3p

A Norvégiában menedékjogot kért volt Wagner parancsnok állítólag vissza akart térni Oroszországba, Navalnij Vilniusba tett át alapítványa központját. Háborús összefoglaló este.

  • Joe Biden amerikai elnök még Zelenszkij látogatása előtt úgy döntött, hogy nagy hatótávolságú hadászati ​​harcászati ​​rakétarendszereket (ATACMS) biztosít Ukrajnának.
  • "Szívből jövő köszönetet" mondott pénteken Kanadának Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az Oroszország elleni háborúban nyújtott segítségért, mondván, hogy Ottawa segítsége ezrek életének a megmentéséhez járult hozzá.
  • Ukrajna elnöke, Volodimir Zelenszkij bejelentette, hogy rögtönzött találkozót tartott a Szudáni Szuverén Tanács vezetőjével, Abdel Fattah al-Burhannal az ír Shannon repülőtéren, ahol megvitatták az Oroszország által finanszírozott fegyveres csoportokat.
  • Oroszország azzal vádolja Ukrajnát, hogy szombaton újabb rakétatámadást indított a Krím-félszigeten található Szevasztopol ellen, egy nappal az oroszok fekete-tengeri főhadiszállása ellen indított támadása után. 
  • Alekszej Navalnij csapata, a Korrupcióellenes Alapítvány új központját hozta létre Vilniusban, miután a szervezetet 2021 nyarán „szélsőségesnek” minősítették, és minden tevékenységét illegálissá tette.

Egy megsemmisült orosz harcjármű maradványai a frontvonalnál a donyecki Andrijivka település közelében 2023. szeptember 16-án. Fotó: MTI/AP/Alex Babenko
Egy megsemmisült orosz harcjármű maradványai a frontvonalnál a donyecki Andrijivka település közelében 2023. szeptember 16-án. Fotó: MTI/AP/Alex Babenko

  • A norvég rendőrség letartóztatta a Wagner zsoldoscsoport volt parancsnokát, akit azzal gyanúsítanak, hogy megpróbált illegálisan visszatérni Oroszországba,  miután az év elején menedékjogot kért Norvégiában.
  • Az ukrán erők áttörtek a déli Verbove faluban közölte az ukrán ellentámadást a déli front mentén vezető tábornok.
  • A Reuters iraki külügyminisztériumi közleménye szerint Mohammed Shia a l-Sudani iraki miniszterelnök a következő hetekben Moszkvába látogat.
  • Antony Blinken amerikai külügyminiszter, valamint dél-koreai és japán kollégái „komoly aggodalmuknak” adtak hangot az Oroszország és Észak-Korea közötti katonai együttműködésről folyó tárgyalások miatt, beleértve az esetleges fegyverkereskedelmet is.
  • Orosz kémek hackerek segítségével már nem az energetikai központokat, hanem az ukrajnai bűnüldöző szervek számítógépes rendszereit támadják, hogy azonosítsák és megszerezzék az állítólagos orosz háborús bűnökkel kapcsolatos bizonyítékokat.
  • Az ukrán katonai hírszerzés vezetője szerint kilenc ember meghalt és 16-an megsebesültek, köztük két tábornok az orosz fekete-tengeri haditengerészeti főhadiszállás Krímben végrehajtott ukrán légicsapásában. Kyrylo Budanov, Ukrajna Hírszerzési Főigazgatóságának vezetője az Amerika Hangjának azt mondta, hogy „a sebesültek között van a csoport parancsnoka, Alexander Romancsuk ezredes is, aki nagyon súlyos állapotban van, a vezérkari főnök, Oleg Cekov altábornagy pedig eszméletlen. (The Guardian)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vége a találgatásnak: Polgár Judit nem vállalja
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 19:25
Megszólalt a sakk-királynő. 
Makro / Külgazdaság Nem várt helyről kapott rossz hírt Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 18:16
Júniusban két hónap emelkedést követően csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet összetett teljesítményindexe havi szinten.
Makro / Külgazdaság Mi járhat Varga Mihályék fejében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 17:44
Ezt találgatja a piac a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának keddi kamatdöntő ülése előtt. A tippversenybe főszerkesztőnk, Csabai Károly is beszállt, aki a Trend FM hétfő délelőtti adásában nemcsak a biztosra vett monetáris lazításról mondta el a véleményét, hanem arról is, hogy az év végéig hogyan alakulhat a jegybanki alapkamat.
Makro / Külgazdaság Jó hírek érkeztek Kanadából
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 16:45
Kanadában az elemzők által vártnál erőteljesebben lassult a fogyasztói árak éves növekedési üteme júniusban a májusi, több mint kétéves csúcsot követően.
Makro / Külgazdaság Esik az arany ára
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 16:27
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Makro / Külgazdaság Nem lehet nyugodt Szijjártó Péter a BYD székében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:47
A kormány ki fogja vizsgálni Szijjártó Péter korábbi külgazdasági és külügyminiszter minden, a BYD Magyarország beruházásához kapcsolódó döntését – közölte a miniszterelnök az Országgyűlés ülésén hétfőn napirend előtt.
Makro / Külgazdaság Ennek se fog örülni, ha kedd reggel tankolni megy
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:09
Az üzemanyagok árai kedd reggeltől tovább drágulnak. 
Makro / Külgazdaság Örülhetnek a sógorok, de még így is csak a hátunkat nézik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 13:11
Jókorát csökkent Ausztriában az infláció.
Makro / Külgazdaság Mivel tárgyalni nem sikerült az új kormánnyal, Győr az Alkotmánybírósághoz fordul
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:33
Jövőre becsődölne a város, ha maradna a szolidaritási adó jelen formájában.
Makro / Külgazdaság Ezúttal nem Magyarországon bukhat el az új uniós szankciós csomag – de elbukhat
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 11:28
Túlságosan húsba vágna egy szankció az egyik tagállamnak, az egész csomag elfogadása is veszélyben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG