2p

A benzin literenkénti bruttó átlagára 3, míg a gázolajé 2 forinttal lesz alacsonyabb. Annak hatására, hogy a szintjüket alapvetően befolyásoló világpiaci kőolajárak a múlt héten nagyot zuhantak, miközben a forint csak minimális mértékben gyengült az importelszámolásoknál alkalmazott dollárral szemben. Utoljára csaknem öt hónapja csökkent az üzemanyag ára, azóta csak felfelé változtak a jegyzések.

Amint azt cikkünkben előrejeleztük, megtört a hónapok tartó áremelkedési trend: szerdától a benzin literje átlagban bruttó 3, míg a gázolajé 2 forinttal csökken - derül ki a holtankoljak.hu közléséből.

Kis lépés lefelé. Fotó: MTI
Kis lépés lefelé. Fotó: MTI

Így március 24-étől a következő átlagárakkal találkozhatunk a kutakon: 

95-ös benzin: 432 forint/liter 

Gázolaj: 438 forint/liter 

Mint grafikonunkon is látszódik, utoljára csaknem öt hónapja, még tavaly november elején csökkentek az árak. Akkor a benzinért 84 forinttal kellett kevesebbet fizetni, mint amennyibe az kerül majd szerdától, míg a gázolajnál ez a különbség 75 forintos.

A mostani csökkenést a világpiaci kőolajárak múlt heti zuhanása teszi lehetővé, a hazai üzemanyagárak meghatározásánál irányadó északi-tengeri, Brent típus hordójának a jegyzése 7 százalékkal, 65 dollárra esett. S ma még tovább, immár 64 dollár alá ment, ami annak az ígéretét hordozza magában, hogy talán a következő, szerdai ármegállapítás során még lejjebb mehetnek a hazai üzemanyagárak, de legalábbis szinten maradhatnak. Különösen, hogy a másik meghatározó tényező, a dollár árfolyama sem változott számottevően, a zöldhasú egységéért egyébként jelenleg 309 forintot kell leszurkolni.

Más kérdés, hogy a szerdai csökkentés ellenére a benzin- és a gázolaj ára csaknem 8 éve nem látott magasságokban tartózkodik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megy vagy marad a védett üzemanyagár? Tárgyalt Magyar Péter és Hernádi Zsolt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:41
A Mol szerint zavartalan az üzemanyagellátás, a védett árakat pedig az új kormány is fenntartja majd. 
Makro / Külgazdaság Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány? Erről is kérdezzük Pogátsa Zoltánt a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:53
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense április 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság 173 milliárdos búcsúajándékot hagy a kasszában az Orbán-kormány Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:43
Nagy érdeklődés mellett, alacsonyabb kamatszinteken keltek el az államkötvények a csütörtöki aukción, az ÁKK közel háromszor annyit adott el mint tervezett.
Makro / Külgazdaság Klebelsberg Központ : „Ha megkérdezik a véleményünket, elmondjuk”
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:31
A Tisza kormány oktatási programjának egyik radikális pontja a Klebelsberg Központ felszámolása, ezért azt kérdeztük az intézménytől, hogyan látják az új iskolai tanévben betöltött szerepüket. 
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a dízel péntektől
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:16
De mi lesz a benzinnel?
Makro / Külgazdaság Akár 1500 milliárdos mínuszt is hozhat a Tisza adóprogramja
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:21
A vagyonadó inkább szimbolikus eszköz, a másik oldalon viszont súlyos százmilliárdoktól esne el a költségvetés.
Makro / Külgazdaság Mi folyik itt Britanniában? Az elemzők se értik, mi történt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:41
Nagyon másra számítottak az első három hónapban.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:07
Szimbolikus gesztus. Lenne.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Matolcsy György a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:29
De nem beszélt az eredményről.
Makro / Külgazdaság Egyetlen szavazással hatalmas vagyonokat szerezhet vissza a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:18
A fideszes kétharmad hozta létre a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, a tiszás akár törölheti is őket. A vagyontömeg legalább 3058,7 milliárd forint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG