2p
A bankadó után pedig jön a kereskedelmi láncok megadóztatása.

Bankadót készül bevezetni Lengyelország januárban, amit az év folyamán később a kiskereskedelmi áruházláncokra kivetett adó követ majd - közölte Henryk Kowalczyk tárca nélküli miniszter, a miniszterelnöki tanács elnöke a TVN24 BiS tévécsatornának adott interjúban.

A bankadóról szóló törvénytervezetet a jövő héten teszik közzé - mondta a miniszter, hozzátéve, hogy az áruházláncokra kivetni tervezett adó esetében viszont még több javaslatot is mérlegelnek, egyebek között annak progresszívvá tételét.

Szép pénz jön a kasszába

Pawel Szalamacha pénzügyminiszter a héten csütörtökön 6,0-6,5 milliárd zlotyra becsülte a költségvetés várható bevételét a banki eszközértékre kivetni tervezett 0,39 százalékos adóból. A nemzeti konzervatív Jog és Igazságosság (PiS) párt számos magas rangú illetékese korábban 5 milliárd zloty körüli összegre tette a várható költségvetési bevételt.

A kiskereskedelmi láncokra tervezett adót viszont valamikor a jövő év folyamán vezetnék be, mivel "a felvetett javaslatok sokaságára való tekintettel, ezt a munkát már nehéz lenne az év végéig befejezni" - fogalmazott az interjúban a miniszter.

Az elképzelés egy 2 százalékos adó kivetése lenne a 250 négyzetméternél nagyobb hasznos alapterületű kiskereskedelmi üzletek forgalmára, de egyre népszerűbbnek tűnik a progresszív adó bevezetésének a gondolata - jelezte a tévéinterjúban Henryk Kowalczyk tárca nélküli miniszter, megjegyezve, hogy az adót valamikor az év elején vezetnék be, de "amilyen hamar csak lehet".

Még változhat

A PAP hírügynökségnek adott interjúban Henryk Kowalczyk úgy pontosított, hogy az adót a 4 milliárd zlotyt meghaladó banki eszközértékre vetnék ki. "Ez még nem a végleges verzió, hanem az érvényes javaslat" - mondta, hozzátéve, hogy az adó 0,39 százalékos javasolt mértéke "még áll".

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Sokkal több embert raktak ki Ausztriából, mint ahányan érkeztek
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 09:24
Beindultak a kitoloncolások.
Makro / Külgazdaság Hatalmasak a különbségek a fizikai munkások bérében is a régiók között
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 08:12
De mennyi most az annyi?
Makro / Külgazdaság A szerbek már küldenék az utasokat, de a MÁV még húzza a lábát
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:42
Technikai probléma van a magyar oldalon, azért nem indulnak a személyvonatok.
Makro / Külgazdaság Bécs érintésével menekítik a vagyonukat az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak – írja a Guardian
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:19
Folyik a vagyonmentés?
Makro / Külgazdaság Soha nem költött még ennyit a világ fegyverre
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:57
2,89 ezer milliárd. Dollár.
Makro / Külgazdaság Berágott Kína az unióra – vissza is csaphat
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:41
Diszkriminatív az új uniós jogszabály?
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: addig is folytatjuk a munkát, amíg a Magyar-kormány a felállására készül
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 15:09
A brüsszeli intézményben is érezhetik, hogy sürget az idő: a következő hetekben is folytatódhat a Tisza Párttal az egyeztetés.
Makro / Külgazdaság Egyre sürgetőbb a szegedi vasút felújítása, de csak jövőre kezdhetik el a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 13:48
Hiába vannak kész tervek, évek óta csúszik a Szeged-Kiskunfélegyháza vasútvonal felújítása. A Tisza Párt a Szeged és Budapest közötti menetidőt másfél órára csökkentené a jelenlegi két és fél óra helyett, de ehhez az említett szakasz renoválása elengedhetetlen.
Makro / Külgazdaság Hiába illegális, egész Európát ellepték a kínai vape-ek
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 12:32
A szabályozatlan vape termékek forgalma már most is meghaladja a 6,6 milliárd eurót, éveken belül pedig tízmilliárdos üzlet lehet Európa-szerte.
Makro / Külgazdaság Indul a verseny az idővel: Magyar Péter szerdán Brüsszelbe megy
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 12:07
Az uniós források Magyarországra juttatásáról tárgyal Magyar Péter Ursula von der Leyennel szerdán Brüsszelben. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG