3p
A top bajnokságok leállítása a legfontosabb bevételi forrásától foszthatja meg a Szerencsejáték Zrt.-t. A cég 2018-ban 13 milliárd forint osztalékot fizetett a költségvetésbe.

A koronavírus számos kellemetlen következményeinek egyike, hogy a sporteseményeket is be kellett tiltani szerte a világban. A top labdarúgó bajnokságok sorra hozták meg azt a döntést, hogy a járvány terjedésének megakadályozása érdekében leállítják a szezont. Előbb a zárt kapus rendezéssel próbálkoztak, de miután már a játékosok közül is többen megbetegedtek, úgy döntöttek, hogy átmenetileg véget vetnek az idei küzdelmeknek.

A nemzeti bajnokságokéhoz hasonló sorsra jutottak az európai kupasorozatok: mind a Bajnokok Ligája, mind az Európa Liga soron következő mérkőzéseit elhalasztották - és elég valószínű, hogy ezzel nem lett megoldva a probléma, mert jelen tudásunk szerint hetek múlva még fokozottabb lehet a járványveszély, vagyis felelőtlenség lenne újraindítani a bajnokságokat, kupákat. Ma már azt sem lehet kizárni, hogy elmarad a labdarúgó Európa-bajnokság is.

Ez hatalmas anyagi érvágás a kluboknak, de azoknak is, akik ebből a szórakoztató iparágból élnek meg. Mint a fogadóirodák, amelyek a bevételeik meghatározó részét a futballmérkőzésekre tett fogadásokból szerzik.

Elég megnézni a Szerencsejáték Zrt. által üzemeltetett Tippmixpro oldalát: eltűntek az igazán népszerű mérkőzések a kínálatból. Ilyen siralmas látványt nyújtott például péntek este a fogadási oldal meccskínálata:

A bal oldali menüsávban a német, olasz, angol, spanyol ligák meccseit lehet legyűjteni, ehhez képest tegnap este a magyar mellett az orosz és a török bajnokságokat kínálta fel az oldal, és , de szombatra is hasonlóan szegényes a felhozatal.

Ez a kínálat márpedig nem fogja lázba hozni a fogadókat, akik szeretnek olyan meccsekre fogadni, amelyeknek legalább nagyjából ismerik a résztvevőit. Nagy kérdés tehát a közeljövőt illetően, hogy a fogadók hogyan reagálnak erre a helyzetre, mert ha nagyobb számban elfordulnak a tippmixtől, azt meg fogja érezni a Szerencsejáték Zrt.

A cégnek ugyanis a legfontosabb bevételi forrása a meccsfogadás. A legutolsó elérhető, 2018-as évről szóló beszámolójuk szerint 229,39 milliárd forint volt a nettó árbevétel csak ebből a fogadási fajtából (a lottózókban feladott papír alapú szelvényekkel és az interneten megtett tétekkel együtt), ami a számsorsjátékok (például lottók) és fogadások együttes, 378,43 milliárdos árbevételének a 60,6 százaléka. Eközben az ötös lottóból 44 milliárd forintot szedett be a vállalat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Van egy fontos hírünk a Penny, a Lidl és az Aldi vásárlóinak
Kollár Dóra | 2025. december 1. 05:43
Megérkezett a legfrissebb Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérés, amely szerint folytatódott az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Jeleket küldött a Hunity a világűrből
Privátbankár.hu | 2025. november 30. 14:27
Mintegy 100 másik műholddal együtt.
Makro / Külgazdaság Nagyon fontos adatok érkeznek a magyar gazdaság vergődéséről
Privátbankár.hu | 2025. november 30. 09:32
A KSH és az MNB is publikálja az eredményeit.
Makro / Külgazdaság „Hónapok óta nem kapunk fizetést” – egyre duzzad a bérválság Oroszországban
Kormos Olga | 2025. november 29. 16:31
Oroszországban egyre emelkedik a kifizetetlen bérek nagysága: a hátralékok egy év alatt megnégyszereződtek. Az építőiparban, a bányászati ​​​​és még a stratégiai védelmi üzemekben dolgozók is azt mondják, hogy hónapok óta fizetés nélkül élnek. Elbocsátások, sztrájkok – amelyekről az orosz sajtó nem tudósít.
Makro / Külgazdaság Az MNB behúzta a kéziféket
Privátbankár.hu | 2025. november 29. 15:04
Megéri beszállni a túlfűtött lakáspiacra az olcsó hitel miatt? 
Makro / Külgazdaság A Moody's-t is megúsztuk, de a Fitch még idén fájdalmat okozhat
Imre Lőrinc | 2025. november 29. 12:59
A Moody's hitelminősítő helyben hagyta a magyar államadós-besorolást, így idén már csak a Fitch Ratings szokásos felülvigyálata van hátra. A laptársunk, az Mfor által megkérdezett elemző szerint a kilátások rontása benne lehet a pakliban, hosszabb távon pedig a 2026-os országgyűlési választások utáni költségvetési folyamatok lesznek a meghatározók. 
Makro / Külgazdaság Az állampapírok még mindig verhetetlenek
Privátbankár.hu | 2025. november 29. 11:05
Kijött a közép- és kelet-európai háztartások vagyonáról szóló jelentés. 
Makro / Külgazdaság A szakadék széléről táncolt vissza Magyarország
Privátbankár.hu | 2025. november 29. 08:12
Az eddigi szinten, Baa2-n hagyta a Moody's hitelminősítő Magyarországot.
Makro / Külgazdaság A német munkanélküliség a vártnál kevésbé nőtt, de magasan maradt
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 11:35
A munkaerő-kereslet továbbra is lassul, ami a munkaerőpiac lassú fellendülését és a lendület tartós hiányát jelzi.
Makro / Külgazdaság Mintha egész Győrt elnyelte volna a föld – nagyot zuhant a munkaképes korúak száma a háború kitörése óta
Csabai Károly | 2025. november 28. 10:34
Ez is következik a péntek reggel közzétett foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatokból. A Nemzetgazdasági Minisztérium és a hazai makrogazdasági elemzők gyorsértékeléséből szemezgettünk.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG