3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Több mint kétszeresére nőtt a BÉT tavalyi adózott nyeresége.

A Budapesti Értéktőzsde tavaly adózott nyeresége 176,3 millió forintot tett ki, ez több mint kétszerese a 2016-os csaknem 73 millió forintnak. A kamat-, adófizetés és  amortizáció előtti eredmény  (EBIDTA) 465,9 millió forint volt, az egy évvel korábbi 382,8 millió forint után.

A közgyűlés döntése alapján nincs osztalékfizetés, a nyereség az eredménytartalékba kerül, és a piacfejlesztési stratégia folytatására fordíthatják. A BÉT elnök-vezérigazgatója kiemelte: 2017 végére a részvénypiaci kapitalizáció a GDP 22 százalékára nőtt. Hozzátette: az értéktőzsdén szereplő részvények kapitalizációja 2017-ben az előző évhez képest 23,5 százalékkal, 8169 milliárd forintra nőtt. Csökkent a részvénypiac forgalmának koncentrációja, a négy blue chip részesedése a forgalom korábbi 98 százalékáról 87 százalékra csökkent.

Rég volt ekkora bevezetés

Végh Richárd kifejtette: a BUX-index 2016-ban 34 százalékot, 2017-ben további 23 százalékot emelkedett, ami nem csupán régiós, de globális összehasonlításban is szép teljesítmény. 2017 nyarán lezajlott az elmúlt két évtized legjelentősebb részvénykibocsátással történő tőzsdei bevezetése.

A Waberer's Nyrt. részvényeivel 15,5 milliárd forint összegű nyilvános kibocsátást követően 2017. július 6-án kezdődött meg a kereskedés. A részvénypiaci állomány bővüléséhez 2017-ben zártkörű alaptőkeemelések is hozzájárultak, amelyek során hét részvénytársaság összesen 5,3 milliárd forint értékben bocsátott ki és vezetett be részvényeket a tőzsdére. Az elmúlt évben összesen 19 zárt végű befektetési alap befektetési jegyeit vezették be, ezek átlagos állománya 316 milliárd forint volt – tette hozzá.

A hitelpapírpiacon az állampapírok tőzsdei állománya a múlt év végére meghaladta a 16 553 milliárd forintot. A jelzáloglevelek bevezetésének  száma 31 százalékkal emelkedett, így a jelzáloglevelek átlagos állománya 38,6 százalékkal, 728 milliárd forintra nőtt. A vállalati kötvények piacán a bevezetések volumene 55,8 százalékkal, 154,4 milliárd forintra emelkedtek.

Közösen dolgozik a Random Capital és a Navigator Investments a magyar tőzsde fejlődéséért

A RANDOM Capital Broker Zrt. a Budapesti Értéktőzsde Zrt. "Kijelölt Tanácsadója" lett, miután a BÉT határozatával elfogadta a brókercég pályázatát. Az új szolgáltatási szegmensben a Random Capital vállalatfinanszírozási és tranzakciós partnere a NAVIGATOR Investments Zrt. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Török Gábor: az állás a valóságban szorosabb lehet, bejöhet a Fidesz kampánya
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:36
Minimális esélyt ad a Tisza kétharmados győzelmének a politológus, a győzelemre is csak kicsit tartja esélyesebbnek Magyar Péteréket.
Makro / Külgazdaság Szerdától még drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:04
Tovább nőnek a piaci árak, lassan literenként száz forintot lehet spórolni a védett áras gázolajjal.
Makro / Külgazdaság 2,3 millió magyar revolutos élete változik meg
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:41
Kell félteni az ingyenes átutalásokat? Fiókteleppel és „rendes” magyar bankszámlákkal újit a cég.
Makro / Külgazdaság Ön is szívhatja a fogát a Hormuzi-szoros lezárása miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:22
A fontos szállítási útvonal lezárásának hatásait Magyarországon is érezni.
Makro / Külgazdaság Nagy változások jönnek a BUX indexben
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:56
Három részvény be, egy ki. Az MBH Banknak is nagy lépés ez.
Makro / Külgazdaság Gyorsan elkapkodták a Demján Sándor Program szabad felhasználású forgóeszköz-finanszírozásának megemelt keretét
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:26
Ezután is elérhetők azonban az EXIM további konstrukciói.
Makro / Külgazdaság Így készülhetünk az orosz gáz utáni időkre? Szépen összejöttek az állami tízmilliók
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:54
Már 70 milliárd felett jár a maximum tízmillió forintos felújítási programban igényelt támogatások összege.
Makro / Külgazdaság Nem lassul a hepatitis A-járvány, de jönnek az újabb vakcinák
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:21
Sokmilliós vakcinatendert írt ki a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a hepatitis A vírus megfékezésére, pedig már tavaly is közel 70 millió forintot költöttek erre. 
Makro / Külgazdaság A magyar kormány most tényleg kihúzta a gyufát Brüsszelben – írja a Politico
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:03
A Politico forrásai szerint egyre dühösebbek és egyre keményebben fogalmaznak uniós körökben amiatt, hogy a magyar kormány továbbra is blokkol Ukrajna ügyében.
Makro / Külgazdaság Zsiday Viktor: Ebből komoly mélyrepülés lehet
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 08:04
Ebből akár komoly válság is lehet a szakértő szerint, hosszan elnyúló hatásokkal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG