3p

Szoros verseny volt Csepelt és Soroksárt magába foglaló, 17-es számú választókörzetben.

A szavazatok 85,11 százalékos feldolgozottságánál eldőlt, hogy az ellenzék jelöltje, Szabó Szabolcs győzött.

  • Szabó Szabolcs 20 013 szavazatot kapott (45,99 százalék)
  • Németh Szilárd 18 310 szavazat (42,08 százalék)
  • A választási részvétel az országos átlag felett alakult: 71,36 százalék.

Választási plakátok Csepelen. Fotó: Privátbankár.hu
Választási plakátok Csepelen. Fotó: Privátbankár.hu

A 2022-es országgyűlési választáson indult jelöltek a választókerületben:

  • Fidesz-KDNP: Németh Szilárd   
  • Egységben Magyarországért: Szabó Szabolcs
  • MEMO: Koller Sándor   
  • Mi Hazánk: Kovács Attila             
  • MKKP: Csizmadia Cseke
  • Normális Párt: Járó Arnoldné    
  • Munkáspárt-ISZOMM: Pál Éva

Honnan indult Szabó Szabolcs?

Szabó Szabolcs geográfus végzettségű, a 43 éves politikus 2003 óta lakik Csepelen. Az egyesült ellenzék jelöltje 2014 és 2018 között az Együtt független országgyűlési képviselője volt. 2014 óta az Együtt független országgyűlési képviselője, a Kulturális bizottságnak tagja. 2018 nyarán az Együtt megszűnt, ezzel beült a Lehet Más a Politika (LMP) frakciójába, 2018 októberében Szabó Szabolcs és Szél Bernadett kilépett az LMP frakciójából, és függetlenként folytták az országgyűlési munkájukat. Az ellenzéki előválasztáson a Momentum színeiben indult.

2014-ben nem kis meglepetésre Szabó Szabolcs az Összefogás jelöltjeként mindösszesen 444 szavazattal győzte le az akkor polgármesteri posztot betöltő Németh Szilárdot - 65 százalékos választási részvétel mellett. 2018-ban a választókerületben az országos átlagnál valamivel magasabb, 70,77 százalék volt a részvételi hajlandóság. Az Együtt színeiben Szabó Szabolcs szerzett mandátumot a szavazatok 42,45 százalékának megszerzésével. Második helyen alig 3 ezer szavazattal lemaradva ismét Németh Szilárd végzett (37,09 százalék), bár listáról azért bekerült a parlamentbe. Harmadik helyre a jobbikos Bereczki Miklós jutott be (15,58 százalék).

Németh Szilárd régóta a csepeli közélet szereplője. 1998 óta három cikluson keresztül volt önkormányzati képviselő Csepelen.  A 2010-es országgyűlési választáson Csepel egyéni országgyűlési képviselőjévé, majd az őszi önkormányzati választáson Csepel polgármesterévé és a Fővárosi Közgyűlés tagjává választották. Németh 2013 óta a Fidesz „rezsicsökkentésért” felelős képviselője, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, valamint a Fidesz alelnöke. A 2014-es választáson nem tudta megvédeni a mandátumát Szabó Szabolccsal szemben.

Folyamatosan frissülő hírfolyamunkért kattintson!

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rá sem lehet majd ismerni az idei Győzelem-napi parádéra Moszkvában
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 16:20
Május 9-én rendezik a putyini Oroszország legfontosabb nemzeti ünnepét, a Győzelem-napi ceremóniát.
Makro / Külgazdaság Elképesztően bonyolult helyzetet vesz át a Fed új elnöke
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 15:40
Austan Goolsbee, a chicagói Fed elnöke szerint a legutóbbi inflációs adatok „rossz hírt” jelentenek a jegybank számára. Az infláció alakulása óvatosságra inti a döntéshozókat a kamatcsökkentések ütemezésével kapcsolatban – írja a Reuters.
Makro / Külgazdaság Mindent megtesz az olajkartell az árak letöréséért, de ez most nagyon nem rajtuk múlik
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 12:45
Mérsékelten emelhetik a kitermelést az OPEC+ olajkartell tagjai. Ez a növelés azonban nagyrészt csak papíron létezhet mindaddig, amíg az Egyesült Államok és Irán közötti háború továbbra is akadályozza a közel-keleti olajszállításokat.
Makro / Külgazdaság Friss elemzés jött: ezt kell tennie rövid, majd hosszú távon a gazdasággal a Tisza-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 11:04
Magyarország esélyt kap egy 180 fokos fordulatra – kommentálta a választások eredményét friss elemzésében az Erste Bank.
Makro / Külgazdaság Fordulópont előtt állhat az elektromos autózás Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 09:55
Ez az egyik fontos megállapítása a Magyar Mérnöki Kamara elektromobilitásról készített tanulmányának, amit az MTI-vel közölt a szervezet. A dokumentum átfogó elemzést nyújt a hazai és nemzetközi szabályozási környezetről, a járműállomány alakulásáról, valamint az elektromos közlekedés valós környezeti hatásairól.
Makro / Külgazdaság Zsúfolt jövő hét elé nézünk a gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 08:47
A következő héten minden nap publikál statisztikát a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Megjelennek a legfrissebb inflációs, ipari, kiskereskedelmi adatok, és az államháztartás április végi helyzetéről szóló gyorsjelentést is kiadja a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Makro / Külgazdaság Még évtizedekbe telhet, mire a hatékony digitalizált egészségügy berobban
Kormos Olga | 2026. május 3. 06:06
A digitalizáció egyre inkább beleszól az egészségügybe is, de vajon alapjaiban fogja-e megváltoztatni rohamtempóban a mindennapokat, vagy a nagy átalakulás azért még arrébb van? Erről beszélgetett a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság konferenciáján Dr. Skorán Ottó, a VOSZ Egészségügyi tagozat, Egészségügyi innováció és informatikai szekció elnöke, valamint Dr. Zrubka Zsombor, egyetemi docens, az Óbudai Egyetem, Egyetemi Kutató és Innovációs Központjának főigazgatója. A moderátor Szlankó Anna, a KPMG szenior menedzsere volt.
Makro / Külgazdaság Van ilyen? Trump a királyi látogatás után törölt egy fontos vámot
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 14:09
Ha nem is bontanak pezsgőt, de ennek koccintás lesz a vége.
Makro / Külgazdaság Megvan a válasz: ennyi napra elegendő az ország üzemanyag-tartaléka
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 15:32
Töltik vissza a készleteket. 
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 15:18
Maradt a 2 százalékos betéti ráta. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG