2p

Reggeli hírösszefoglalónk a háborús történésekről.

  • Oroszország támadást indított egy, az ország gabonaexportja szempontjából kulcsfontosságú ukrán kikötő ellen órákkal azelőtt, hogy Putyin és Erdogan találkozójára sor kerülne.
     
  • Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma szerint Oroszország kihasználja a külföldi állampolgárokat, hogy több embert szerezzen és pótolja a növekvő veszteségeit. Több millió Közép-Ázsiából érkező migránst tekint potenciális újoncnak a háborúban.
     
  • Medvegyev volt elnök és a Biztonsági Tanács elnöke szerint Moszkva év eleje óta 230 ezer embert toborzott a hadseregbe.

    Érdekes adatot árult el Medvegyev. Fotó: MTI/EPA
    Érdekes adatot árult el Medvegyev. Fotó: MTI/EPA

     
  • Csalás és pénzmosás gyanújával letartóztatták Ihor Kolomojszkij ukrán oligarchát, Zelenszkij egykori támogatóját.
     
  • Az ukrán erők az aknamentesítés után áttörték Oroszország első védelmi vonalát Zaporizzsja közelében.
     
  • A leköszönő védelmi miniszter szerint Ukrajnában idén ősszel fellendülhet a dróngyártás. Reznikov szerint a termelés növekedésének egyik oka az volt, hogy a hatóságok enyhítettek bizonyos szabályozásokon, törvényeken.
     
  • Az orosz Keleti harccsoport megsemmisített egy ukrán nehézfegyverzetű hangárt a déli Donyeck térségében – közölte vasárnap Oleg Csehov, a harccsoport szóvivője. Négy harckocsi és három páncélozott gyalogsági jármű megsemmisült.
     
  • Az Interfax közlése szerint az ukrán haditengerészet megsemmisített egy ellenséges járőrhajót, hat utas meghalt, ketten megsebesültek.
     
  • Olekszij Reznyikov jelenlegi védelmi miniszter leváltását és Rusztem Umerovnak, a legfőbb ukrán magánosítási alap vezetőjének a kinevezését kéri a tárca élére a parlamenttől Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. Reznyikov tárcáját korábban korrupciós véd érte.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem repülőrajttal indul a választási év, de az egy helyben toporgásnak is vége
Imre Lőrinc | 2025. november 12. 19:16
Jövőre sem várható gazdasági szárnyalás, de úgy tűnik, hogy a magyar GDP elmozdulhat a nullával kezdődő növekedési tartományból. Az MBH Bank jövő évi előrejelzését a BÉT50 konferencia keretében ismerhettük meg.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij mondott egy számot: Putyinnak ez fáj igazán?
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 16:37
Az ukrán elnök szerint óriási az orosz bevételveszteség.
Makro / Külgazdaság Élő adás az MNB volt elnökével – kövesse velünk!
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 15:15
Simor András fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Egy fizetés már nem elég a megélhetésre? Baj van Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 13:21
Aggasztó horvát statisztika jelent meg.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály alig győzte dicsérni a budapesti tőzsdét
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 11:22
Szerinte a magyar tőkepiac immár egy folyamatosan változó világgazdasági környezethez is képes volt hatékonyan alkalmazkodni.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy drágább lesz-e a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 10:49
A héten csütörtökön tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Mitől is véd Trump pajzsa? Ma délután Simor Andrással beszélgetünk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 08:43
A volt jegybankelnök, közgazdász 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire. Hangoljon a Klasszis Média YouTube-csatornájára!
Makro / Külgazdaság Ezen is múlhat Putyin békeszándéka? Oroszország egyik legnagyobb partnere irányt vált
Imre Lőrinc | 2025. november 12. 05:58
Az elmúlt időszak egyik legfontosabb, a magyar közéleti, politikai diskurzust is meghatározó bejelentése Donald Trumphoz és az új, vezető orosz energiavállalatokat célzó amerikai szankciókhoz kapcsolódik. Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok gazdasági büntetőintézkedései, ha nem is kényszeríthetik térdre Oroszországot, de jelentős ütést vihetnek be az agresszornak, amely egyik legfontosabb vásárlóját, Indiát is kezdi elveszíteni.
Makro / Külgazdaság Komoly bajban a német gazdaság?
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 13:02
A feldolgozóiparban különösen sötéten látják a helyzetet.
Makro / Külgazdaság Valami nagyon félrement a brit gazdaságban, az elemzők is másra számítottak
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 12:48
A Covid óta nem voltak ennyien munka nélkül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG