2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) valószínűleg csökkenti a világgazdaság idei és jövő évi növekedésére vonatkozó előrejelzését - mondta Christine Lagarde, az IMF vezérigazgatója.

Lagarde rámutatott, hogy a világgazdaság élénkül, de a növekedés üteme gyengül. A korábban a fellendülés motorjául szolgáló feltörekvő országokban lassul, a fejlett országokban viszont gyorsul a növekedés, ami a valutaalapot korábbi előrejelzésének felülvizsgálatára kényszeríti. 

Az IMF júliusban is mérsékelte a világgazdaság idei növekedésére vonatkozó becslését a világgazdasági kilátások (World Economic Outlook, WEO) című kiadvány soros negyedéves frissítésében. Akkor az idei évre 3,5 százalék helyett 3,3 százalékos növekedést valószínűsített, míg a jövő évre változatlanul 3,8 százalékkal számolt.

Nem annyi, mint amennyit vártak

Lagarde most úgy vélte, hogy az idei 3,3, százalékos és a jövő évi 3,8 százalékos GDP-növekedési prognózis nem reális. Mindazonáltal továbbra is 3 százalék feletti értékekre számít. 

Az IMF legfrissebb világgazdasági előrejelzését az éves közgyűlésen teszik majd közzé, amelyet október 7. és 11. között tartanak Limában.

Az IMF vezérigazgatója a Les Échos-nak nyilatkozva rámutatott, hogy a növekedés érdekében fenn kell tartani a laza monetáris politikát világszerte. Ez azonban önmagában nem elégséges, azoknak az országoknak, amelyeknek van költségvetési mozgástere, használniuk kell ezt a lehetőséget. Az euróövezeti tagállamok közül név szerint említette Németországot és Hollandiát mint olyan országokat, amelyek határozottabb szerepet tudnának játszani az európai növekedés erősítésében. 

"A folyamatosan 8 százalékos többletet mutató kereskedelmi mérlegek éppen úgy nem tarthatóak, mint a túlzott költségvetési hiányok" - mondta Christine Lagarde, aki szerint az európai gazdasági fellendülést leginkább a hitelezéssel kapcsolatos problémák hátráltatják.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
Makro / Külgazdaság Megint durván drágulnának az üzemanyagárak a hazai kutakon védett ár nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 20:06
Hét, illetve három forinttal nőnek a piaci árak.     
Makro / Külgazdaság Bács-Kiskun bezuhant, Hajdú-Bihar húzott, Irán viszont keresztbe tehet a szép reményekkel induló magyar iparnak
Imre Lőrinc | 2026. március 13. 17:16
Megcsillant a fény az alagút végén a magyar iparban. A már évek óta mélyrepülésben lévő ágazat termelése idén januárban, a kiigazított adatok szerint csaknem két év után ismét növekedést mutatott. Az egyik legfőbb húzóerőt a folyamatosan felpörgő debreceni BMW-gyár jelentette. Az iráni háború nyomán elszálló energiaárak viszont súlyos kockázatként tornyosulnak a szektor és az európai gazdaság jövője fölé.
Makro / Külgazdaság Nagyon rossz hírt kapott Trump: behúzta a féket az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:35
Jelentősen lassult az Egyesült Államok gazdasági növekedése 2025 utolsó negyedévében. Eközben a fogyasztás továbbra is bővült, az infláció pedig a jegybanki cél felett maradt – közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium gazdasági statisztikai hivatala, a BEA (Bureau of Economic Analysis) pénteken.
Makro / Külgazdaság Alacsony az infláció, de drágul a rezsi Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:01
Lengyelországban januárhoz hasonlóan februárban is 2,1 százalék volt az éves infláció, ami 2024 óta a legalacsonyabb érték – áll a statisztikai hivatal (GUS) pénteki közleményében.
Makro / Külgazdaság Az elemzők is foghatják a fejüket: váratlanul zuhant az ipari termelés az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:54
Növekedést vártak, visszaesés lett belőle.
Makro / Külgazdaság Orosz olaj: Európának is lépnie kéne, különben nem sokat ér az amerikai mentesség
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:26
Bendarzsevszkij Anton reagált az amerikai lépésre. Az amerikai és az európai szankcióknak együtt kell mozogniuk.
Makro / Külgazdaság Rosszul jár, aki idén megy nyugdíjba
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:16
Közzétette a minisztérium a korábbi évek kereseteinek beszámításához használt új szorzókat – kevesebb lett a vártnál.
Makro / Külgazdaság Valami nem stimmel a babaváró hitelekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:02
De nem a konstrukcióval van a baj, csak kezdenek elfogyni a jogosultak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG