1p
Ján Slota vasárnap ismét "kócos asszonynak" nevezte Göncz Kinga magyar külügyminisztert, aki Slota szóhasználata szerint már nem csak kócos, hanem "nyomorult asszony" is. A Magyar Külügyminisztérium nem kívánja kommentálni Ján Slota megjegyzéseit.

A Robert Fico kormányához tartozó Szlovák Nemzeti Párt (SNS) vezetője vasárnap ismét monumentális kettős keresztet avatott, s ez alatt mondta el: "Nem engedünk a déli szomszédjaink felől ránk nehezedő budapesti nyomásnak: egy kócos asszony, egy nyomorult fenyegetőzik itt, és tesz fel kérdéseket annak a szlovák kormányfőnek, akinek még cipője sarkáig sem ér fel. Ezzel a nemzettel, a szlovák nemzettel szemben ezt senki nem engedheti meg magának. Mi (szlovákok) már időtlen idők óta itt vagyunk, ezek a mongolok (magyarok) meg messze-messze mögöttünk jöttek: mi már az V. századtól kezdve itt vagyunk" - idézte a szlovák hírügynökség Slotát, aki korábban olyan "kócos asszonynak" is nevezte Göncz Kingát, aki "többet törődhetne a külsejével".

A Szent Istvánt lovas bohócnak, a magyarokat görbelábú mongoloknak, a turult papagájnak nevező Slota már szlovák harckocsikkal romboltatta volna le Budapestet, s mondott olyanokat is, hogy a honfoglaló magyar hordák karddal forgatták ki a szlovák anyák hasából a csecsemőket.

Kijelentéseinek soha semmilyen következménye nem volt, és Fico miniszterelnök ezektől még egyszer sem határolódott el.

Slota vasárnap a Sáros megyei szlovák falu, Pavlovce (Kapipálvágása) mellett avatta fel a sorban már sokadik, a keleti végeken pedig a hetedik kettős keresztet. A rendezvényen kijelentette: a jövőben a legtöbb monumentális szlovák nemzeti jelkép az ország déli sávjában, a közel hétszáz kilométer hosszúságú magyar határ mentén áll majd. Mégpedig azért, hogy a Magyarországról érkezők "tudomásul vegyék: nem a Felvidéken, hanem Szlovákiában vannak".

"A szlovák nemzetnek semmi baja a magyar nemzettel, a szlovák politikusoknak sincs ellenükre a magyar nemzet. Nekünk egyszerűen csak nem tetszik a magyar politikai hatalom hozzáállása, az, ahogy hozzánk viszonyulnak. Ezt egyszerűen nem engedhetik meg maguknak" - idézte tovább Slotát a TASR tudósítója a helyszínről, ahová a - kisrepülőgépét rendre maga kormányzó - szlovák pártvezér ezúttal egy (vélhetően saját tulajdonú) francia gyártmányú helikopterrel érkezett. Mint a hallgatóságának elmondta: most még pilóta hozta, de fél év múlva már a helikopter kormányzására is lesz a jogosítványa.

A Magyar Külügyminisztérium mint ahogy korábban, úgy most sem kívánja kommentálni Ján Slota megjegyzéseit
- mondta Kohári Lajos, a tárca helyettes szóvivője az MTI-nek. Hozzátette, hogy korábban Göncz Kinga maga is jelezte, hogy a személyét illető megjegyzéseket nem hajlandó kommentálni, a minisztérium ehhez tartja magát.

Szlovák oktatási miniszer: a magyarok ne beszélgessenek nyilvános helyen
Büntetlenül pofán lehet csapni azért, mert magyar
Gyűlölik a magyarokat a szlovák diákok
Továbbra is kérdőjeles a Gyurcsány-Fico találka 

MTI

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A nap képe: Szijjártó Péter bedunsztolta a Fideszt
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 17:35
A politikai kommunikáció újabb és újabb meglepetésekkel szolgál.  
Makro / Külgazdaság Az Aramco egyik kulcsvárosát támadhatja meg Irán?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 17:14
Az amerikai nagykövetség kongatta meg a vészharangot.
Makro / Külgazdaság Csípős üzenetben tette helyre a Mol a Janafot
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 13:57
Tranzitdíjakról ír a magyar olajvállalat.
Makro / Külgazdaság Soha nem volt még ilyen drága olajat és gázt szállítani – jönnek a horrorárak?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 12:27
Kilőttek a szállítási árak, a hajók és az áru hiánya miatt nem csak a Közel-Keletről szállított áruért kell a többszörösét fizetni.
Makro / Külgazdaság Ismét rontották a magyar gazdaság kilátásait, a közel-keleti háború is visszahúzhat
Imre Lőrinc | 2026. március 3. 11:45
A hétvégén kirobbant közel-keleti háború is veszélyezteti a magyar gazdaság idei évre várt növekedési ütemét. A KSH részletes, 2025-ös GDP-adatát követően az elemzők nem túl optimisták, sőt, az ING Bank 1,7 százalékra rontotta az idei előrejelzését.  
Makro / Külgazdaság A benzinnél csak a dízel drágul majd jobban szerdától
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 10:41
Az egyik ok: a forint árfolyama pedig közelít a 330-hoz a dollárral szemben.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a részletek, már tisztán látni, hogy mi zajlik a magyar gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:30
Enyhén gyorsuló GDP-növekedést mért második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal a tavalyi negyedik negyedévet illetően. A 2025-ös, egész évre vonatkozó mutató ugyanakkor nem változott: a GDP a nyers adatok esetében 0,4 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,3 százalékkal múlta felül az előző évit.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentésének sokan fognak örülni
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:16
A Flydubai délután már Magyarországra is járatot indít.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij megszólalt: Orbán Viktor látja, hogy mi történik a csővel a föld alatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:26
Nem lehet műholdról látni a Barátság kőolajvezeték irányítóközpontját?
Makro / Külgazdaság GKI-elemzés: jót tett a forinterősödés az inflációnak
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:01
A GKI elemzése szerint a forint 2025-ben végbement erősödése mérsékelte a fogyasztóiári-ndexet, ugyanakkor ez a hatás nem azonnali.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG