3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Jó eséllyel repeszbomba robbant a metrón, legalább 20 sérült és több halott is van. Újabb bombákat találtak.
Forrás: Wikimedia Commons

Cikkünk folyamatosan frissül.

A BBC szerint nemrég robbanás rázta meg a Szennaja Ploscsagy metróállomás Szentpéterváron, a robbanásban többen megsérültek és már legalább 9 halottja van. A Tass és az Interfax szolgálatok megerősítették a robbanást, a hatóságok még vizsgálják, pontosan mi történt. Az Independent az utóbbi értesülésére hivatkozva írja: valószínűleg házi készítésű repeszbomba robbant.

A közösségi médiaoldalakon több kép is megjelent, ahol a metrókocsi kirobbant ajtóval látható, a belsejében áldozatokkal. A környéket, továbbá a teljes metróvonalat lezárták, a helyszínre nyolc mentőkocsit és több tűzoltót vezényeltek ki. Az állomások evakuálása befejeződött, több sebesültet, köztük egy gyereket mentőhelikopterrel szállítottak kórházba.

Putyin: terrortámadás történt

A városban tartózkodik jelenleg az orosz elnök, Vlagyimir Putyin is, őt azonnal értesítették a történtekről. Az elnök együttérzését fejezte ki az áldozatok családjai iránt. Hozzátette: minden eszközt bevetnek, hogy felderítsék, a robbantások mögött terrorszervezet állt-e, függetlenül attól, hogy kül- vagy belföldi szervezetről van-e szó.

15:31 - Újabb bombákat találtak

Az Interfax hírügynökség megerősítette, hogy egy további, fel nem robbant bombát találtak a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson. Ugyanakkor a katasztrófavédelem tájékoztatására hivatkozva cáfolták, hogy két robbanás történt volna a vonalon.

15:50 - Mennyit ér egy emberélet?

A ria.ru tájékoztatása szerint az áldozatok családjai 2,025 millió rubel kártérítést kapnak majd, legalábbis a helyi biztosítószövetség közlése alapján.

Ezzel egy időben Szentpéterváron ingyenessé tették a mai napra a tömegközlekedést, továbbá több magántaxi-társaság is ingyenesen szállítja az utasokat a városon belül.

16:27 - Hivatalos számok

Az orosz mentőszolgálat által hivatalosan megerősített adatok szerint a támadásnak 9 halottja és 20 sérültje van.

Miért pont Szentpétervár?

A szentpétervári metró a világ 12. legforgalmasabb metróhálózata, összesen 5 vonallal és 67 állomással büszkélkedhet. A városban működő 3500 vonatkocsi naponta átlagosan 2,5 millió utast szállít, és 12 ezer embernek ad munkát. A metróhálózat - hasonlóan a legtöbb orosz metróhálózathoz - rendkívül népszerű turistalátványosság is egyben, mivel az állomásokat neves építészek és művészek tervezték, több állomás még magán viseli a szovjet időszak vonásait.

Itt tartózkodsz, esetleg ismerősöd, rokonod? Bővebb információt kérni, illetve bejelentkezni a szentpétervári nagykövetség telefonszámán (812) 312-6458-on lehet.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már a budapesti rendőrség vizsgálja Szijjártó Péter ügyét, akár három év börtönt is kaphat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 14:02
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség szerint fennállhat a vesztegetés elfogadásának gyanúja, és átadták az ügyet a BRFK-nak.
Makro / Külgazdaság Tarr Zoltán: Miniszterként nincs beleszólásom a közmédia mindennapi működésébe
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:42
Arról is beszélt, hogy az intézmény átvilágítását sem a minisztérium végzi.
Makro / Külgazdaság Egy hónapja volt utoljára ilyen olcsó a benzin, szombattól még kevesebbe kerül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:14
A dízel nagykereskedelmi ára is csökken 3 forinttal, a benzin ára pedig július elseje óta nem látott szintre csökkenhet szombattól.
Makro / Külgazdaság A várakozásoknak megfelelő bevételnövekedést ért el a Richter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:52
Az eredményt 27,1 milliárd forint árfolyamveszteség terhelte.
Makro / Külgazdaság Satuféket nyomott az infláció, főleg a nyugdíjasok jártak jól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:30
Tovább csökkent az infláció júliusban a KSH friss adatai szerint. Éves összevetésben mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek az árak, júniushoz képest pedig csökkentek.
Makro / Külgazdaság Elképesztő, hogy mekkorát kaszált idén eddig a Mol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:05
A társaság jelentős növekedést ér el a második negyedévben.
Makro / Külgazdaság Súlyos kijelentést tett Magyar Péter: szerinte az Orbán-kormány tudta, hogy baj van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:59
Azzal vádolta meg Orbán Viktort a kormányfő, hogy elődje tudta, a magyar energiarendszer a végnapjait éli, az összedőlés szélén áll, mégsem tett semmit.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid elárulta, mikor szállíthat utasokat a Budapest–Belgrád vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:49
Új szakaszba léphet a vitatott gigaberuházás.
Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG