2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az Alföldi Tej Kft. sajt- és porítóüzemével 200 új munkahely jött létre. A 15 milliárd forintos beruházáshoz a kormány 4,8 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást adott.
Egy dolgozó az Alföldi Tej Kft. sajt- és porítóüzemében Debrecenben. (MTI/Czeglédi Zsolt)

Rózsás Mónika, az Alföldi Tej Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: az automatizált gyártósoron nyolc ember napi 250 ezer liter tej feldolgozásával 25 tonna sajtot képes naponta előállítani. Az évi 8000 tonna kapacitású sajtgyár a teljes, mintegy 60 ezer tonnányi magyar sajtimport hetedét képes kiváltani. A porítóüzemben évente 6500 tonna porterméket készítenek majd édes savóból. Az üzemben elsősorban a Debrecen környéki tejtermelőktől érkező friss tejet dolgozzák majd fel.

Az ügyvezető igazgató hozzátette: az Alföldi Tej tervei szerint a későbbiek során gouda sajtot is gyártanak majd Debrecenben, amelyet többek között a Távol-Keletre exportálnak. A cég japán kereskedelmi partnerekkel is előrehaladott tárgyalásokat folytat a termék értékesítéséről.

A sajtgyártás során keletkező édes savót a porítóüzemben dolgozzák fel. Az újonnan épült üzemben 1,2 millió liternyi tárolókapacitás van, így óránként 18 ezer liter folyadék feldolgozása révén, átlagosan napi 20-22 tonna portermék készül majd.

A savóban maradó savófehérje könnyen emészthető fehérjeforrás az emberi szervezet számára. A jégkrémgyártástól kezdve a bébitápszerig számtalan területen hasznosítható ez a sokoldalú alapanyag - ismertette Rózsás Mónika. Hozzátette: a porítóüzem segítségével a nyerstej minden egyes alkotóeleme a legemészthetőbb formában juthat el a fogyasztókhoz, a portermékek ráadásul a tejjel szemben 24 hónapos eltarthatósági idővel rendelkeznek.

Bejelentkezett Kína

Az Alföldi Tej a világ high-tech élelmiszeripara számára fog készíteni alapanyagot - Kínából máris jelentős az érdeklődés a termékek (tejpor, édes savópor és sótalanított édessavópor) iránt.

Az ügyvezető szólt arról is, hogy az Alföldi Tej új debreceni üzemének működése során nem keletkezik hulladék, mert a sajtgyártásból keletkező melléktermék teljes egészében feldolgozásra kerül.

Az üzemépítés során a vállalat növelte nyerstej- és pasztőrözött tejtárolási kapacitásait is. A debreceni üzemben akár napi 750 ezer liter tej átvétele is lehetséges.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Válaszolt az MCC Magyar Péter bejelentésére, miszerint megszüntetik őket
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 18:01
Nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette az MCC megszüntetését is
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 15:46
Nyár végéig megszüntetik azon közérdekű vagyonkezelő alapítványokat (kekva), amelyek nem egyetemfenntartók – jelentette be a miniszterelnök pénteken Brüsszelben sajtótájékoztatón, miután tárgyalt Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével.
Makro / Külgazdaság Lehet, hogy a vagyonadó miatt újraindulnak a vagyonosodási vizsgálatok
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. május 29. 14:51
Ez is szóba került a Klasszis Klub Live május 28-ai élő műsorában, amelynek vendége Magyar Csaba, a Crystal Worldwide Ügyvédi Iroda vezetője, az Okleveles Adószakértők Egyesületének alelnöke, valamint az EU Bizottság Jó Adóügyi Kormányzás nevű platformjának tanácsadója volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 98. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Magyarország megkapja a több éve jegelt 16,4 milliárd eurós uniós forrást
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 14:33
Ez jelenlegi árfolyamon közel 6 ezer milliárd forintnyi uniós forrás, az éves költségvetés 13 százaléka válik elérhetővé.
Makro / Külgazdaság Megvan az olajáresés hatása a hazai benzinkutaknál
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 11:46
Tovább szűkül a hazai védett kiskereskedelmi árak, és a valódi nagykereskedelmi ár közötti különbség holnaptól. A benzin 12 forinttal, míg a gázolaj 11 forinttal kerül majd kevesebbe. 
Makro / Külgazdaság Olvad a külkereskedelmi többlet
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 08:36
Áprilisban 104 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, a kivitel volumene 4,9 százalékkal alacsonyabb, a behozatalé 10 százalékal magasabb volt az előző év azonos időszakinál. Bár maradt még némi aktívum, összesen 104 millió euró, de éves összehasonlításban 1045 millió euróval romlott a magyar gazdaság nettó külgazdasági teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Váratlan vendég fogadta Magyar Pétert és minisztereit Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 19:23
Bart De Wever belga miniszterelnök a macskájával fogadta Magyar Pétert és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási minisztert. Pénteken már Ursula von der Leyennel tárgyal a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit kap meg idén Ukrajna a 90 milliárd eurós uniós kölcsönből
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 17:32
Az ukrán parlament csütörtökön ratifikálta az európai uniós kölcsönre vonatkozó megállapodást. Kétharmadát hadiiparra, egyharmadát a költségvetés támogatására költik.
Makro / Külgazdaság Élőben kérdezhet a vagyonadóról a szakértőtől – kapcsoljuk a Klasszis Klub stúdióját
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 15:12
A Magyar Csabával, a Crystal Worldwide vezérigazgatójával való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Óriási a kontraszt a tiszás és a fideszes politikusok népszerűsége között
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 13:33
Még a legkedveltebb fideszes politikus, Orbán Viktor népszerűségi indexe is elmarad a legkevésbé kedvelt tiszásétól. Magyar Pétert több minisztere, köztük a helyettese is előzi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG