Jó hírrel indul a szombat - írta Facebook-oldalán Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter a 20. megállapodást jelentette be így a védettségi igazolványok kölcsönös elfogadásáról.
Eszerint mától szabadon utazhat Üzbegisztánba minden védettségi igazolvánnyal rendelkező magyar állampolgár. Az erről szóló rendelet meg is jelent a Magyar Közlönyben.
Ezzel a 20 országgal sikerült eddig megegyeznie a kormánynak:
1. Albán Köztársaság,
2. Bahreini Királyság,
3. Ciprusi Köztársaság,
4. Cseh Köztársaság,
5. Észak-macedón Köztársaság,
6. Georgia,
7. Horvát Köztársaság,
8. Kazah Köztársaság,
9. Marokkói Királyság,
10. Moldovai Köztársaság,
11. Mongólia,
12. Montenegrói Köztársaság,
13. San Marino Köztársaság,
14. Szerb Köztársaság,
15. Szlovák Köztársaság,
16. Szlovén Köztársaság,
17. Török Köztársaság,
18. Ukrajna,
19. Üzbég Köztársaság,
20. Zöld-foki Köztársaság.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




