2p

Kereskedelmi lépéseket tervez az Európai Bizottság, rávennék Magyarországot és Szlovákiát, hogy váljon le az orosz kőolajról. A Bloomberg névtelen forrása szerint büntetővámot is fontolgatnak az orosz kőolajimportra, de részleteket még nem közöltek – írja az Index.

Az Európai Bizottság kereskedelmi lépéseket fontolgat Magyarország és Szlovákia ellen, miután egyik ország sem nyújt be hiteles tervet az orosz kőolajról való leválásról. A Bloomberg forrásai szerint a terv független a 19. szankciós csomagtól, és köze lehet Donald Trump egyre nagyobb nyomásához: az Európai Unió teljesen váljon le Vlagyimir Putyin energiahordozóiról – számol be az Index

A lap névtelen forrásra hivatkozva közölte, hogy a bizottság egy olyan kereskedelmi megoldást tervez, amellyel rá lehet venni Magyarországot és Szlovákiát, hogy váljon le az orosz kőolajról. Példaként említik az orosz kőolajimportra kivetendő büntetővámot is, szankcionálnák a Barátság kőolajvezetéken át érkező kőolajat. A lap azonban nem közölte a tervezett intézkedés részleteit. 

A lap hangsúlyozza, míg a szankciók elfogadásához egyetértésre van szükség a tagállamok részéről, addig a kereskedelmi lépésekhez elég a többség is. Ezáltal kikerülhető lenne egy esetleges vétófenyegetés Magyarország és Szlovákia részéről.  

Dan Jorgensen energiaügyekért felelős uniós biztos májusban jelentette ki, hogy 2027 végéig az unió összes tagországának le kell állnia az orosz kőolaj és földgáz importjával. A leválásról minden országnak nemzeti tervet kell majd készítenie. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Akkumulátorpályázat: nem csak a nyertesek fognak jól járni
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:32
A jövő év elején 100 milliárdos keretösszeggel hirdet a kormány energiatárolók létesítését segítő lakossági pályázatot. A Trend FM reggeli műsorában az energiatárolási kérdések voltak napirenden.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a német gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 18:48
Nőttek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Újabb pofont kever le Oroszországnak Európa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 15:15
Itt van a szankciók újabb köre.
Makro / Külgazdaság India győzött, Japán vesztett: így teljesítettek a legnagyobb gazdaságok
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 12:25
Vegyesen szerepeltek a G20 országok gazdaságai 2025 harmadik negyedévében.
Makro / Külgazdaság Kedden döntenek Varga Mihályék: olyasmi történhet, amire hat éve nem volt példa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:35
Várhatóan nem születik meglepetés, és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa keddi ülésén is változatlan szinten tartja az alapkamatot.
Makro / Külgazdaság Powell már vágja a centit, újabb hajmeresztő nyilatkozat Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:20
Bár néhány napja kamatot vágott a Fed, ez Donald Trumpnak nem elég.
Makro / Külgazdaság Kell majd a tele tank karácsonyra, ezek az árak várnak ránk a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:00
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad holnaptól.
Makro / Külgazdaság Tényleg kemény csatába indul Brüsszelben Orbán Viktor – de most váratlanul sokan állhatnak mellé
Litván Dániel | 2025. december 15. 10:19
Hirtelen egész sokan lettek Orbán Viktor szövetségesei az orosz vagyon „ellopása” ügyében. De még nem elegen. Sorsdöntő napok következnek Brüsszelben.
Makro / Külgazdaság Reagált az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi gigahitelre
Imre Lőrinc | 2025. december 15. 08:50
Az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi finanszírozási tervvel kapcsolatos kérdésekre válaszolt.
Makro / Külgazdaság Itt az orosz bosszú – Magyarországon is megérezzük?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:06
Itt a válasz az orosz olajat szállító tankerek elleni támadásokra. Rácz András szerint globális következményeik lehetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG