2p
Dél-Kaliforniában vasárnap emelkedett a sárlavinák halálos áldozatainak száma, folytatódik az eltűntek keresése.

A Los Angelestől északra fekvő Santa Barbara megye szóvivője, Justin Cooper sajtótájékoztatón jelentette be, hogy eddig húszan haltak meg az esőzések és földcsuszamlások miatti sárlavinákban.

Óriási a káosz

A szóvivő az áldozatokról egyelőre nem közölt részleteket, de azt elmondta, hogy a katasztrófa sújtotta térségben változatlan intenzitással folyik a mentés és a kutatás. A tűzoltók házról házra járnak, immár nem csupán az esetleg beszorultak felkutatása érekében, hanem azért is, hogy ellenőrizzék, a megrongálódott épületek nem veszélyesek-e, visszatérhetnek-e majd a lakók. Montecitóban és környékén továbbra is érvényes a kötelező kiürítés, mintegy kilencezren egyelőre nem térhetnek vissza otthonaikba.

Közben tart a rendkívüli viharban és a sárlavinákban keletkezett törmelékek eltakarítása, az összedőlt fákat, az elsodort és sárba ragadt autókat darukkal emelik ki. Egyelőre a völgyekben és a mélyen fekvő helyeken folyik a romok eltakarítása, a meteorológusok előrejelzései szerint ugyanis további heves esőzés várható, s az esővíz leginkább e helyeken gyűlik össze.

Santa Barbara megye katasztrófa-elhárítási hivatalának vezetője, Robert Lewin a helyi tévéknek úgy fogalmazott: már a következő viharra készülnek. Tájékoztatása szerint tönkrement az infrastruktúra jelentős része is: utcákon kettétört a betonaljzat, hidakat kellett lezárni, sőt, a 101-es országutat is meghatározatlan időre lezárták.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij újragondolná a Barátság vezeték jövőjét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 13:30
Ukrajna egyszerre próbálja helyreállítani a háborúban sérült energetikai infrastruktúrát és újrapozicionálni a Barátság kőolajvezeték jövőjét – derül ki Volodimir Zelenszkij elnök legújabb bejelentéséből. Eközben az európai uniós finanszírozás körüli politikai vita egyre inkább blokkolja a folyamatot.
Makro / Külgazdaság Valami megindult a Hormuzi-szorosnál
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 12:58
Három ománi üzemeltetésű tanker, egy francia tulajdonú konténerszállító hajó és egy japán tulajdonú gázszállító haladt át a Hormuzi-szoroson csütörtök óta – derül ki a hajózási adatokból. Ez azt tükrözi, hogy Irán engedélyezi az áthaladást azoknak a hajóknak, amelyeket „barátságosnak” tekint.
Makro / Külgazdaság Tartós válságra készül az Európai Unió, már írják a vészforgatókönyveket
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 11:58
Az Európai Unió tartós energiaválságra készül, amelyet a közel-keleti konfliktus és az ellátási útvonalak sérülékenysége okoz. Brüsszel szerint ugyan még nincs közvetlen ellátásbiztonsági krízis, de az árak tartósan magasak maradhatnak, és egyes termékeknél rövid távon is romolhat a helyzet.
Makro / Külgazdaság Már a tartalékainkat éljük fel, meddig maradhat olcsó a benzin Magyarországon?
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 10:50
Egyelőre jó helyzetben vannak a magyar autósok, hiszen a kormány viszonylag alacsony szinten rögzítette az üzemanyagárakat. Ugyanakkor a készletek folyamatosan csökkennek, így félő, hogy előbb-utóbb benzinhiány léphet fel.
Makro / Külgazdaság Újabb intő jel jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 10:15
Jelentősen visszaesett a meghirdetett állások száma a német feldolgozóiparban, ami az ipari aktivitás gyengülésére utal, és a gazdaság szerkezetének kedvezőtlen átalakulását vetíti előre – közölte a Welt am Sonntag az Index munkaerőpiaci kutató adataira hivatkozva.
Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG