3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az amerikai szakértők azt találgatják, hogy az Ukrajna elleni háborúban lerongyolódó Oroszországot, amely 11 időzónán nyúlik keresztül, egyben lehet-e tartani.

  • Európai szövetségesei nyomásgyakorlása ellenére Görögország nem ad át Ukrajnának Patriot légvédelmi rendszereket, mert azokra szüksége van – jelentette ki az athéni kormány. Spanyolország is csak rakétákat küld, teljes rendszereket nem.

A görögök nem adják a Patriotokat
A görögök nem adják a Patriotokat
Fotó: Wikimedia

Ha Oroszország elveszíti a háborút, akkor bárki is váltja Vlagyimir Putyint az ország élén, nem tudja majd összetartani a 11 időzónán át nyúló országot. Mandzsúria északi részét csak 200 éve vették el az oroszok Kínától. A kínaiak vissza akarják kapni és vissza is veszik – mondta Diana Francis, a washingtoni Atlantic Council kutatóintézet munkatársa. Nem feltétlenül katonai erővel, hanem gazdasági befolyásuk kiterjesztésével. Ezzel a Szahalin-szigetig terjeszthetnék ki Kína de facto fennhatóságát, egy olyan térségbe, amely gazdag olaj- és gázlelőhelyekben.

  • Egy orosz stratégiai tervező azt mondta Mark Galeotti brit történésznek, Oroszország-szakértőnek még a háború előtt, hogy Oroszországnak két választása van. Az egyik, hogy a Nyugathoz csapódik, ami persze nem jelent EU-tagságot csak stratégiai orientációt. A másik, hogy Kína vazallus államává válik. Putyin minden engedményre kész, hogy megtartsa Kína burkolt támogatását a háború megnyerésének érdekében. A következő politikusi generáció tagjai, akik jelenleg az 50-es éveikben járnak, ezért más az időhorizontjuk, aggódnak a kínai kiszolgáltatottság miatt.
  • Az orosz televízióban egy csapásra változott meg az amerikai republikánus politikusok megítélése a segélycsomag kongresszusi elfogadása nyomán – mondta Scott Lucas nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó egyetemi professzor. A józan ész képviselői helyet valamiféle árulóknak láttatják őket. Donald Trump volt elnökre nem szállt rá az orosz propaganda, mert abban bíznak, hogy az orosz érdekeknek megfelelő politikát folytatna, ha visszatérne az USA élére. Vlagyimir Putyin arra számított 2022 februárjában, hogy senki sem fog segíteni Ukrajnának – folytatta az elemző. Az orosz hadsereg néhány hét alatt lerohanja az országot. A Nyugat vagy nem reagál erre vagy későn ébred. Ez nem jött be. Talán azt gondolta, hogy a hadigazdaság bevezetésével 2024-től kezdve lépésről lépésre mégis legyűrhetik Ukrajnát. Az USA segélycsomagja azonban szimbolikusan újra keresztülhúzta ezt a számítást, aminek jelentős propagandahatása van.
  • Timur Ivanov hadügyminiszter-helyettes eltávolítása posztjáról korrupciós vádak nyomán azt jelzi, hogy főnöke, Szergej Sojgu politikai befolyása gyengül, miközben a biztonsági szolgálatok erősödnek – mondták az ügyhöz közel álló, nevük elhallgatását kérő orosz kormányzati források a Moscow Timesnak. Az ügy az orosz eliten belüli harcok jele az erőforrásokért Vlagyimir Putyin újabb államfői ciklusának elején. A hadsereg nagyszabású építkezéseit felügyelő Ivanov rongyrázó életmódja nem volt titok Oroszországban. A megszállt ukrán területeken is folyó beruházások miatt gyakran utazott oda. A hírportál forrásai szerint bárki ellen vallhat, így letartóztatása gyakorlatilag az elit tagjai feletti ellenőrzés fenntartását szolgálja.
  • Tíz év börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy 26 éves férfit, aki ellen az volt a vád, hogy csatlakozni akart az ukránok oldalán harcoló orosz egységekhez. Nem ő az első, akit emiatt letartóztatott az orosz titkosszolgálat. Az állami TASZSZ hírügynökség szerint az Oroszország Szabadsága Légió szimbólumait posztolta az interneten.

Források:;BBC, Moscow Times, Times Radio, Guardian

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A lesajnált európai gazdaság köröket vert most Kínára
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 17:22
Lassult a globális elektromosautó-piac növekedése az első fél évben – derült ki a PwC nemzetközi könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó cég kedden ismertetett tanulmányából. Ez elsősorban a kínai piac visszaesésével magyarázható, miközben Európában továbbra is erőteljes növekedés volt tapasztalható. 
Makro / Külgazdaság Friss helyzetkép: így áll most Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:32
Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben – írta a Bundesbank júliusi havi konjunktúra jelentésében.
Makro / Külgazdaság Majdnem húszéves rekord dőlt meg a spanyoloknál
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:07
Spanyolországban az elemzők által vártnál jelentősebben, 2008 első negyedéve óta a legalacsonyabbra csökkent a munkanélküliségi ráta a második negyedévben – derült ki a spanyol statisztikai hivatal, az INE kedden közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság A nap képe: történelmi mélyponton a Duna vízszintje
Vámosi Ágoston | 2026. július 28. 15:10
Kedd délután 28 centiméterre csökkent a Duna vízszintje a budapesti vízmércénél, az Ínség-sziklán túl más földdarabok is előbukkantak.
Makro / Külgazdaság A legtöbb benzinkút érvényesítette az áremelkedést, a drágulásnak nincs vége
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:05
A héten szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is változik. 
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid: az elmúlt évtizedek legnagyobb intézményi átalakulása jön a közösségi közlekedésben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 13:45
A parlament keddi ülésén 137 igen és 46 nem szavazattal, 7 tartózkodással elfogadta a „közösségi közlekedés versenyképességének és hatékonyságának javításával összefüggő intézkedések, valamint az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvénymódosításokról” szóló javaslatot.
Makro / Külgazdaság Csökkentik a Paksi atomerőmű teljesítményét a Duna miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 12:05
Budapesten is negatív rekordot döntött a Duna.
Makro / Külgazdaság Megszavazták a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 11:10
A Fidesz nem szavazta meg.
Makro / Külgazdaság 80 éves a forint, és rosszul tartja magát
Herman Bernadett | 2026. július 28. 05:47
Bár az Orbán-kormányok mereven elzárkóztak a közös európai valuta hivatalos bevezetésétől, az euró a háttérben elkezdte önmagát bevezetni Magyarországon. A teljes, 124 ezer milliárd forintos lakossági pénzügyi vagyon több mint tizedét, közel 13 ezer milliárd forintot mára devizában tartják a háztartások.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a benzinről és a gázolajról is
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 18:36
Drágulnak a nagykereskedelmi árak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG