3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Csak oltási és gyógyulást tanúsító igazolással végezhetik a munkájukat az állami hivatalokban dolgozók Szlovéniában - jelentette ki Bostjan Koritnik közigazgatási miniszter pénteken Ljubljanában. Hangsúlyozta: a negatív tesz nem lesz elég.

Kiemelte: az alkalmazottaknak szeptember végéig fel kell venniük a koronavírus elleni védőoltás első dózisát, a másodikat pedig legkésőbb november 1-jéig. A kormány döntését ismertetve elmondta: nem kényszeroltásról van szó. "A kormány nem hatóságként viselkedik, hanem felelősségteljes munkaadóként" - fogalmazott.

Az oltás alól csak azok kaphatnak felmentést, akiknek orvosi igazolásuk van arról, hogy nem vehetik fel a vakcinát. Azok, akik elutasítják az oltást, amennyiben a munkakörük megengedi, otthonról dolgozhatnak, de nem léphetnek be a hivatalokba. "Számítunk a munkavállalók felelősségére, és nem tervezünk elbocsátásokat" - húzta alá a miniszter.

Újságírói kérdésre válaszolva a tárcavezető nem tudta megmondani, a dolgozók hány százaléka van beoltva. Mindazonáltal hozzáfűzte: a közszférára, az egészségügyben, az oktatásban és az igazságügyben dolgozókra nem vonatkozik a rendelet.

Szeptember végéig fel kell venni az oltást (Fotó: MTI)
Szeptember végéig fel kell venni az oltást (Fotó: MTI)

Péntekre 1143 új koronavírus-fertőzöttet szűrtek ki az országban. A vírus okozta Covid-19 szövődményeiben az elmúlt napon hat beteg halt meg. A koronavírusos betegek közül 348-en vannak kórházban, 86-an intenzív osztályon.

A valamivel több mint kétmillió lakosú Szlovéniában eddig 1 068 987-en kaptak védőoltást, közülük 958 803-an már a második adagot is. Ez az oltásra jogosult lakosság 51, illetve 45 százaléka.

Szlovéniában az elmúlt néhány napban felgyorsult az oltási kampány, miután a kabinet döntése értelmében szerdától mindenkinek rendelkeznie kell QR-kóddal ellátott Covid-igazolvánnyal az állami és a magánszektorban egyaránt. Ez vonatkozik az ügyfelekre is. Bárki, bármilyen szolgáltatást vesz igénybe, ahhoz oltási, gyógyulást tanúsító igazolást vagy negatív tesztet kell felmutatnia. Kivételt képeznek ez alól az alapvető élelmiszereket forgalmazó üzletek, illetve gyógyszertárak, de csakis abban az esetben, ha nem bevásárlóközpontokban működnek.

A szomszédos Horvátországban az elmúlt 24 órában 1394 új esetet azonosítottak. A vírus okozta betegségben az elmúlt napon kilencen haltak meg. Kórházban 651 beteget ápolnak, 77-en vannak lélegeztetőgépen.

A valamivel több mint négymillió lelket számláló Horvátországban eddig 1 775 653-an kaptak védőoltást - a jogosultak 43,7, a felnőtt lakosság 52,5 százaléka -, közülük 1 663 891-en már a második adagot is felvették.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A vártnál korábban sikerült: jó hírt hozott Paksról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 17:37
A fenékküszöb már szombaton összeér.
Makro / Külgazdaság Bemondtak egy összeget: sokmilliárdos kiesést okoz a Brexit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 16:42
Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
Makro / Külgazdaság Trump örülhet: méretes olajvagyonra tette rá a kezét Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 08:35
A becslések szerint Venezuela olajkészletének mintegy egyötödét jelenti.
Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
Makro / Külgazdaság Csökkent a dízelár, de a benzinesek nem örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 16:36
A dízel nagykereskedelmi ára változatlan marad, a benziné emelkedik szombaton.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG