4p

Felfokozott hangulatban találkoztak egymással a huszonhárom éves hagyományú Tisztelt Ász! társasági tenisztorna résztvevői. Örültek annak, hogy a pandémia harmadik hullámának lecsengése után végre együtt teniszezhetnek, egyben a hatása alatt voltak a magyar labdarúgó válogatott által előző napon a franciák ellen elért bravúros döntetlennek.

Ki ne tudná, hogy szombat után vasárnap következik a naptárban. A június 19-e szombat azonban sokáig emlékezetes marad a sportot szeretők számára, hiszen ezen a napon játszottunk a foci EB-n 1-1-es döntetlent a világbajnok francia válogatott ellen. A győzelemmel felérő döntetlen másnap is foglalkoztatta az embereket, így a vasárnap a budapesti Park Teniszklubban megrendezett 44. Tisztelt Ász! tenisztorna résztvevőit is.

A pandémia sem szegte kedvét a teniszverseny mezőnyének, amely a jelenlegi és egykori parlamenti képviselőkből, állami vezetőkből és teniszpartnereikből állt. Hatvanan neveztek a HGS PR Ügynökség és a Parlament Sportegyesület által szervezett tenisztornára, közöttük Molnár Gyula és dr. Szűcs Lajos országgyűlési képviselők, Beneda Attila az EMMI helyettes-államtitkára, Csampa Zsolt a BM helyettes államtitkára és a Parlament Sportegyesület elnöke, a Miniszterelnökségtől dr. Janó Márk közigazgatási államtitkár és Vartus Gergely helyettes-államtitkár. Dr. Pintér Sándor belügyminiszter rendszeres résztvevője volt eddig ennek a társasági tenisztornának, ám ezen a versenyen - hivatali elfoglaltságai miatt - csak rövid időt tudott tölteni, együttérzését kifejezve a teniszezőknek, akik dacolva a hőséggel játszottak négy-öt szettet a tűző napon. Az egykori országgyűlési képviselők közül dr. Baja Ferenc, dr. Bohács Zsolt, Fehérvári Tamás, Gúr Nándor, dr. Karl Imre, Kőszegi Zoltán, dr. Mádi László, Márton Attila, dr. Molnár Attila, Puch László, Sági István, Szabó István, dr. Varga István, Varga József, Varga Zoltán és dr. Veres János indultak a teniszversenyen.

Fotó: Tisztelt Ász!
Fotó: Tisztelt Ász!

Nagy sikert aratott, hogy Juhász Zsolt tulajdonos maga főzte és tálalta az ebédet az Izsáki Házitészta Kft. erre a célra kialakított büfékocsijából.

A versenyzők teniszben szerzett tapasztalata alapján 8 ágon zajlott a verseny. Tizenegy pályán ötvenkét mérkőzésen dőltek el a dobogós helyezések. A Tisztelt Ász! győztesei voltak: Sági István – Molnár András (Agassi ág), Mádi László – Szik László (Becker ág), Szűcs Lajos – Bohács Zsolt (Federer ág), Varga István – Németh István (Sampras ág), Márton Attila - Polyák László, illetve Szabó István - Földházi István (Nadal ág), Csampa Zsolt - Nagyiványi György (Djokovics ág), Szűcs Gábor - Csallóközi Zoltán (Murray ág), Füredi Károly - Németh Antal (McEnroe ág).

A díjakat: Csampa Zsolt helyettes államtitkár, a Parlament SE elnöke, Dr. Szűcs Lajos országgyűlési képviselő a Parlament SE tenisz szakosztálya elnöke, Forgács István versenyigazgató, a HGS PR Ügynökség ügyvezető igazgatója, Érsek-Csanádi László a Porsche Hungária Kft. tanácsadója, Dr. Földházi Ilona Erzsébet a Földházi Földmunkagép Kft. tulajdonosa, Justin István a Szamos Marcipán Kft. ügyvezetője, Nagyiványi Tamás a Basic Line Kft. ügyvezetője és Zsidi Anna az EURO BRILL 97 Autójavító Kft. képviselője adták át.

Az esemény fővédnöke Dr. Kövér László, az Országgyűlés elnöke volt.

Az esemény kiemelt támogatói:

  • E.ON Hungária Zrt.
  • MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.

Támogatók:

  • Basic Line Kft.
  • EURO BRILL 97 Autójavító Kft.
  • Földházi Földmunkagép Kft.
  • Horfer Serleg Kft.
  • Izsáki Házitészta Kft.
  • Magyar Tenisz Szövetség
  • Park Teniszklub
  • Porsche Hungária Kft.
  • Szamos Marcipán Kft.

Médiatámogatók:
Mix Magazin, mfor.hu, piacesprofit.hu, privátbankár.hu

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Így alakítaná át a közmédiát a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:01
Közzétette a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium a szakmai egyeztetés vázlatpontjaik, amelyek nem kötelezők, de adhatnak egy képet a jövő magyar közmédiájáról.
Makro / Külgazdaság Egyiptomi vasútprojekt: se pénz, se posztó, csak feljelentés?
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 10:46
Egyiptomi vasútprojektbotrány, az állami vezetők juttatásainak megvágása, spórolás a közmédián, a vényköteles gyógyszerek áfájának eltörlése. Ezekről a kérdésekről is beszélgetett kollégánk, Dobos Zoltán az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Makro / Külgazdaság Ligeti Miklós: Szeretnénk már a Matolcsy-család legalább két tagját gyanúsítotti kihallgatáson látni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 24. 10:16
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 102. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Ismét végigsöpör a világon a vámhullám
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 09:31
A Trump-adminisztráció arra hivatkozik, hogy az Egyesült Államok betartatja a kényszermunkával előállított termékek importjának tilalmát, más országok viszont nem. 
Makro / Külgazdaság Júniusban is több lett a munkanélküli magyar
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 08:30
Kevesebben dolgoznak és több a munkanélküli júniusban, mint májusban volt a Központi Statisztikai Hivatal friss adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Ekkora inflációra számít Magyarországon az OECD
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 07:03
A tavalyi minimális GDP-növekedés után idén már 1,9 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság, de hosszabb távon javítani kell a nők és a fiatalok munkaerőpiaci helyzetén az OECD szerint.
Makro / Külgazdaság Értékelést adtak a magyar gazdaságról, a kormány is reagált
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 20:08
Az OECD legfrissebb Magyarországról szóló gazdasági előrejelzése szerint a magyar gazdaság növekedése a következő két évben fokozatosan erősödhet.
Makro / Külgazdaság Az ÁSZ elnöke visszautasítja Magyar Péter kijelentéseit
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 19:09
Közleményben reagált az Állami Számvevőszék.
Makro / Külgazdaság Összeült az EKB, de a kamat ezt meg sem érezte
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 16:46
Az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásokkal összhangban nem változtatott a három irányadó eurókamat szintjén.
Makro / Külgazdaság Elképesztő csúcsokat döntött az üzleti és főleg a fogyasztói bizalom idehaza
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 12:57
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – a EU támogatásával és módszertanával végzett – felmérése szerint, júliusban a fogyasztók és az üzleti szféra hangulata egyaránt javult. A várakozások összefoglaló jelzőszáma, a GKI konjunktúra indexe szűk három ponttal emelkedett az előző hónaphoz képest, s így négy és féléves csúcsára ért fel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG