3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Jevgenyij Prigozsin, a Wagner orosz zsoldoshadsereg vezetője hétfőn bírálta, hogy az Ukrajnát támadó orosz erők elvesztettek egy falut a kelet-ukrajnai Bahmut közelében, és azt mondta, hogy a védelmi minisztérium taktikája két héten belül további kudarcokhoz fog vezetni.

Arra reagált, hogy Gyenisz Pusilin, a szakadár donyecki régió Moszkva által megbízott vezetője nehéznek minősítette a katonai helyzetet Bahmutnál.

Prigozsin magánhadserege az ukrajnai háború leghosszabb csatája után a múlt hónapban gyakorlatilag az egész kelet-ukrajnai Bahmutot elfoglalta, és átadta ottani állásait az orosz kormánycsapatoknak. Azóta Ukrajna támadja a várostól északra és délre fekvő területeket.

"Most már Berhivka település egy részét elvesztették, a csapatok csendben menekülnek. Szégyen!" - jelentette ki a Prigozsin a sajtószolgálata által közzétett hangüzenet szerint.

Berhivka mintegy 3 kilométerre északnyugatra fekszik Bahmuttól, és orosz részről már február 24-én bejelentették, hogy elfoglalták.

Prigozsin megint keményen bírálta Moszkvát. Fotó: MTI/AP
Prigozsin megint keményen bírálta Moszkvát. Fotó: MTI/AP

A Telegram közösségi oldalon később közzétett interjúban Prigozsin úgy vélekedett, hogy az orosz védelmi minisztérium a taktikájával megtéveszti a közvéleményt és a Kreml vezetőit. Szerinte az ukrán mozgások a térségben sokkal gyorsabbak, mint az oroszok előrenyomulása. "A védelmi minisztérium taktikája rosszindulatú és megtévesztő" - hangoztatta az online interjúban.

"A védelmi minisztérium fő célja, hogy úgy tegyen, mintha minden rendben lenne, és mintha előrenyomulnánk. A valóságban ami most történik (...), két héten belül jelentős taktikai vereségeket fog eredményezni".

Az orosz védelmi minisztérium legutóbbi beszámolóját a donyecki térségben zajló harcokról - amely az ukrán erőknek okozott nagy veszteségekről szólt - Prigozsin úgy minősítette, hogy "egyszerűen vad és abszurd sci-fi" állítás.

Jevgenyij Prigozsin sürgette Szergej Sojgu védelmi minisztert és Valerij Geraszimov vezérkari főnököt, hogy "jöjjenek a frontra, és gyűjtsék össze a csapatokat". "Gyerünk, meg tudjátok csinálni!" - írta üzenetében. "Ha pedig nem tudjátok, hősökként fogtok meghalni" - tette hozzá.

Prigozsin hónapok óta folytat nyilvánosan vitát Sojguval és Geraszimovval, azzal vádolva őket, hogy nem biztosítanak elegendő lőszert és támogatást a terepen lévő Wagner egységek számára, és így indokolatlanul súlyos veszteségeket okoznak nekik.

Az elmúlt napokban Prigozsin tovább fokozta a vita hevét, azzal vádolva a védelmi minisztérium parancsnoksága alá tartozó reguláris erőket, hogy a Wagner csapatok által használt, Bahmutból kivezető utakat aláaknázzák.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Katar behúzta a kéziféket: felfüggeszti egyes LNG-szerződéseit
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 17:59
A katari állami energiavállalat, a QatarEnergy vis maiorra hivatkozva felfüggeszti egyes hosszú távú cseppfolyósított földgáz-szállítási szerződéseit több európai és ázsiai partnerrel, miután iráni rakétatámadás súlyos károkat okozott létesítményeiben.
Makro / Külgazdaság A kínai cégek tovább növelnék európai beruházásaikat
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 17:05
Az Európában működő kínai vállalatok többsége a következő három évben növelni tervezi beruházásait az Európai Unióban az egyre szigorúbb szabályozási környezet és a növekvő politikai bizonytalanság ellenére is, a Kína-EU Kereskedelmi Kamara, a China Economic Information Service sanghaji központja és a Hszinhua hírügynökség európai irodája mintegy száz Európában működő kínai vállalat bevonásával készített tanulmánya alapján.
Makro / Külgazdaság Nagymértékben rontotta előrejelzéseit az MNB, minden opcióval számolnak Varga Mihályék
Imre Lőrinc | 2026. március 24. 16:41
Jelentősen rontotta a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa a gazdaságnövekedési és az inflációs előrejelzését is. Az MNB szerint idén 1,7 százalékkal nőhet a GDP, miközben az infláció 3,8 százalék lehet 2026-ban.
Makro / Külgazdaság Mit szól ehhez Trump? Ausztrália és az EU átfogó kereskedelmi megállapodást kötött
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 16:29
Ausztrália és az Európai Unió nyolc évnyi tárgyalássorozat után átfogó szabadkereskedelmi megállapodásra jutott.
Makro / Külgazdaság „Aki azt mondja, hogy a kormány számára nem a gazdaság az első, az hazudik” – jelentette ki Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 15:43
A kormány 6170 milliárd forintot, a hazai GDP több mint 6 százalékát fordítja gazdaságfejlesztésre, mert megértette azt az összefüggést, hogy a gazdaság helyreállítható, ha megkapja a megfelelő pénzügyi forrásokat – mondta a nemzetgazdasági miniszter a Vállalkozói körkép – Fejlesztési lehetőségek és növekedési utak kis- és középvállalkozások számára című konferencián kedden Budapesten.
Makro / Külgazdaság Nézze velünk élőben a Jaksity Györggyel készülő interjúnkat a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 15:12
A Concorde Értékpapír Zrt. közgazdász alapítójával, elnökével folyó beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Nagyobb infláció, kisebb gazdasági növekedés – itt vannak Varga Mihályék friss prognózisai
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 15:09
A Magyar Nemzeti Bank nyilvánosságra hozta a friss GDP- és inflációs prognózisát, azt követően, hogy a Monetáris Tanács nem nyúlt a 6,25 százalékos alapkamathoz.
Makro / Külgazdaság Nemzeti szükségállapotot hirdettek a Fülöp-szigeteken
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 14:51
Országosan veszélyesnek minősítették a helyzetet az iráni háború miatt.
Makro / Külgazdaság Itt a döntés: behúzta a kéziféket a Magyar Nemzeti Bank az iráni háború miatt
Imre Lőrinc | 2026. március 24. 14:01
Nem okozott meglepetést a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, amely márciusi kamatdöntő ülésén szinten tartotta a 6,25 százalékon álló alapkamatot.
Makro / Külgazdaság Az újautók árát is megdobhatja a hormuzi válság, így várja a magyar piac az elkerülhetetlent
Imre Lőrinc | 2026. március 24. 13:21
Az európai uniós átlag felett, 6,4 százalékkal nőtt tavaly a hazai személyautó-piac. Ez az új vásárlásokra vonatkozik, de a teljes gépjárműállomány is 2,6 százalékos bővülést tudott felmutatni. Eddig tartottak a jó hírek: a magyarországinál ugyanis csak a romániai autópark átlagéletkora a magasabb, miként az elektromos járművek térnyerése is elmarad az uniós trendektől.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG