Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Magyarország ötpontos akciótervben állapodott meg Fehéroroszországgal, az egyik pontban stadionépítést vállalunk.
MTI Fotó: Bruzák Noémi
Magyarország ötpontos akciótervben állapodott meg Fehéroroszországgal a kétoldalú gazdasági együttműködésben rejlő lehetőségek kihasználása érdekében - mondta telefonon az MTI-nek Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki Minszkben fehérorosz hivatali kollégájával és a miniszterelnökkel folytatott megbeszélést.

 

A Magyarország és Fehéroroszország közötti kereskedelmi forgalom tavaly 12 százalékkal, 280 millió dollárra emelkedett, és a cél, hogy ez a következő években tovább növekedjen. Ennek érdekében tárgyalópartnereivel, Andrej Kobjakov miniszterelnökkel és Vladzimir Makej külügyminiszterrel egy ötpontos akciótervben állapodtak meg. 

Egyrészt még idén megkötik a vállalatok biztonságát szolgáló beruházásvédelmi megállapodást. 

Második lépésként a magyar Eximbank és a Fehérorosz Fejlesztési Bank közösen létrehozott egy 10 millió dolláros hitelkeretet, amely októberig áll rendelkezésre, és a két ország vállalatainak jövőbeli együttműködését finanszírozza. A magyar tárcavezető a vállalatközi együttműködés területeiként nevezte meg a gyógyszeripart, a feldolgozott élelmiszerek piacát, a híradástechnikát és a mérnöki szolgáltatásokat.

Az akcióterv harmadik pontja arról szól, hogy a magyar kormány támogatja a fehérorosz építőipari beruházásokban való magyar részvételt. Elsősorban sportcélú beruházásokról van szó, köztük a fehéroroszországi nemzeti stadion megépítéséről. Utóbbira két magyar cég is pályázik, és várhatóan május végén születik döntés a beruházás ügyében.

Az akcióterv negyedik pontja szerint a fehérorosz mezőgazdasági befektetési projektekben is szívesen látnak magyar vállalatokat. Tíz magyar vállalat már jelezte részvételét idén a térség legnagyobb mezőgazdasági kiállításán, a Belagrón, és júniusban a magyar földművelésügyi miniszter is a kelet-európai országba látogat.

Szijjártó Péter az utolsó, ötödik ponttal kapcsolatban felidézte, hogy a Minszki Állami Egyetemen magyar nyelvi lektorátus kezdte meg működését, és ennek "tükörképeként" most egy ösztöndíjprogram elindításában állapodtak meg, amelynek keretében szeptembertől 50 fehérorosz hallgató kezdheti meg tanulmányait magyar egyetemeken. Magyar diákokat is várnak Fehéroroszországba, az ő pontos számukról még folynak az egyeztetések - tette hozzá a tárcavezető.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Húsz éve nem láttak ilyet Kínában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 13:03
Érdekes adatok jöttek.
Makro / Külgazdaság Fontos állami cég vezetőjét cseréli le Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:48
Távozik a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója, az utód a Magyar Posta Biztosítótól érkezik.
Makro / Külgazdaság Várhatják a szombatot a magyar autósok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:34
Kellemes meglepetésben lehet részük a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Mégiscsak működik Trump matekja? Jókorát zuhant az amerikai költségvetés hiánya
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 11:09
Közel 30 milliárd dollárt szedtek be vámokból csak augusztusban.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen meglepetést kaptak a németek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:21
Hónapok óta nem történt ilyen.
Makro / Külgazdaság „Száz százalékig szolidáris” Lengyelországgal Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 09:52
Abu-Dzabiban beszélt a miniszterelnök a lengyelországi drónbehatolásról, Tisza-adóról és az Otthon Startról is.
Makro / Külgazdaság Dupla eladósodottságot is hozhat az Otthon Start
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 09:17
Pörög a személyi hitelek piaca is, önerőnek is felvehetik az emberek az egyre magasabb összegeket?
Makro / Külgazdaság További visszaesés a legtöbb ipari ágazatban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 08:47
Itt vannak a részletes adatok a magyar ipar teljesítményéről.
Makro / Külgazdaság Szép számok jöttek a magyar építőiparról, de vannak azért aggasztóbb adatok is
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 08:31
Az új szerződések száma például megzuhant, de ezek még Otthon Start előtti számok.
Makro / Külgazdaság Nyugalom a Majna-parti Mainhattanben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 15:31
Csütörtöki ülésén az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa nem változtatott a három irányadó eurókamat szintjén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG