3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az osztrák kancellár szerint a visegrádi négyek megosztott, Szijjártó megsértődött ezen és durcás stílusban válaszolt Christian Kernnek.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatót tart az olaszországi buszbalesetről 2017. január 22-én. Forrás: MTI/Marjai János

Szijjártó Péter azt üzente az osztrák kancellárnak, hogy a visegrádi négyeket nem lehet megosztani. Christian Kern ugyanis azt nyilatkozta, a közelmúltban egyeztetett cseh és szlovák partnereivel, és úgy érzékelte, hogy megosztottak a visegrádi négyek. Szerinte az egyik oldalon a csehek és a szlovákok, a másikon a magyarok és a lengyelek állnak.

Rossz híre van Szijjártónak

A magyar miniszter úgy fogalmazott: régóta tapasztalják egyes nyugat-európai politikusok szándékát a visegrádi csoport megosztására. "Számukra rossz hírünk van, ez nem fog sikerülni. A visegrádi csoport a legszorosabb és leghatékonyabb szövetség az Európai Unión belül, és ez így is fog maradni, ha tetszik az osztrák kancellárnak, ha nem" - írta.

Úgy folytatta: elnézve az osztrák belpolitikai folyamatokat, megértik a kormányfő feszültségét, de "jó lenne, ha kihagyna minket az osztrák választási kampányból".

Az unió nem bankautomata

"Tisztelettel felhívjuk a figyelmét" arra a tényre, hogy osztrák vállalatok eurómilliárdokban mérhető profitra tettek szert a Magyarországnak juttatott európai uniós (EU-s) forrásokból. Pedig az unió "nem bankautomata" - idézte vissza Szijjártó Péter Christian Kern szavait.

Az osztrák kancellár a Handelsblatt-interjúban azt is mondta, hogy az EU-ban nem működőképes az illiberális demokrácia koncepciójában élni, és ezt ráerőltetni a többiekre. Megpróbálták szolidaritásra felszólítani Lengyelországot és Magyarországot, de ezzel nem jutottak tovább - közölte. A szankciókra vonatkozó kérdésre Christian Kern úgy felelt, ha valaki nem teljesíti a jogállami kötelezettségeit, akkor ennek következményei kell, hogy legyenek. Szerinte Magyarország nettó haszonélvező az unióban. A nettó befizetők számára az egyetlen eszközt Lengyelország és Magyarország ellen a pénzügyi ráfordítások jelentik. Erről a jövőben beszélni kell - vélekedett.

Christian Kern azt mondta, egyes kormányok úgy tesznek, mintha Európa pénzautomata, nem pedig értékközösség lenne. "Mindenkinek sok szerencsét kívánok, aki Orbán Viktor magyar miniszterelnököt jó humanista érvekkel akarja meggyőzni" - nyilatkozta az osztrák kancellár.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sorra mondanak le cégvezetői pozíciójukról a Tisza-kormány miniszterei
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 10:26
Eleget tettek az összeférhetetlenségről szóló törvény elvárásainak a miniszterek.
Makro / Külgazdaság Kijöttek a friss adatok: ennyivel nőttek a fizetések egy év alatt
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 08:30
2026 márciusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 779 800, a nettó átlagkereset 546 000 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,2, a nettó átlagkereset 11,3, a reálkereset pedig 9,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Brüsszelből már órákon belül érkezhet egy jó hír Magyarország számára
Csabai Károly | 2026. május 20. 05:43
Az Európai Unió Luxemburgban székelő statisztikai hivatala, az Eurostat ugyanis szerda délelőtt teszi közzé a 27 tagországra általa kiszámított áprilisi harmonizált fogyasztóiár-indexeket, amelyek közül a Privátbankár Európai Inflációs Körkép becslése szerint a nyolcadik legalacsonyabb a magyar, 2,6 százalékos érték. Az általános inflációk összevetésében még előkelőbb helyen, a hatodikon végeztünk, ráadásul egész Európában. Kérdés, mi lesz akkor, ha a körülmények lehetővé teszik, hogy az előző kormány hatósági intézkedéseit (árrésstop, védett üzemanyagárak) kivezesse a Magyar-kabinet.
Makro / Külgazdaság Uniós pénzek: már Budapesten az Európai Bizottság emberei
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 17:31
Indul a tárgyalási hét.
Makro / Külgazdaság Újabb kinevezés: megvan, ki lesz az új vezérkari főnök
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 16:29
Fontos személyi döntést jelentett be a honvédelmi miniszter.
Makro / Külgazdaság Hadat üzen az EU a kockázatos befektetéseknek
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 15:17
A szerkesztőségünknek megküldött közlemény szerint kedden az Európai Parlament új uniós szabályokat fogadott el a külföldi befektetések átvilágítására a biztonsági kockázatok megelőzése érdekében.
Makro / Külgazdaság Sokunk reménye foszlott szét a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:55
A piaci árak ismét emelkednek. A magyar autósok természetesen a védett árat fizethetik.
Makro / Külgazdaság Nem várt helyen ütközhet falakba a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:15
Veszélybe sodorja a magyar gazdaságot, a munkahelyeket, és megbéníthatja a termelést a vendégmunkások június 1-jétől tervezett behozatali tilalma, ezért a legnagyobb munkáltatói érdekképviseletek bevonásával történő egyeztetésre kéri a Magyar Kormányt a WHC Csoport, Magyarország egyik piacvezető HR szolgáltatója.
Makro / Külgazdaság A jegybank támogatását is élvezhetik Magyar Péterék az euró bevezetésében
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 10:50
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) konstruktív partner lesz.
Makro / Külgazdaság A pápalátogatást kihasználva adhattak kegyelmet K. Endrének
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 10:00
Magyar Péter lengyelországi repülőútja előtt tartott sajtótájékoztatóján beszélt a kegyelmi ügy nyilvánosságra hozható részleteiről. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG