1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A szervezett bűnözés elleni küzdelem Magyarország európai uniós soros elnökségének egyik fő prioritása - mondta Pintér Sándor belügyminiszter
A szervezett bűnözés elleni küzdelem Magyarország európai uniós soros elnökségének egyik fő prioritása, de a hatékony munkához egységes európai rendvédelemi képzés és együttműködés szükséges – mondta Pintér Sándor belügyminiszter az Európai Rendőrakadémia (CEPOL) vezető testületének ülésén szerdán Budapesten.

A Néprajzi Múzeumban tartott kétnapos tanácskozás megnyitóján Pintér Sándor kiemelte: a rendvédelem területén akkor érhetünk el sikereket, ha a rendőrök képzése egy egységes európai rendszer alapján történik, és ez nemcsak az együttgondolkodást, hanem az egységes intézkedés alapjait is segíti.

Egyértelmű képzésre, egységesen szervezett tanításra van szükség - hangsúlyozta a belügyminiszter, hozzátéve: csak az ilyen gondolkodás segítheti a szervezett bűnözés elleni küzdelmet, ez a siker záloga, és ez a közös kiindulópontja az európai együttműködésnek. Megjegyezte: a CEPOL rendszerének köszönhetően több ezer rendőr vett részt a képzésben, ezért Magyarország az EU-elnöksége alatt is aktív partnerségre vállalkozik, hogy az Európai Rendőrakadémia fejlődjön.

Pintér Sándor a konferenciától azt várja, hogy a tevékenységük alapján megfogalmazott ajánlások május 18-án, egy Brüsszelben tartandó konferencián megfelelő támogatást kapjanak. A magyar belügyminiszter örömét fejezte ki, hogy az Európai Unió új, ötéves, az európai polgárok jogaival, a bevándorlással, a rendőrségi és igazságügyi együttműködéssel, a határőrizettel és a terrorizmus kérdéseivel, valamint a polgárok szabadságának és biztonságának előmozdítását szolgáló lépésekkel foglalkozó, 2010 és 2014 közötti időszakra szóló úgynevezett Stockholmi Program az európai belbiztonságban is megfelelő keretet kapott.

Az Európai Unió Tanácsa által 2005-ben létrehozott Európai Rendőrakadémia (CEPOL - European Police College) főbb célkitűzései között szerepel a bűnözés elleni harc során megvalósuló, határon átnyúló rendőri együttműködés és a közrendvédelem támogatása, illetve különböző rendészeti szakterületek fejlesztése, ezek kutatási területeinek ösztönzése. A CEPOL éves szinten általában 80-100 különböző szemináriumot, konferenciát szervez. Az Európai Rendőrakadémia igazgatója 2010. február 1-jétől Bánfi Ferenc nyugalmazott vezérőrnagy.

A kétnapos budapesti konferencián a testület tagjai értékelik a tavaly elfogadott stratégia és a bevezetett új minőségbiztosítási rendszer tapasztalatait, valamint döntenek a 2011-es és a 2012-es év munka- és pénzügyi terveiről.

 

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Donald Trump valami nagy bejelentésre készül a vámháborúval kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 10:01
Csupa nagybetűvel posztolt saját közösségi médiájában arról, hogy sikerült valamit elérni.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter szivárogtat: a kormány a béke helyett a háború felé fordult?
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 09:26
Szakítunk a békementalitással és átállunk a háború felé vezető út nulladik fázisára – mondta állítólag a honvédelmi miniszter.
Makro / Külgazdaság Tovább tart a magyar ipar kínszenvedése
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 08:30
Csak egy hajszállal tudott bővülni az előző hónaphoz képest márciusban a magyar ipari termelés – a tavalyihoz képest továbbra is jóval gyengébb a teljesítmény.
Makro / Külgazdaság Lehet, hogy sokkal többet kell várnunk az alacsonyabb kamatokra, mint gondoltuk
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 06:28
A várakozásoknak megfelelő döntést hozta a kamatokról a Fed, de kifejezte aggodalmát a kilátások miatt.
Makro / Külgazdaság Egymásnak ment a kormány és az OKSZ
Privátbankár.hu | 2025. május 7. 18:01
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint az Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) „hamis állításaival ellentétben” az árréscsökkentés érdemben növeli a kiskereskedelmi forgalmat, így a fogyasztást is.
Makro / Külgazdaság Az EU egészében is csökkent a kiskereskedelmi forgalom
Privátbankár.hu | 2025. május 7. 15:16
Az euróövezetben és az Európai Unióban is lassult a kiskereskedelmi forgalom növekedése márciusban éves szinten, februárhoz mérve pedig csökkent.
Makro / Külgazdaság Szóltak Brüsszelben, hogy semmiképpen se adják oda a kért 600 millió eurót Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2025. május 7. 14:31
Szankciós és energiaügyben pedig egyszerűen kikerülnék a magyar kormányt.
Makro / Külgazdaság Megkongatták a vészharangot a hazai német cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 7. 13:31
Bizonytalan gazdasági környezetre rendezkedtek be a magyarországi vállalkozások a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) friss konjunktúrafelmérése szerint, mind az általános gazdasági helyzetre, mind a saját üzletre vonatkozó vállalati értékelések hosszú távon borúlátók – mondta Sávos András, a kamara elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón, a 2025. tavaszi jelentést ismertetve.
Makro / Külgazdaság Váratlan fordulat a hazai benzinkutakon, ilyet se tegnap láttunk
Privátbankár.hu | 2025. május 7. 12:21
Csütörtöktől újabb árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Már megint nem értik az elemzők, mi történt Németországban
Privátbankár.hu | 2025. május 7. 09:16
Sokkal több a megrendelés, mint várták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG