2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Megkezdődnek az egyeztetések.

Eduard Heger szlovák miniszterelnök kedden bejelentette: egyeztetéseket kezd az előrehozott választásokról, miután egy elveszített bizalmi szavazás után kudarcba fulladtak a parlamenti többség biztosítására tett kísérletei. Közleményében Eduard Heger azt írta: lezártnak tekinti az új parlamenti többség létrehozására irányuló kísérleteket. Hozzátette: jelenleg az őszi választás tűnik a legvalószínűbbnek.

Besztercebánya főterén is megjelennek majd a választási plakátok. Fotó: privátbankár/Mester Nándor
Besztercebánya főterén is megjelennek majd a választási plakátok. Fotó: privátbankár/Mester Nándor

A kormányfőnek 76 képviselő támogatását kellett volna megszereznie a 150 fős szlovák parlamentben. Heger kabinetje szeptembertől kisebbségben vezette az országot, miután a Szabadság és Szolidaritás (SaS) nevű liberális párt több hónapos válság után kilépett a négypárti kormánykoalícióból.

A liberálisok távozásukkor azzal vádolták a kormányfőt és Igor Matovic akkori pénzügyminisztert, hogy "feldúlják az országot". Az SaS kilépését megelőző koalíciós válság legfőbb látható oka a liberálisokat vezető Richard Sulík és Igor Matovic közti személyes viszály, illetve az utóbbi által kidolgozott néhány népjóléti intézkedésjavaslat volt, amelyeket az SaS nem támogatott. Igor Matovic azóta lemondott a költségvetés elfogadásához kapcsolódó háttéralkuk miatt.

Eduard Heger kormánya decemberben elbukott egy bizalmi szavazást, amelyet az SaS és több más ellenzéki képviselő terjesztett be ellene, arra hivatkozva, hogy szerintük "a kabinet nem képes az emberek gondjainak orvoslására, és abbahagyta a maffia és a korrupció elleni küzdelmet".

A szlovák miniszterelnök ezután próbálkozott meg az új többség létrehozásával, saját állítása szerint Sulík buzdítására. Azonban az SaS kedden elutasítóan nyilatkozott a kérdésben, és jelezte: időpocsékolásnak tartja az új többség megteremtésére irányuló erőfeszítéseket.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szakértő a vagyonosok megadóztatásáról: nem lenne szabad a fürdővízzel kiönteni a gyereket – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. május 28. 10:11
Illés Istvánnal, az Apelso Wealth Management cégtársával beszélgettünk a hazai tehetősebbekre vonatkozó kormányzati tervekről: a vagyonadóról, valamint a bizalmi vagyonkezelés és a vagyonkezelő alapítványok kvázi adómentességének megszüntetéséről.
Makro / Külgazdaság Erre is szükség lehet az uniós pénzekért: így alakíthatja át a közbeszerzési piacot a Tisza-kormány
Imre Lőrinc | 2026. május 28. 09:34
Várhatóan átláthatóbb, ugyanakkor szigorúbb szabályai lesznek a hazai közbeszerzési eljárásoknak a Tisza-kormány működése alatt. A megkérdezett közbeszerzési szakjogász szerint alapvető szemléletváltásra van szükség, aminek köszönhetően ismét megmozdulhatnak a korábban apátiába süllyedt iparágak szereplői.
Makro / Külgazdaság Áprilisban is gyengélkedett a hazai turizmus
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 08:40
A külföldi vendégek száma 5,2, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 8,0 százalékkal csökkent.
Makro / Külgazdaság Mi lesz a hatása a vagyonadónak, a bizalmi vagyonkezelés átszabásának? Kérdezzen Ön is a szakértőtől – ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 08:35
A Magyar Csabával, a Crystal Worldwide vezérigazgatójával való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Újabb kihívás elé állíthatja a Tisza-kormányt az, ami most kiderült a dolgozó magyarokról
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 08:30
A friss számok nem olyan kedvezőek az egy évvel ezelőttihez viszonyítva. 
Makro / Külgazdaság Olajpiac: egy békemegállapodás sem hoz áttörést
Király Béla | 2026. május 28. 05:42
Az elmúlt napokban pozitív hírek érkeztek Irán és az Egyesült Államok közötti tárgyalásokról, ám az áttörés továbbra is várat magára. Az olajpiac a hétvégi fejleményekre eséssel reagált, ám kedden már ismét emelkedést láthattunk. A szakértők szerint, ha megnyílna a Hormuzi-szoros, az is csak hosszabb távon hozhat megoldást.
Makro / Külgazdaság Már a kormány is érdeklődött a jegybank és a kamara által alapított koalíció iránt
Imre Lőrinc | 2026. május 27. 18:01
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 51. küldöttgyűlését szerdán rendezték meg a Novotel Budapest City hotelben. Az MKIK elnöke, Nagy Elek mellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, Varga Mihály is beszédet mondott, majd egy emlékérmét is átadott, amit a jegybank a kamara alapításának 175. évfordulója alkalmából bocsátott ki.
Makro / Külgazdaság Nem véletlenül vesz Kanada svéd repülőgépeket a Boeingek helyett
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 16:45
Mark Carney kanadai miniszterelnök bejelentette szerdán, hogy Ottawa a svéd Saab cégtől vásárol korai figyelmeztetésre szolgáló katonai repülőgépeket, és mellőzi az amerikai Boeing konkurens ajánlatát. Hangot adott annak, hogy Kanada csökkenteni kívánja függőségét az amerikai védelmi ipartól.
Makro / Külgazdaság Financial Times: Kong az ürességtől Trump Béketanácsának pénzügyi alapja
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 15:19
Szinte semmi nincs a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrejött Béketanács hivatalos pénzügyi alapjában, és a szerveződés jogi és politikai bizonytalanságok miatt nem tud hozzákezdeni fő céljának, a Gázai övezet újjáépítésének megvalósításához – írta szerdán a Financial Times.
Makro / Külgazdaság Ahol nincs vagyonadó, öröklési és ajándékozási illeték – de adózni kell a nyugdíj után
Elek Lenke | 2026. május 27. 14:57
A vagyonadó – szinte minden országban – része volt és ma is az a politikai csatározásoknak, főleg a baloldal részéről. Ugyanakkor, van ahol rájöttek, hogy egyrészt léteznek hátrányai – egyes cégek kivonulnának a piacról és csökkenne a munkahelyek száma –, másrészt egyszerűbb más módon megadóztatni a jövedelmeket és emelni az állam bevételét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG