Hatalmas tévésikernek bizonyultak az elnökjelölő konvenciók közvetítései. A The New York Times szerint a nézettség szinte csak hollywoodi mércével mérhető
Hatalmas tévésikernek bizonyultak az Egyesült Államokban az elnökjelölő konvenciók közvetítései. A The New York Times szerint az elmúlt két hétben tartott republikánus és demokrata jelöltállító pártkongresszusok népszerűsége szinte csak hollywoodi mércével mérhető.
John McCain, a republikánus elnökjelölt beszédére a minnesotai St. Paulban rendezett konvenció végén országosan 38,9 millióan voltak kíváncsiak. Egy héttel korábban a demokrata vetélytárs, Barack Obama 38,4 millió nézőt szögezett a képernyők elé. A múlt hét nagy szenzációja a republikánus alelnökjelölt, az országos politikában korábban ismeretlen 44 éves alaszkai kormányzónő, Sarah Palin bemutatkozása volt. Nagy sikerű, Obamát keményen ostorozó szónoklatát 37,2 millióan látták.
A legnagyobb nézettséget a Fox News érte el: McCain és Palin beszéde alatt 9,2 millió nézőt regisztráltak. Ennél többen eddig csak két esetben nézték a konzervatív hírcsatorna műsorát: az iraki háború előestéjén, amikor Bush elnök beszédet intézett a nemzethez, valamint egy 2004-es elnökjelölti vitát.
A demokrata párti Barack Obama Jon Bon Jovi rockénekes segítségét kérte és kapta kampányához. A republikánus McCain mellett Pat Boone, az ötvenes-hatvanas évek ma is aktív sztárja tört lándzsát.
A konvenciókon mondott beszédek népszerűbbek voltak még a magyarországi Megasztár mintájául szolgáló American Idol (Amerikai bálvány) döntőjénél is, amelyet 32 millióan figyeltek. A pekingi olimpia nyitóünnepségére 34 millió amerikai tévénéző volt kíváncsi, az idei Oscar-díjkiosztó gálát pedig 32 millióan nézték.
S hogy mi a közös ezekben a tévésikerekben? A dráma, a feszült várakozás és a cirkuszi látványvilág. Robert Thompson, a Syracusa Egyetem populáris kultúra professzora elmondta: a napokon át tartó konvenciókat szinte úgy kísérte figyelemmel a közönség, mintha egy izgalmas, folytatásos teleregényt nézne.
Az amerikai választási kampány új sztárját, Sarah Palin republikánus alelnökjelöltet az amerikai közvélemény nagyobb hányada látja kedvező színben, mint akármelyik elnökjelöltet - derült ki a Rasmussen intézet friss felméréséből.
Az elnökjelöltek híres politikusok szónoklatai és neves rocksztárok előadásai után léptek a közönség elé. A politikai nagygyűlések és showműsorok légkörét egyszerre idéző konvenciók a televízión keresztül is fantasztikus látványt nyújtottak. A drámát pedig egy történelmi verseny jelenti: először fordul elő, hogy egy afro-amerikai politikus verseng az egyik nagy párt színeiben az elnökségért, ellenfele pedig egy nemzeti hős, az első olyan republikánus elnökjelölt, aki egy nőt választott maga mellé társnak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 20. 17:12
A startupper, az STRT Holding vezérigazgatója a Klasszis Podcastban elmondta véleményét a vámháborúról, arról, hogy az milyen változásokat idézhet elő, hogyan reagálhat arra Kína, s végül, de nem utolsósorban tényleg profitálhat-e abból Európa, s azon belül Magyarország. Szó esett arról, hogyan éleszthető fel a már egy ideje tetszthalott állapotban lévő hazai kockázatitőke-piac, valamint arról is, hogyan érdemes hozzáállnunk a mesterséges intelligenciához?
Az elektronikai kütyükkel és más termékekkel foglalkozó amerikai kisvállalkozásokat tönkremehetnek Trump kereskedelmi háborújában, mert Kínából kell beszerezniük egy csomó mindent.
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 19. 17:28
Ezt fontosnak tartotta kijelenteni a volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár azon a panelbeszélgetésen, amelyet lapunk annak alkalmából szervezett, hogy idén is átadtuk a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek a Privátbankár.hu Klasszis 2025 díjakat. Bokros Lajos a másik két, egyaránt volt jegybankelnök beszélgetőtársával, Bod Péter Ákossal és Simor Andrással a Donald Trump amerikai elnök által kirobbantott vámháború apropóján azt vitatta meg, hogy merre tart a globális gazdaság és a tőkepiacok.
A brit miniszterelnök reménykedik egy jó megállapodásban, de a szabadkereskedelem melletti elkötelezettségét is hangoztatta a Trumppal folytatott telefonbeszélgetés során.