek hangulata
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:11
A vártnál jelentősebben javult a GfK decemberre vonatkozó fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetünk Horvátországra
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 14:08
Az idei harmadik negyedév sorrendben a 19. negyedév volt, amikor bővült a horvát gazdaság.
Makro / Külgazdaság Már a kormány is visszafogott, bemondta Nagy Márton, hogy mennyivel nőhet jövőre a gazdaság
Imre Lőrinc | 2025. november 27. 13:10
Jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány – jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG